University of Oxford
Oxford’un bu kadar meşhur olması ne çevresindeki eski binaların güzelliğinden ne de yemyeşil kırsalından. Hatta İngilizce sözlüğü yazmış olmalarından da değil. Oxford’un sahip olduğu ün, en iyi hocaların çalışmak için burayı tercih etmesinden, sunduğu olanaklardan ve dünyanın her yerinden gelen öğrenci topluluğundan gelmektedir.
www.ox.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Exeter
Ana merkezi Streatham olarak da geçen Exeter Kampüsü ülkedeki en güzel kampüslerden biridir. Aynı zamanda şehrin kendisi de hoş ve keyif verici olmakla beraber Exeter, öğrenci hayatı en iyi olan üniversiteler arasında gösterilmektedir. Birçok farklı alanda kusursuz eğitim veren üniversite için her şeyin en kalitelisini sunan “gerçek bir üniversite” diyebiliriz.
www.exeter.ac.uk
+44 1392 723405
intoff@exeter.ac.uk
University of Sussex
Akademik araştırmalarının yüzde 90'dan fazlası dünyada öncü olarak tanınmış, uluslararası olarak kabul görmüş ve mükemmel bulunmuştur. Sanattan Sosyal ve Fen Bilimlerine 18 alanda Birleşik Krallık'ta araştırma alanında en iyi 20 üniversite arasında yer almıştır. Özellikle, Birleşik Krallık'ta Amerika Çalışmaları ve Kalkınma Çalışmaları konusunda 1. sırada, Siyaset Bilimlerinde 2. ve Sanat Tarihi alanında 3. sırada yer almaktadır. Araştırma konuları önemli dünya sorunları üzerine olup üniversite özellikle iklim değişikliği ve kalkınma konusunda uzmandır. Harvard-Sussex programı gibi dünya çapında birçok kurumla çok kapsamlı bağlantılara sahiptir.
www.sussex.ac.uk
+44 1273 876787
international-admin@sussex.ac.uk
University of Liverpool
Liverpool, klasik redbrick üniversitelerinden bekleyebileceğimiz her şeye sahiptir. Yüksek eğitim ve araştırma kalitesi, geniş ve çeşitli öğrenci profiliyle birleşince Liverpool’a kendine has bir duruş kazandırmıştır. Son yıllarda, Liverpool merkezine yakın kampüsüne 200 milyon poundluk yatırım yapmıştır. Öğrencilerin eğlenmeleri için kapsamlı imkanlar sunan üniversitede, aynı zamanda yaşam masrafları düşüktür.
www.liv.ac.uk
+44 151 794 2000
international@liv.ac.uk
University of Warwick
Warwick, güçlü öğrenci yapısı ve hareketli sosyal yaşamıyla dünya çapında tanınan bir üniversitedir. Kampüsün tam ortasında yer alan Warwick Öğrenci Birliği, aynı zamanda öğrenci hayatının merkezidir. Bu modern bina yakın zamanda yenilenmiş ve öğrencilerin rahat zaman geçirmekten, yeme içme ve sosyalleşmek gibi tüm ihtiyaçlarına mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca, Birleşik Krallık’taki en çok kulüp ve öğrenci topluluğu yine bu üniversite
www.warwick.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Bristol
1876’da 99 öğrenciliyle eğitime başlayan Bristol bugün sadece İngiltere çapında değil uluslararası alanda da itibarlı bir akademik deve dönüşmüştür. 12,500 lisans, 3,500 lisansüstü öğrencisi; bu iddialı kurumla hayata hazırlanmaktadır. Üniversitenin akademik kalitesi ve diplomasının saygınlığı popülerliğinin temeli olmakla beraber, Bristol şehri de sunduğu sosyal olanaklarla öğrencilerin seçimidir.
www.bristol.ac.uk
+44 117 954 5775
international-office@bristol.ac.uk
Aston University
1895’te kurulan, 1966’da üniversite haline gelen Aston özellikle işletme, finans, hukuk, mühendislik, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve dil bölümleri başta olmak üzere çok geniş yelpazede eğitim vermektedir. Aston Üniversitesi’nin köklü bir geleneği haline alan işveren ilişkileri ve profesyonel akredite programları sayesinde üniversite mezunlarını işe yerleştirme sıralamasında Birleşik Krallık’ta 8. dünyada ise 51. sıradadır. Londra’dan sonra Birleşik Karalık’taki ikinci büyük öğrenci şehri Birmingham’da yer alan Aston Üniversitesi şehrin merkezinde yeşil ve kendi kendine yeten bir kampüs içerisindedir.
www.aston.ac.uk
+44 121 204 4888
international@aston.ac.uk
Newcastle University
Etkileyici bir akademik geçmişe sahip Newcastle, iyi bir şehir üniversitesidir. Yakınındaki kırsal yerleşim ve bulunduğu kıyı şeridiyle göze de hitap eden üniversite aynı zamanda sanat, tiyatro ve canlı müzik için bölgnin merkezdir. Verdiği eğitimde istihdama özel vurgu yapan okul, ödüllü NCL+ inisiyatifiyle öğrencilerin iş becerilerini geliştirmeye yönelik imkanlar sunmaktadır. İşverenler ve mezun yerleştirmeleri açısından İngiltere’de en çok aranan 20 üniversiteden biridir.
www.ncl.ac.uk
+44 191 222 6000
international@ncl.ac.uk
University of Leicester
Leicester tüm alanlarda sürekli güçlü bir akademik performans göstermektedir. Ancak daha çok, DNA ve genetik biliminde yapılan araştırmalarla gündeme gelmektedir. Leicester’ın kendisi, harika tesisler ve ulaşım bağlantılarına sahip canlı ve çok kültürlü bir şehirdir. Üniversitenin samimi ve sıcak kampüsü, Victoria Park’ın yanında olup, kampüsün bir ucundan ötekine yürüyüş mesafesi 10 dakikadır.
www.le.ac.uk
+44 116 252 2296
international.office@le.ac.uk
University of East Anglia
East Anglia Üniversitesi sahip olduğu eğitim, akademik destek, iş tecrübesi olanakları ve sosyal yaşamıyla ünlenmiş birinci sınıf bir üniversitedir. 15,000’den fazla öğrencinin yuvası olan üniversite dünya genelinde en yetenekli çalışanları ve öğrencileri seçip, onları potansiyellerini gerçekleştirmeleri için zorlar. Çok hoş bir park alanında olan kampüs öğrenciler tarafından özellikle sosyal yanıyla çekici bulunmaktadır. Neredeyse kampüste her yer birbirine bir kaç dakika uzaklıkta olup, bütün akademik departmanlar, Norwich Research Park, ders anfileri, kütüphane olanakları ,spor ve sosyal olanaklar hep bir aradadır.
www.uea.ac.uk
+44 1603 591515
admissions@uea.ac.uk
Cranfield University
Cranfield tamamen lisansüstüne odaklanan duruşuyla diğer üniversitelerden ayrılmaktadır. Havacılık, savunma, mühendislik, imalat ve doğal kaynaklar gibi konularda güçlü olan Cranfield yüzde beşi bayan olmak üzere sadece 3000 öğrenciye sahiptir. Olgun ve profesyonel bakış açısıyla yoğun ve bütünleşmiş bir üniversitedir. Verdiği eğitim, mezun olanlar için harika iş olanakları sunmaktadır. Profesyonel hayat için deneyimlenmesi gereken bir eğitimdir.
www.cranfield.ac.uk
+44 1234 758540
admissions@cranfield.ac.uk
King’s College London
King’s College London, QS International sıralamasına göre, dünyadaki en iyi 30 üniversiteden biridir. Aynı zamanda The Sunday Times gazetesinin 2012/2013 yılı için yaptığı araştırmada mezun yerleştirme bakımından en iyi okul seçilmiştir. İngiltere'deki en eski dördüncü üniversite olan King's, 150 ülkeden 10,000'i lisansüstü olmak üzere 24,000'den fazla öğrenciyi Londra'nın kalbinde dünya standartlarında eğitim ve son teknolojik araştırmalarla buluşturmaktadır.
www.kcl.ac.uk
+44 20 7848 3388
international@kcl.ac.uk
SOAS University of London
University of London’ın bir parçası olan SOAS, Asya, Afrika ve Ortadoğu ile ilgili bölümler de dâhil birçok bölümde önde gelen eğitim kurumlarından biridir. SOAS’ta üniversite ve öğrenci birliği tamamen öğrencilerin hakimiyetindedir. İçinde bulunduğu topluma yararlı olma hedefinde olan üniversite, eşekler hakkında konferanslardan tutun da temizlikçilerin haklarını savunmaya kadar neredeyse her alanda aktiviteler ve organizasyonlar düzenlemektedir.
www.soas.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr

University of Roehampton
Londrada merkezde olup tek kampüs üniversitesi olan Roehampton, şehrin güneybatısında, West End’e 30 dakikalık mesafede konumlanır. Öğrenim görmek, öğretmek ve çalışmak için mükemmel özelliklere sahip kampüs; aynı zamanda öğrencilere gönüllü faaliyetler, spor aktiviteleri ya da öğrenci kulüplerine üye olma gibi pek çok alanda da harikulade imkânlar sağlamaktadır.
www.roehampton.ac.uk
+44 20 8392 3192
international@roehampton.ac.uk
University of Greenwich
Kampüslerinden biri dünya kültür mirası alanlarından biri olan Londra’da diğerleri ise yirmi dakika uzaklıkta yeşilliklerle çevrili Eltham’daki Avery Hill ve Chatham’daki Medway’de bulunan University of Greenwich öğrencileri için sayısız avantaj sunmaktadır. Bunların içine sunduğu kaliteli eğitimi, sahip olduğu program çeşitliliğini, eğlence ve iş olanaklarını da dâhil ettiğimizde hayat değiştiren bir tecrübeden bahsetmiş oluruz.
www.greenwich.ac.uk
+44 20 8331 9000
international@greenwich.ac.uk
BPP University
BPP Üniversitesi, meslek ve iş dünyasına yoğunlaşan öncü Birleşik Krallık üniversiteleri arasındadır. BPP Üniversitesi kendi standartlarında dört ana konuda diploma eğitimi vermektedir: BBP Hukuk Fakültesi, BPP İşletme Fakültesi, BPP Sağlık Bölümü ve BPP Hazırlık ve İngilizce Dil Eğitimi. Üniversite destek verici öğrenim ortamında, ileri görüşlü ve yenilikçi profesyonel eğitim sunarak mükemmelliği amaçlar ve meslek hayatı arasındaki boşluğu doldurarak gelecekteki iş dünyasına ilham ve yön verecek profesyonel insanlar yetiştirmeyi hedefler.
www.bpp.com
+44 3331 224 359
internationalstudents@bpp.com
University of Edinburgh
Edinburgh Üniversitesi 1580’lerde kurulan saygıdeğer bir üniversite olmakla beraber, kurulduğu günden itibaren akademik olarak hep özel bir yere sahip olmuştur. Ulusal ve uluslararası anlamda ünü mükemmel olduğu için, birçok ülkeden ve alandan öğrencileri barındırmaktadır. Üniversitedeki bu hareketli ve kozmopolitlik aynı zamanda görkemli mimarisi ve yeşil alanlarıyla Edinburgh şehrinin ta kendisidir. En son yapılan araştırmalar için sunulan eserlerin üçte ikisi dünya çapında öncü olarak nitelendirilmiştir.
www.ed.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr

Heriot Watt University
Üniversite'nin Edinburgh kampüsü geniş bir park alanında konumlanmış, Galashiels ve İngiliz sınırlarının ortasında yer almaktadır. Heriot-Watt özellikle kariyer gelişimine katkısı ve esnek öğrenim olanaklarıyla tanınmakla beraber petrol endüstrisi, bira ve damıtma gibi konularda liderdir. Ayrıca, artık akademik standartları olağanüstü olarak kabul edilmektedir.
www.hw.ac.uk
+44 131 451 3707
enquiry.int@hw,ac.uk
Bangor University
1884 yılında kurulan Bangor Üniversite'si Birleşik Krallık’taki en eski ve itibarlı okullardan biridir. Özellikle son yıllarda devletin yaptığı karşılaştırmalı sıralamalarda, 19 farklı alanda dünya standartlarında bulunan Bangor, muhasebe ve finans bölümlerinde birinci, elektrik mühendisliğindeyse İngiltere’deki en iyi ikinci okul olmuştur.
“Best UK University Setting” Independent’s A-Z of Universities
www.bangor.ac.uk
+44 1248 382028
Aberystwyth University
Öğrenci memnuniyet anketlerinde üst sıralarda yer alan Aberystwyth, dünya çapında akademik üne sahiptir. Özellikle Siyaset Bilimi bölümü bu alanda dünyadaki ilk olan bölüm olduğu için bugün hala İngiltere’de bir numaradır. 8,000’ni öğrenci olan 20,000’e yakın nüfusa sahip küçük bir kasabada olan üniversite, Wales kıyılarının görkemi ve canlı müzik hayatıyla öğrenci yaşamını taçlandırır.
www.aber.ac.uk
international@aber.ac.uk
+44 (0) 1970 622367
Queen’sUniversity Belfast
Queens mükemmel bir akademik üne sahiptir. İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerini bünyesinde toplayan Russell Grubu’nun bir üyesi olarak öğrencilere dünyanın her yerinden gelen akademisyenlerle eğitim olanağı sunar. Belfast merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesinde, güzel botanik bahçeleri ve Ulster Müzesi arasında konumlanan kampüs, şehirdeki kültür ve sanat ortamına can veren yerlerden biridir. Üniversite, Kuzey İrlanda'nın tek sanat sinemasını bulundurur.
www.qub.ac.uk
+44 (0) 28 9097 5022
intl.student@qub.ac.uk
University of Portsmouth
Portsmouth Üniversitesi, önde gelen modern üniversiteler arasında yer alan popüler bir üniversitedir. Üniversitenin amacı, öğrencilere işyerlerinde lazım olacak gerekli bilgi ve becerileri aktarmaktır. Eğitim ve öğrenci memnuniyeti bakımında güçlü olan okul ayrıca araştırmalarda da önemli bir isimdir. Geniş bir yelpazede, lisans, lisansüstü ve araştırma dereceleri sunan Portsmouth, sanayi ile olan bağlarıyla mezunlarının yanında olmaya devam etmektedir.
www.port.ac.uk
+44 2392 843488
international.office@port.ac.uk
University of the West of England
UWE öğrencilerini işverenlerin tercih ettiği mezunlar olarak yetiştirmek için çalışır. Öğrencilerin işe alınabilirliğini arttırarak kariyer potansiyellerini geliştirmelerine yarayacak becerileri sağlamayı görev edinmiştir. Özellikle; Airbus, Hewlett Packard, BBC ve NHS gibi büyük şirketlerle işveren ilişkisi kuran UWE, dersler içinde de öğrencilerin yeteneklerini ve iş tecrübelerini geliştirmelerine yardımcı olur.
www.uwe.ac.uk
+44 117 32 83333
admissions@uwe.ac.uk

Coventry University
Kaliteli eğitim, istihdam edilebilir mezunlar, endüstri ile yakın ilişkiler, öğrenmeye olan farklı ve dinamik yaklaşım Coventry Üniversitesi’nin ruhunu oluşturan etmenlerden sadece birkaçıdır. 130’dan fazla ülkeden 5000 uluslararası öğrenci ile birlikte 20.000’den fazla öğrenciye eğitim veren üniversite Coventry ve Londra’da renkli ve hareketli kampüslere sahiptir. The Guardian ın sıralamasında 15.ci sırada olmakla beraber, Birleşik Krallık’taki modern üniversiteler arasında birinci, işletme ve girişimcilik ve aynı zamanda öğrenci deneyimi açısından 2015 ylında yılın üniversitesi seçilmiştir.
www.coventry.ac.uk/international
+44 2476 152 152
enquiries@coventry.ac.uk
University of Hertfordshire
Son yıllarda Times Higher Education tarafından “ Yılın Girişimci Üniversitesi” ödülünü alan Hertfordshire, aldığı ödüle layık şekilde hırslı ve girişimcilikte iddialı bir üniversitedir. Öğrencinin kapasitesini eğitimin odağına koyan okul, aynı zamanda öğretim ve araştırma olanakları bakımından mükemmeldir. Birinci sınıf imkanlar, 500’den fazla açılan ders ve mükemmel yeriyle Hertfordshire ideal bir seçimdir.
www.herts.ac.uk
+44 1707 281249
international@herts.ac.uk
Nottingham Trent University
Nottingham Trent University (NTU) Birleşik Krallık'taki en yenilikçi, modern ve popüler üniversitelerinden biri olup aynı zamanda en büyüklerindendir. NTU, İngiltere’nin merkezinde çok kültürlü ve canlı bir hayatın olduğu Nottingham’dadır. Sadece Londra’ya değil, Birleşik Krallık’taki bir çok şehire günübirlik seyahat yapmak mümkündür. NTU’nun, uluslararası öğrenciler için çeşitli bursları mevcuttur.
www.ntu.ac.uk/international
+44 115 848 8175
international@ntu.ac.uk

Northumbria University, Newcastle
Northumbria Üniversitesi, Newscastle’da bulunan dünya çapında akademik kalitesininnm mükemmelliği ile bilinen araştırma odaklı, iş dünyasına yoğunlaşan bir üniversitedir. Newcastle upon Tyne’nın merkezinde olan Northumbria, öğrenci hayatı için bir numara gösterilirken, ödüllü öğrenci birliği eğlenceli zaman geçirmek ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Cana yakın bir kültür, zengin tarih, güzel kıyılar, spor aktiviteleri, iyi alışveriş ve sanat hayatının tiyatro, sinema ve müzik ile dopdolu olduğu Newcastle upon Tyne, her altı kişiden birinin öğrenci olduğu rakipsiz bir şehirdir.
www.northumbria.ac.uk
+44 191 227 4274
international@northumbria.ac.uk

Manchester Metropolitan University
MMU'dan mezun öğrenciler arasında ressamlardan öğretmenlere, lider iş adamlarından bilimadamlarına, pek çok farklı alandan gelen profesyoneller bulunmaktadır. Üniversite, İngiltere'deki en popüler öğrenci kentinde bulunmaktadır. Verilen hangi dersi alırsanız alın önemli sanayi bağlantılarına ve imkanlarına sahip olacaksınız. Öğretim standartları ile ülkedeki en iyiler arasında sayılan üniversite, aynı zamanda önemli miktarda araştırma ödeneği almaktadır.
www.mmu.ac.uk
+44 161 247 2000
international@mmu.ac.uk
University of the Arts London
Adından da anlaşıldığı gibi Londra’da bulunan üniversite 6 kolejiyle ve çevresiyle saygıdeğer bir sanat ortamının içinde yer alır. Bu sene 114 ülkeden gelen 19,000 öğrenciyle UAL, Avrupa’nın sanat ve tasarımda uzmanlaşmış en büyük üniversitesi haline gelmiştir. 1,100 akademisyen ve araştırma görevlisi ile 2,074 öğretim üyesi öncülüğünde geniş bir yelpazede dersler sunulmaktadır.
www.arts.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Hull
Kibirli olamayan ama saygı duyulan bir üniversite mi aradınız? Ziyaret eden her beş kişiden dörtünün University of Hull’u seçmesi, okulun mükemmel istihdam olanakları ve ödüllü öğrenci birliğini düşününce pek şaşırtıcı değil! Hull’da okumak sadece şehir hayatından ibaret olmamakla beraber üniversitenin Scarborough kampüsü, kumsalın yanı başında verdiği iddialı derslerle bilinir.
www.hull.ac.uk
+44 1482 462190
info@hull.ac.uk
Queen Margaret University
Queen Margaret University Edinburgh, ülkedeki en yeni üniversitelerden biridir. QMU verdiği kaliteli eğitimi yüksek yaşam standardıyla birleştirerek öğrencilerine kusursuz bir deneyim yaşatır. Bu deneyimi, başarılı kariyer olanakları ve harikulade işe alınma oranıyla birleştiren QMU, bu üniversiteyi tercih eden 6,000 öğrencisi için hayatı daha da eşsiz kılar. Öğrencilerin neredeyse %80’i bayandır.
www.qmu.ac.uk
University of Cambridge
Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Cambridge, aynı zamanda eğitimde lider kurumlardan biridir. Bünyesinde; 31 kolej, 150’den fazla bölüm, fakülte ve kurum barındırmaktadır. Dünya çapında bilinen olağanüstü akademik başarısı, öğrencilerinin entelektüel bakışını yansıtmakla beraber üniversite genelinde öğrenciler ve akademisyenler işbirliği içinde birinci sınıf araştırmalar yapmaktadır.
www.cam.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Southampton
1952 yılında kurulan, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında olan Southampton, Birleşik Krallık’taki araştırma üniversitelerini bir arada toplayan Russel Grubu’nun üyesidir. Öğrenciler, birinci sınıf araştırma imkanlarına ve dünya çapında alanlarında en iyi akademisyenlerle çalışma olanağına sahiptir. Kampüsün güzel parkları ve yeşil alanları öğrencilerin hareketli ve zengin atmosferiyle birleşir. Son yıllarda üniversite kampüse büyük yatırımlar yapmış, yeni bir merkez Institue for Life Sciences hizmete açılmıştır.
www.southampton.ac.uk
+44 2380 592772
international@southampton.ac.uk
Loughborough University
Loughborough, akademik olarak güçlü ve elit bir üniversitedir. İngiltere üniversite başarı sıralamalarının tamamında ilk 10 içerisinde yer alan üniversitenin kampüsü kasaba merkezine iki kilometre uzaklıktadır. Üniversite, şehrin en önemli işvereni olduğu gibi üniversitenin öğrencileri de şehir nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Öğrenci Birliği’nin tamamen öğrencilere ait oluşu, Öğrenci Birliği’ni ülkedeki diğer birliklerin arasında farklı kılmaktadır. Büyük kampüsü hem güvenlidir hem de öğrenci hayatına yönelik sunduğu olanaklarla zaman geçirmek için idealdir.
www.lboro.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
International Office
Loughborough University
T: +44 (0)1509 222201
E: international-office@lboro.ac.uk
www.lboro.ac.uk/international
Like us on Facebook: https://www.facebook.com/lborointernational/
International student blogs: https://blog.lboro.ac.uk/international/
University of Manchester
Manchester, İngiltere'deki en büyük üniversitedir. Uzun zamandan beri devam eden başarısını en çok anlatanlar kendi mezunlarıdır. Üniversite kadar şehrin kendisi de mütevazı ama arkadaş canlısı bir duruş sergiler. Alışveriş ve eğlence merkezleri ile popüler hale gelen kent, sadece dolaşmak için çıkıldığında bile keyif vericidir. Endüstriyel geçmişe dayanan efsanevi mimarisi ve hareketli atmosferi üniversiteden sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.
www.manchester.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Birmingham
1900 yılında kurulan büyük ve itibarlı Birmingham Üniversitesi, ayni zamanda kraliyet ünvanını alan ilk “redbrick” üniversitesidir. Yeşil kampüsü; Viktorya dönemi mimarisinin göz çarpıcı örneklerinin yanı sıra sağlık merkezinden sanat galerisine; bar, restoran ve kafelerden kendi tren istasyonuna kadar gerekli olabilecek her türlü imkanı içinde barındırmaktadır. Ülkedeki en büyük öğrenci birliği üniversiteye ait olmakla beraber üniversitenin mezun istihdam rakamları mükemmeldir.
www.bham.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Leeds Beckett University
Leeds Beckett, Britanya’daki en geniş üniversitelerden biri olan harika bir eğitim kurumudur. Özellikle verdiği spor dersleri arasında öncü olan üniversite, mükemmel imkanlar ve spor takımları için iyi olanaklar sağlamaktadır. Leeds içerisinde iki kampüse yayınlan üniversitede, öğrenci birliği merkezi ve topluluklar öğrenciler için ana nokta olup, şehrin hareketli ve etkileşimli gece hayatı da ön plana çıkmaktadır.
www.leedsbeckett.ac.uk
Durham University
Britanya’da az sayıdaki kolej üniversitelerden biri olan Durham’da öğrenci olmak demek, geldiğininiz andan itibaren bu okulun bir parçası olmak demektir. Herkese göre bir topluluğun bulunduğu üniversitede, öğrenciler spor, drama ve sanat gibi aktivitelere yoğun ilgi göstermektedirler. Tarihi binalarıyla Durham Üniversitesi, Kuzey İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biridir.
www.durham.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Oxford Brookes University
Tarihi bir öğrenci şehrinde konumlanmış olan Oxford Brookes, Birleşik Krallık’taki öncü modern üniversitelerden biri olup uluslararası alanda mükemmel ve yenilikçi eğitimi aynı zamanda iş dünyası ve endüstriyle olan güçlü bağları ile tanınmaktadır. Öğrenciler üç kampüs boyunca yayılmış olup, yeniden geliştirme projelerinin bitmiş olmasıyla üniversite olağanüstü ve güncel olanaklara sahip hale getirilmiştir. Üniversite Türkiye’de özellikle işletme fakültesi ile meşhurken mimarlık ve mühendislik de tercih edilen alanlardır.
www.brookes.ac.uk
+44 1865 484848
international@brookes.ac.uk
University of Leeds
142 farklı ülkeden, 33,000'i bulan öğrenci nüfusuyla Leeds Üniversitesi, araştırma ve öğretimdeki yüksek standartları ile tanınmaktadır. Aynı zamanda şehrin kendisi de geniş, dinamik ve öğrenci dostu olduğundan okul yaşamı için idealdir. İngiltere’deki en büyük tek kampüslerden biri olan üniversite şehir merkezine sadece bir mil uzaklıktadır. Leeds’ten mezun olmak işverenler ve diğer üniversitelerce dünya çapında olumlu bir özelliktir.
www.leeds.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Kent
İngiltere’de bir Avrupa üniversitesinde okumak isterseniz Kent doğru seçimdir. Kendini İngiltere’nin Avrupa üniversitesi olarak gören okul aynı zamanda Brüksel ve Paris’te lisansüstü programlari için kampüslere sahiptir. Canterbury merkezinden iki mil uzaklıkta olan ana kampüs hem sıcak atmosferi hem de hareketli yaşamıyla öğrenci dostudur. Daha yeni olan Medway kampüsü ise nehir kenarında şahanedir. Etkileyici binaları, sanat imkanları, ve güçlü topluluk duygusuyla yaşamı keyifli kılan Canterbury, iyi dükkanları, barları ve serbest zaman olanaklarıyla zamanı değerli kılar.
www.kent.ac.uk
+44 1227 824904
information@kent.ac.uk
London School of Economics
LSE, uluslararası olarak tercih edilen ve küresel dünyaya hakim uzman bir üniversitedir. Özellikle araştırma ve eğitimin sosyal bilimlerin dallarına yayılmış olduğu okulda, ekonomiden siyasete, hukuktan sosyoloji ve antropolojiye, iktisat ve finansa iyi bir eğitim almak garantidir. 1895’te Beatrice ve Sidney Webb’in kurduğu okul, bugün akademik mükemmelliğiyle anılmaktadır.
www.lse.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Birkbeck, University of London
Birkbeck çalıştıkları için tam zamanlı öğrenim olanağı olmayan Londralı'lara kolay bir seçim olma gayesiyle kurulmuş bir üniversitedir. Bünyesindeki alanında tanınan akademisyenlerle, dünya çapında eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Üniversite; özellikle geleneksel olmayan öğrencilere yönelik sunduğu akşam eğitimleriyle Londra Üniversitesi'ne bağlı diğer okullardan ayrılır. Özellikle geleneksel eğitim geçmişi olmayanların katılımı hoş karşılanmakta, onlar için zenginleştirici bir deneyim sağlanmaktadır.
www.bbk.ac.uk
+44 20 7631 6000
international@bbk.ac.uk
Royal Holloway University of London
Royal Holloway, Birleşik Krallık’taki en iyi araştırma ağırlıklı kurumlardan biridir. Dünya çapında da; fen ve sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimlerde verdiği harikulade eğitimle tanınır. Okul, Londra Üniversitesi’nin 100 yıldan fazla üyesi olmakla beraber, en büyük çok fakülteli okuludur. Mezun olurken bütün öğrenciler küresel olarak tanınan Londra Üniversitesi (University of London) diploması almaktadır.
www.rhul.ac.uk
+44 1784 276629
international@rhul.ac.uk

Brunel University
Brunel Üniversitesi, dünya standartlarında bir eğitim kurumudur. Batı Londra’da konumlanan üniversite öğretim ve araştırmayı; pratik, yaratıcı ve girişimci bir yaklaşımla mükemmelleştirir. Bünyesindeki Hukuk, İşletme, Mühendislik ve Tasarım, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Matematik, Sanat, Sosyal Bilimler, Spor ve Eğitim Fakültesi gibi 8 akademik branşta lisans, lisansüstü ve araştırma seviyesinde dersler sunmaktadır.
www.brunel.ac.uk
+44 1895 265519
international@brunel.ac.uk
Middlesex University
Middlesex Üniversitesi; Londra, Dubai, Mauritius ve Malta olmak üzere 4 kampüste 40.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Londra’nın kuzeyindeki üniversite kampüsü başkentin en büyük ve en geniş kampüslerindendir. Middlesex, son dokuz yıldan beri Londra’daki kampüsüne 200 milyon poundtan fazla yatırım yaparak adeta sanat eseri tesislere, ödüllü ve çevre dostu binalara sahip olmuştur.
www.mdx.ac.uk
+44 20 8411 5555
international@mdx.ac.uk
University of West London
West London Üniversitesi öğrencilere yaratıcı profesyoneller olmaları için ilham vermeyi amaçlamakta, onlara heyecan veren zengin bir kariyer kurmalarında yardımcı olmaya çalışmaktadır. Birleşik Krallık’ın en başarılı ticaret bölgelerinin tam kalbinde yer alan üniversite; kendi alanlarında çokça tecrübesi olan, son derece kaliteli çalışanlara ve endüstri ile güçlü bağlantılara sahiptir. Üniversitenin bu kaliteli eğitimi aynı zamanda iş dünyasında da etkilidir. Üniversitenin mezunları seçtikleri alanda ve mesleklerde büyük başarı göstermektedir.
www.uwl.ac.uk
+44 20 8231 2468
int.app@uwl.ac.uk
University of Westminster
University of Westminster farklı ve dinamik bir uluslararası eğitim kurumu olarak Harrow ve dünyanın en iyi şehirlerinden biri Londra’nın kalbinde yer almaktadır. 170 yıllık saygıdeğer bir geçmişe sahip olan üniversite canlı eğitim çevresi ve öğrencileri profesyonel hayata hazırlama tutkusu ile 150 farklı ülkeden 20,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Westminster’daki derslerin büyük bir çoğunluğu tarafsızca mükemmel bulunmakla beraber; özellikle sanat ve tasarım, elektronik mühendisliği ve medya gibi alanlarda üniversite iddialı araştırmalarda bulunmaktadır.
www.westminster.ac.uk
+44 20 7915 5511
course-enquiries@westminster.ac.uk
University of Glasgow
Glasgow Üniversitesi 1451’de kurulmuş olup, İngilizce konuşan ülkeler arasında en eski dördüncü üniversitedir. Dünyada 51. sırada olan üniversite aynı zamanda Birleşik Krallık’taki öncü araştırma üniversitelerini bünyesinde toplayan prestijli Russell Group’un da bir üyesidir. Dünya çapında 120 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede öğrenci memnuniyeti oranı gurur verici şekilde %89’dur. Mezunları arasında ekonominin babası Adam Smith ile meşhur fizikçi ve mühendis Lord Kelvin gibi isimler vardır.
www.gla.ac.uk/international
+44 141 330 7379
gemma.carroll@glasgow.ac.uk
University of Stirling
Stirling’in kocaman kampüsü içindeki göl ve kaleyle birlikte düşünüldüğünde dünyadaki en güzel kampüslerden biridir. Tarihi şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktadır. Kampüste, öğrencilere hem spor hem de sanat faaliyetleri gibi çok yönlü imkânlar sağlanmaktadır. Yüzde 23’ü uluslararası öğrenciden oluşan Stirling’in 12,300 nüfusu vardır.
www.stir.ac.uk
+44 1786 466681
international@stir.ac.uk
Edinburgh Napier University
Öğrencilerin ve işverenlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Edinburgh Napier University, öğrencilerine dinamik ve geleceğe dönük bir eğitim sunmaktadır. Mezunlarını yaratıcı bir şekilde tasarlanmış dersleri ve esnek öğrenme programlarıyla rekabetçi iş ortamına başarıyla hazırlayan üniversite aynı zamanda mezun yerleştirme başarısı açısından İskoçya’daki en iyi üniversitelerden biridir.
www.napier.ac.uk
+44 0131 455 2877
studyabroad@napier.ac.uk
University of Dundee
Glasgow'dan sonra İskoçya'nın en kalabalık yeri olan Dundee, ilgi çekici olacak kadar büyük, rahat ve kolayca idare edilebilecek kadar da kompakttır. Güzel kırsalını da unutmamak lazım! Üniversitenin hem tıp ve yaşam bilimlerinde hem de inşaat mühendisliğinde göz ardı edilmemesi gereken bir ünü vardır. Aynı zamanda sanat ve tasarım alanında da güçlü duran Dundee’ye ait Duncan of Jordanstone College of Art and Degisn İngiltere'deki en iyi sanat okullarındandır.
www.dundee.ac.uk
+44 1382 38 81 11
international@dundee.ac.uk
Royal Agricultural University
Bir zamanlar Royal Agricultural College’ı (RAC) şu an ise Royal Agricultural University (RAU) olarak anılan üniversite İngilizce konuşulan topraklardaki en eski ziraat üniversitesi olup 1854’ten beri tarımsal eğitimin öncülerinden biri olmuştur. Önlisans, lisans ve lisansüstü seviyelerinde 40’ı aşkın ülkeden 1200 öğrenciye eğitim vermektedir. Özellikle verilen dersler işletme ve yönetim, ziraat, gıda temini, tarım ticareti, atçılık, uluslararası kırsal gelişim, mülk ve kırsal arazi yönetimi gibi konulardadır.
www.rau.ac.uk
international@rau.ac.uk
+44 (0) 1285 652531
University of Brighton
Brighton, Eastbourne ve Hastings de beş kampüse yayılan Birghton Üniversitesi 22,000'lik öğrenci ve 2,600 çalışan nüfusuyla geçmişi 19.yüzyılın ortasına kadar giden tarihi bir kurumdur. Özellikle 1992'deki yenilenmeyle birlikte daha dikkat çekici hale gelen üniversitede her yıl otomobil mühendisliğinden eczacılığa, hukuktan mimarlığa birbirinden farklı alanda mezun verilmektedir. Bu geniş yelpazede sadece geçen sene verilen mezun sayısı 5,000’i geçmektedir.
www.brighton.ac.uk
+44 207 250 6749
international@brighton.ac.uk.
University of Worcester
Herefordshire ve Worcestershire’daki tek yükseköğretim kurumu olarak Worcester, bölgede güçlü bir role sahiptir, yaklaşık 10,000 öğrenciye farklı alanlarda eğitim sunan bir üniversitedir. Tüm kampüsler birbirine yürüme mesafesinde olup aynı zamanda şehir merkezine de yakındır. Worcester son yıllarda inanılmaz bir büyüme göstermiş, öğrenci sayısını ikiye katlamıştır.
www.worcester.ac.uk
+44 1905 542640
international@worc.ac.uk
Canterbury Christ Church University
Cantenbury, modern ve çoklu kampüslerden oluşan bir üniversitedir. Ana kampüs dünya mirası Canterbury'de yer almaktadır. Hangi kampüste okuyacak olursanız olun, her zaman Londra'ya ve kıtaya yakın mesafede olacaksınız. Canterbury’nin, İngiltere'nin bahçesi olduğunu hatırlatmakta yarar var. Üniversite samimi ve destekleyici öğrenci ve öğretim görevlisi topluluğuyla ünlü olup aktif bir öğrenci birliği ve hayatı sunmaktadır.
www.canterbury.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Anglia Ruskin University
1922’de üniversite ünvanını alarak bugün İngiltere’nin doğusundaki en geniş üniversite haline gelen Anglia Ruskin, Cambridge ve Chelmsford olarak iki kampüste konumlanmıştır. Cambridge’te okuyan öğrenciler şehrin öğrenci merkezli oluşunu kolaylıkla hissedeceklerdir. Öğrenciler şehri canlandırırken, şehir de onlara her zaman yapılacak ya da görülecek bir şeyler sunmaktadır. Chelmsford, Cambridge’e göre daha modern kalsa da, yaşamak ve okumak için iyi yerlerden biridir.
www.anglia.ac.uk
+44 1245 493131
angliaruskin@enquiries.uk.com
University of Chester
The University of Chester büyüleyici bir ruha sahiptir. Küçük derslikler ve mükemmel destek servisiyle öğrenci asla bir sayı değil, her zaman bir bireydir. Tarihi Chester şehrinden sadece 10 dakika uzaklıktaki güzel kampüslerinin yanı sıra, üniversitenin mezunları kuzeybatının işverenlerce işe alınabilirliği en yüksek olan mezunlarıdır.
www.chester.ac.uk
+44 1244 511000
international@chester.ac.uk
University of Central Lancashire
UCLan ülkedeki en geniş üniversitelerden biri olmakla birlikte her alanda harkulade deneyim olanağı sunar. Son yapılan öğrenci deneyimi anketlerinde ilk 10’da yer alan okulun 11 bölümü de araştırmalar bakımından dünya standartlarında bulunmuştur. 2010 yılında UCLAN, QS Üniversite Sıramaları’nda listeye girmiş ilk modern üniversite olmuştur.
www.uclan.ac.uk
+44 1772 895024
international@uclan.ac.uk
Liverpool John Moores University
Liverpool John Moores, 1825’te kurulmuş köklü bir kurumdur. Öğrencilerini iş dünyası ve profesyonel yaşam için en uygun şekilde yetiştirmeyi amaç edinen üniversite, bunun için Airbus, Ford Europe ve Sony gibi lider çok-uluslu ve öncü şirketlerle işbirliği yapmaktadır. İş Dünyası ( World of Work) programı tam da bunu doğrular niteliktedir. Liverpool, öğrenciler için hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir şehir olmakla beraber üniversitenin merkezde üç geniş kampüsü vardır.
www.ljmu.ac.uk
international@ljmu.ac.uk
+44 151 231 5090
University for the Creative Arts
University for the Creative Arts, Canterbury, Epsom, Farnham, Maidstone ve Rochester olmak üzere beş farklı alana yayılmıştır. Küçük ama alanında uzaman, bir sanat üniversitesidir. Her bir kampüs birbirinden yetenekli öğrenciler ve akademisyenlerle kuşanmıştır. Birçok yaratıcı deha bu kurumdan geçmiştir.
www.uca.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr

University of Bath
Bal rengine bürünüşü ve mimari görkemiyle Bath, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olma ünvanını kolaylıkla hak etmektedir. Sadece kampüsün tepeden gördüğü manzara düşünüldüğünde bile harika bir seçimdir. İngiltere Üniversiteleri içinde %92'lik oranla en yüksek mezun verme oranına sahip üniversitelerdendir. Öğrencilere, Nike, Google, Dünya Bankası gibi büyük ve saygın kurumlara yerleştirme olanakları sunulmaktadır. 2012 yılında mezunların %89 hemen çalışmaya başlamış ya da öğrenimlerine devam etme kararı almıştır.
www.bath.ac.uk
+44 1225 388388
info@bath.ac.uk
University of Surrey
Surrey Üniversitesi‘nin ana kampüsü Stag Hill, Guildford’ta bulunmaktadır. Katedralin hemen yanında bulunan üniversitenin aynı zamanda içinde göl olan etkileyici bir parkı vardır. Özellikle Manor Park’a doğru ilerleyen kampüste akademik binalar, öğrenci ve öğretmenler için yerleşim yerleri ve Surrey Spor Parkı bulunur. Londra’ya kolay bağlantısıyla Guildford şirin bir kasabadır.
www.surrey.ac.uk
+44 1483 300800
international@surrey.ac.uk
Lancaster University
50 yıl içinde, ülkedeki en iyi üniversitelerden biri haline gelen Lancaster, birbirine bağlı dokuz kolejden oluşan bir üniversiteler topluluğudur. Özellikle akademik personel üniversite ile kendini özdeşleştirmiş ve kendine kampüs hayatında aktif bir rol biçmiştir. Bunun yanı sıra kendi kendine yeten bir park alanında yer alan kampüs geçtiğimiz yıllarda aldığı yatırımla öğrencilere ödüllü imkanlar sağlamıştır.
www.lancaster.ac.uk
+44 1524 65201
international@lancaster.ac.uk
University of Nottingham
Nottingham Üniversitesi, geleneksel olarak lisans öğrencileri arasında en popüler tercihlerden biridir. Sadece İngiltere’deki değil, 150 farklı ülkeden öğrenci Nottingham’ı seçmektedir. Malezya ve Çin’de de kampüse sahip Nottingham, Birleşik Krallık’taki öğrencilere, öğrenimlerinin bir kısmını bu kampüslerden birinde geçirebilme imkanı sunar. Enerjik ve dinamik sosyal hayatıyla öğrenci dostu bir yerdir. Okulun ilgi çekici kampüsü merkeze kısa bir mesafede olmakla beraber geniş ağaçlarla çevrilidir.
www.nottingham.ac.uk
+44 115 951 5247
international-office@nottingham.ac.uk
University of Cumbria
Carlisle’den Londra’ya birçok kampüse sahip University of Cumbria, her birinde öğrencilerine eşsiz bir eğitim ortamı sunar. Öğrenciler küçük bir kampüsteki rahatlığı yaşarken aynı zamanda büyük bir üniversitenin parçası olduklarını da hissederler. Sınıf ortalaması neredeyse her zaman 30’un altındadır. Böylece öğretmenler ve öğrenciler daha sıkı ilişki kurabilmekte, öğrencilerin aldıkları eğitim kişisel hale gelebilmektedir.
www.cumbria.ac.uk
University of York
The University of York, şehrin tarihi ve en güzel yerinde konumlanmış genç ve dinamik bir kampüs üniversitesidir. Mükemmel eğitimi, benzersiz kolej sistemi ve öğrencilerine her daim destek veren yapısıyla öğrenciler için büyüleyici bir deneyim sunar. Birleşik Krallık’taki diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında kişi başına düşen en fazla kulübün ve öğrenci topluluğunun olduğu üniversite University of York’tur.
www.york.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Reading
Ülkenin her yerine mükemmel ulaşımıyla, The University of Reading Whiteknights’ta çok güzel bir kampüse sahiptir. Üniversite, asli olarak seçtiği öğrenciler için her biri kendine ait karakteri olan yurtlarda oda garantisi vermektedir. Öğrenci Birliği, üniversite ile sıkı çalışmakta ve bölgedeki en geniş eğlence merkezini ve Birleşik Krallık’taki en büyük öğrenci birliği dükkânını bünyesinde barındırır.
www.reading.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Essex
1960’larda kurulan üniversite, 8,182’si lisans 11,000 öğrencisiyle çağdaşlarına göre daha küçük kalmayı tercih etmiştir. Colchester, Loughton ve Southend olarak üç kampüse ayrılan okulun Colchester’deki kampüsü en eski ve en geniş olandır. Sıralamalarda dokuzuncu yeri alan Essex, güçlü akademik performansı ve yürüttüğü kaliteli araştırmalarla aynı zamanda dünya genelinde %22’dedir.
www.essex.ac.uk
+44 1206 873333
enquiries@essex.ac.uk
University College, London
University College London, 8,000 çalışanı ve 25,000 öğrencisiyle başkentin lider akademik kurumlarındandır. Farklı akademik çalışmaları bünyesinde barındıran bu modern ve ileri görüşlü üniversite aynı zamanda günümüzün sorunlarına karşı da duyarlıdır. Üçte ikisi Birleşik Krallık dışından olmak üzere 150 farklı ülkeden gelen öğrencileriyle küresel bir kurum olduğunu kanıtlamaktadır.
www.ucl.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Goldsmiths, University of London
Goldsmiths uluslararası olarak yaratıcı ve yenilikçi yanı ile bilinir ve bu ününü yüksek akademik standartlar ve University of London’ın bir yüzyıldan aşkın süredir parçası olmasıyla destekler. Goldsmiths; yaratıcı sanatlar, edebiyat, sosyal bilimler, bilgisayar, girişimcilik ve işletme gibi alanlarda Birleşik Krallık’taki lider üniversiteler arasındadır. Dünya çapında 4* araştırma imkânları sunmasıyla (RAE 2008) Birleşik Krallık’ta 9. sırada yer alan üniversite aynı zamanda sanat ve edebiyat alanında dünyadaki en iyi 100 üniversiteden biridir. (QS World University Rankings)
www.gold.ac.uk
+44 20 7919 7702
international@gold.ac.uk
City University London
City University, bir adım ötesindeki popüler Shroditch ve Convent Garden’a yarım saatlik yürüyüş mesafesiyle Londra’nın merkezinde bulunmaktadır. Üniversite, dünyanın dört bir yanından gelmiş, hayatlarının farklı aşamalarında olan öğrencileri çatısı altında birleştirir. Özellikle yöneticilik ve işletme bölümleri, işe alınabilirliği yüksek ve gözde mezunlarıyla kayda değerdir. The Sir John Cass Business School, Financial Times tarafından dünya çapında en iyi %1 içinde gösterilmiştir.
www.city.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Richmond University
Üniversite kendini biz bağımsız, kar amacı gütmeyen, uluslararası, sosyal bilimler ve pofesyonel çalışmalar yapan bir üniversiteyiz şeklinde tanımlar. Richmond çok uluslu öğrencileri Amerikan temel bilimleri geleneği ile eğiterek, onlara her geçen gün artarak bağımsızlaşan dünyada başarılı olabilecekleri ve yankı getirebilecekleri entellektüel ve kişisel becerileri elde etmelerini sağlar.
www.richmond.ac.uk
+44 20 8332 9000
admissions@richmond.ac.uk
University of East London
East London Üniversitesi dinamikliği ve eğitimindeki üstünlüğüyle tanınır. Geniş bir yelpazede farklı diploma programları, mükemmel imkanlar ve güçlü istihdam olanaklarıyla bu üstünlüğünü sürdürmektedir. Londra merkezli Stratford Kampüsü aynı zamanda 2012 Olimpik Stadyumu’nun yanında yer almaktadır. Docklands Kampüsü ise Londra’daki en yeni kampüs olup, hoş liman manzarası ve dinamik aktivitelerle dolu bir öğrenci hayatı sunar.
www.uel.ac.uk
+44 20 8223 2805
international@uel.ac.uk
University of St. Andrews
St Andrews için eski ile modernin, yerel ile küreselin birleştiği nokta diyebiliriz. 1413’te kurulan üniversite, İngilizce konuşan ülkeler arasında en eski üçüncü üniversitedir. Neredeyse yarısını St Andrews’lilerin doldurduğu şehrin küçüklüğüne rağmen, yüzden farklı ülkeden gelen öğrenci ve çalışanıyla üniversite şehre kozmopolit bir hava verir.
www.st-andrews.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Strathclyde
Strathclyde Üniversitesi, 200 yıl önce “faydalı eğitim” verme amacıyla kuruldu ve o günden beri profesyonel dünyada başarılı ve girişimci ruhlu mezunlar vermeye devam ediyor. Strathclyde, uluslararası alanda sunduğu mükemmel akademik hayat ve araştırma olanakları ile anılırken endüstriyle kurduğu yakın ilişkilerle de bilinir. Üniversite kampüsü Glasgow’un merkezinde olup, Glasgow, Rough seyahat rehberinin hazırladığı “En İyi Dünya Şehirleri 2014” listesi içindedir. Glasgow’da müzik ve kültür hayatı olağanüstü olup, alışveriş, spor, müze ve gece hayatı için de dinamik bir merkezdir.
www.strath.ac.uk
+44 141 548 2913
international@strath.ac.uk
University of Aberdeen
Aberdeen sağlam bir akademik üne sahip eski bir üniversitedir. 15. yüzyıldan kalma güzelliğiyle King’s College kampüsü şehir merkezine 20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Üniversite 600'den fazla lisans programına sahip olmakla birlikde son yıllarda yeni bir kütüphaneye, spor köyü ve öğrenci merkezi gibi faydalı tesislere büyük yatırımda bulunmuştur. Aberdeen etkileyici öğrenci dostu ortamıyla hem yapılacak aktiviteler hem de görülecekler açısından zengin bir kenttir.
www.abdn.ac.uk
+44 01224 272090
sras@abdn.ac.uk
Swansea University
Swansea Körfezi'nden sadece birkaç adım uzak olan Swansea Üniversitesi elliden fazla bozulmamış sahili, koyları ve körfezleriyle muhteşem Grover Yarımadasına bakmaktadır. Akademik ve bilimsel olarak yenilikçi olan üniversite, son olarak teknoloji ve innovasyon kampüsü projelerine başlamıştır. Bu proje ile College of Engineering bölümü için mühendislik araştırmaları yürütülecek, ayrıca işletme ve ekonomi bölümü de desteklenecektir.
www.swansea.ac.uk
+44 1792 602600
international@swansea.ac.uk

University of Cardiff
Dünyadaki öncü üniversitelerden biri olan Cardiff Üniversitesi, Galler’in dinamik başkentinde yer almaktadır. Üniversitenin 2010’daki mezunların %94’u mezuniyetten sonraki altı ay içinde iş bulmuş ya da eğitimlerine devam etme kararı almıştır. Cardiff, Russell Group’un bir parçası olmakla beraber, dünya çapındaki 10,000 üniversite arasında % 1,5’lik kesimdedir. 26,000’nin üstünde öğrenci ve 6,000 çalışanıyla akademik toplumu başlı başına küçük ama canlı bir kasaba gibidir.
www.cardiff.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Bournemouth University
İngiltere’nin güney kıyısında bulunan Bournemouth Londra’dan trenle iki saat uzaklıkta olup 12 kilometrelik altın kumsalları ve etkileyici Dünya Mirası kıyı şeridi ile meşhurdur. Bournemouth Üniversitesi yenilikçi ve uluslararası bir üniversite olup profesyonel dersler ve yüksek kalitede öğrenci deneyimi sunmaktadır. 6 farklı fakülte üniversitenin özellikle profesyonel başarıya yoğunlaştığının kanıtıdır. Üniversite, Birleşik Krallık’taki tek Centre for Excellence in Media Practices merkezine sahip dir. Ulusal Bilgisayar Animasyonu Merkezi, bölümünden mezunlar Yüzüklerin Efendisi, Avatar ve Gladyatör gibi meşhur filmlerde çalışmışlardır.
www.bournemouth.ac.uk
+44 1202 961916
askBUenquiries@bournemouth.ac.uk
University of Plymouth
Türk öğrenciler arasında en popüler seçenekler işletme ve sanat alanlarında olmakla beraber, Deniz & Deniz Bilimleri de programlar arasındadır. Üniversitenin denize kıyısı olan Plymouth şehrinde bulunmasının yanısıra öğrencilerin University of Plymouth’u tercih etmesinin bir sebebi de Üniversitenin son yıllarda yeni bina ve tesislerine yaptığı £100 milyon civarındaki yatırımdır. Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan Plymouth, öğrencilere çalışma ve yaşam arasında müthiş bir denge sunan kırsal ve denizle çevrilidir. www.plymouth.ac.uk
+44 1752 588014
international@plymouth.ac.uk
Keele University
1949 yılında kurulan Keele Üniversitesi, sahip olduğu parklarla Birleşik Krallık'ın en geniş kampüs üniversitesidir. Keele, çift diploma, bölümlerarası seçenekler ve ana ile yan dal olanaklarıyla geniş bir yelpazede lisans programları sunmaktadır. Yapılan Ulusal Öğrenci Anketi’nde iyi sıralamaya sahip olan Keele, ayrıca lisans seviyesinde ulusal çapta en kaliteli üniversiteler arasında yedinci sırayı almıştır. Buna benzer olarak, istihdam olanaklarına bakıldığında da mezunlarına sunduklarıyla ilk onda yer almıştır.
www.keele.ac.uk
+44 1782 7 34010
admissions@keele.ac.uk
University of Lincoln
Lincoln Üniversitesi, son model imkânlarla donatılmış ödüllü bir kampüse ve 200’den fazla ders seçeneğine sahiptir. Şehrin tam kalbinde yer alarak, Brayford limanının kafe kültürüne de hâkimdir. Lincoln, Birleşik Krallık’taki en güvenli ve arkadaş canlısı şehirlerden biridir. Canlı atmosferin samimi bir toplumla birleşmesi Lincoln’u okumak ve yaşamak için harika yerlerden biri yapar.
www.lincoln.ac.uk
+44 1522 886040
international@lincoln.ac.uk
De Montfort University
De Montfort Üniversitesi, Leicester şehir merkezinde olup hazırlık, lisans ve yüksek lisans seviyesinde 400’e yakın konuda eğitim vermektedir. Üniversite, mezunlarını istihdam etmeye özellikle önem verir ve profesyonel kurumlarca akredite edilmiş 170 programa sahip olmakla beraber sadece bu sene istihdam ettiği öğrencilerin sayısı 1850’dir. Profesyonel, yenilikçi ve yaratıcı dersler sunmaktan gurur duyan üniversite aynı zamanda Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında en yaratıcı üniversite seçilmiştir.
www.dmu.ac.uk
+44 116 257 7513
international@dmu.ac.uk
University of Salford
Manchester şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Salford Üniversitesi 20,000’i aşan öğrenci nüfusuyla sıcak bir atmosfere sahiptir. Bu yakınlık, Manchester’ın sayısız kafeleri, dükkanları, muhteşem sanat galerileri ve müzeleriyle zaman geçirmek için idealdir. Geniş bir yelpazede kariyer öncelikleri düşünülerek planlanan dersler, öğrencilere seçim şansı verir. Üniversitenin bir bölümü aynı zamanda Salford Quays’te bulunan digital yayın evi MediaCity UK’dedir.
www.salford.ac.uk
+44 161 295 5000
international@salford.ac.uk
Art’s University Bournemouth
1885’te kurulan Arts University Bournemouth, günümüzde de sanat, tasarım, medya ve performans gibi yaratıcı endüstrilere yönelik yüksek kalitede eğitim veren ve bu konuda uzmanlaşmış öncü bir üniversitedir. Bu alanlara tutkuyla bağlı olan üniversite meraklı olmayı, risk almayı, araştırmada maceracı olmayı teşvik etmekte ve bilginin sınırlarını zorlamayı sevmektedir. Üniversite öğrenci ve çalışanlarına yüksek profesyonal standartlara ulaşabilecekleri son teknoloji imkânlara sahip bir çevre sağlamaktadır.
www.aub.ac.uk
+44 1202 363233
international@aub.ac.uk
University of Buckingham
Buckingham tek kelimeyle eşsiz bir yerdir. ‘Royal Charter’ a sahip Birleşik Krallık’taki tek özel üniversite olan Buckingham aynı zamanda 1000’e yakın öğrencisiyle üniversitelerin en küçüğüdür. Onur dereceleri iki yıllık yoğun bir eğitimden sonra kazanılmaktadır. Öğrenci öğretmen oranı 9:1 ile sınıflar bilerek küçük tutulmakta, Oxbridge tarzı özel derslerle kişisel ama daima ufuk açıcı bir eğitim sunulmaktadır.
www.buckingham.ac.uk
+44 1280 814080
info@buckingham.ac.uk
London South Bank University
London South Bank University, Londra’nın en eski ve büyük üniversitelerinden biridir. 1892’den beri öğrencilerine iş hayatına yönelik, kabul görmüş ve profesyonel olarak tanınan bir eğitim sunmaktadır. 120 ülkeden 25,000 öğrencisiyle gayet kozmopolit bir üniversitedir. Ana kampüs ulaşım açısından kolay olup önemli noktalara yürüme mesafesindedir.
www.lsbu.ac.uk
+44 20 7815 6189
international@lsbu.com.tr
Cardiff Metropolitan University
Cardiff Met heyecan verici ve modern bir şehirde yer almaktadır. Galler’deki önde gelen kurumlardan biri olan üniversite, öğrencilerine kariyer imkânlarını da göz önünde bulundurarak geniş bir yelpazede eğitim vermektedir. Öğrencilerine olabilecek en iyi eğitimi vermek için sürekli yatırım yapan üniversitede öğrenciler de kendilerini global bir üniversitede hissedip ayrıcalıklı olduklarını bilmektedirler.
www.cardiffmet.ac.uk
Glyndwr University
Wrexham merkezli olsa da Londra ve kuzeydoğu Gallerde kampüsleriyle Glyndwr girişimci ruhun şampiyonlarından biridir. Cesur ve girişimci olmaktan kaçınmayan okul endüstri ve iş sektörüne yoğunlaşan programlar sunmaktadır. Airbus, Rolls Royce ve BBC gibi büyük isimlerle anlaşmalı olan okul öğrencilerini kariyer hedeflerine uygun yetiştirmeyi görev edinmiştir.
www.glyndwr.ac.uk
University of Law
Law Üniversitesi, hukuk alanında 100 yıldan fazla deneyime sahip modern bir meslek okulu olup 1876’danberi hukuka adanan zihinleri yetiştirmektedir. Gerçek hayatın içinden hukuk deneyimi sağlama ve deneyimli avukatlarla birebir ilişki yaratma konusunda diğer okullardan ayrılır. Mezun ağı dünyaya yayılmakla beraber çok değişik sektörlerdendir , bu demek oluyor ki okul kariyeriniz için ne düşünürseniz düşünün, buna uygun bağlantılar, istediğinizi gerçekleştirebilmeniz için derin ve uzman bir eğitim sağlamaktalar.
www.law.ac.uk
+44 1483 216000
international@law.com.tr
Londra'daki Birleşik Krallık Üniversiteleri
King’s College London
King’s College London, QS International sıralamasına göre, dünyadaki en iyi 30 üniversiteden biridir. Aynı zamanda The Sunday Times gazetesinin 2012/2013 yılı için yaptığı araştırmada mezun yerleştirme bakımından en iyi okul seçilmiştir. İngiltere'deki en eski dördüncü üniversite olan King's, 150 ülkeden 10,000'i lisansüstü olmak üzere 24,000'den fazla öğrenciyi Londra'nın kalbinde dünya standartlarında eğitim ve son teknolojik araştırmalarla buluşturmaktadır.
www.kcl.ac.uk
+44 20 7848 3388
international@kcl.ac.uk
Loughborough University London
Loughborough, akademik olarak güçlü ve elit bir üniversitedir. İngiltere üniversite başarı sıralamalarının tamamında ilk 10 içerisinde yer alan üniversitenin kampüsü kasaba merkezine iki kilometre uzaklıktadır. Üniversite, şehrin en önemli işvereni olduğu gibi üniversitenin öğrencileri de şehir nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Öğrenci Birliği’nin tamamen öğrencilere ait oluşu, Öğrenci Birliği’ni ülkedeki diğer birliklerin arasında farklı kılmaktadır. Büyük kampüsü hem güvenlidir hem de öğrenci hayatına yönelik sunduğu olanaklarla zaman geçirmek için idealdir.
www.lboro.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
International Office
Loughborough University
T: +44 (0)1509 222201
E: international-office@lboro.ac.uk
www.lboro.ac.uk/international
Like us on Facebook: https://www.facebook.com/lborointernational/
International student blogs: https://blog.lboro.ac.uk/international/
University of Law
Law Üniversitesi, hukuk alanında 100 yıldan fazla deneyime sahip modern bir meslek okulu olup 1876’danberi hukuka adanan zihinleri yetiştirmektedir. Gerçek hayatın içinden hukuk deneyimi sağlama ve deneyimli avukatlarla birebir ilişki yaratma konusunda diğer okullardan ayrılır. Mezun ağı dünyaya yayılmakla beraber çok değişik sektörlerdendir , bu demek oluyor ki okul kariyeriniz için ne düşünürseniz düşünün, buna uygun bağlantılar, istediğinizi gerçekleştirebilmeniz için derin ve uzman bir eğitim sağlamaktalar.
www.law.ac.uk
+44 1483 216000
international@law.com.tr
SOAS University of London
University of London’ın bir parçası olan SOAS, Asya, Afrika ve Ortadoğu ile ilgili bölümler de dâhil birçok bölümde önde gelen eğitim kurumlarından biridir. SOAS’ta üniversite ve öğrenci birliği tamamen öğrencilerin hakimiyetindedir. İçinde bulunduğu topluma yararlı olma hedefinde olan üniversite, eşekler hakkında konferanslardan tutun da temizlikçilerin haklarını savunmaya kadar neredeyse her alanda aktiviteler ve organizasyonlar düzenlemektedir.
www.soas.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of East London
East London Üniversitesi dinamikliği ve eğitimindeki üstünlüğüyle tanınır. Geniş bir yelpazede farklı diploma programları, mükemmel imkanlar ve güçlü istihdam olanaklarıyla bu üstünlüğünü sürdürmektedir. Londra merkezli Stratford Kampüsü aynı zamanda 2012 Olimpik Stadyumu’nun yanında yer almaktadır. Docklands Kampüsü ise Londra’daki en yeni kampüs olup, hoş liman manzarası ve dinamik aktivitelerle dolu bir öğrenci hayatı sunar.
www.uel.ac.uk
+44 20 8223 2805
international@uel.ac.uk
Goldsmiths, University of London
Goldsmiths uluslararası olarak yaratıcı ve yenilikçi yanı ile bilinir ve bu ününü yüksek akademik standartlar ve University of London’ın bir yüzyıldan aşkın süredir parçası olmasıyla destekler. Goldsmiths; yaratıcı sanatlar, edebiyat, sosyal bilimler, bilgisayar, girişimcilik ve işletme gibi alanlarda Birleşik Krallık’taki lider üniversiteler arasındadır. Dünya çapında 4* araştırma imkânları sunmasıyla (RAE 2008) Birleşik Krallık’ta 9. sırada yer alan üniversite aynı zamanda sanat ve edebiyat alanında dünyadaki en iyi 100 üniversiteden biridir. (QS World University Rankings)
www.gold.ac.uk
+44 20 7919 7702
international@gold.ac.uk
Northumbria University London
Northumbria Üniversitesi, Newscastle’da bulunan dünya çapında akademik kalitesininnm mükemmelliği ile bilinen araştırma odaklı, iş dünyasına yoğunlaşan bir üniversitedir. Newcastle upon Tyne’nın merkezinde olan Northumbria, öğrenci hayatı için bir numara gösterilirken, ödüllü öğrenci birliği eğlenceli zaman geçirmek ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Cana yakın bir kültür, zengin tarih, güzel kıyılar, spor aktiviteleri, iyi alışveriş ve sanat hayatının tiyatro, sinema ve müzik ile dopdolu olduğu Newcastle upon Tyne, her altı kişiden birinin öğrenci olduğu rakipsiz bir şehirdir.
www.northumbria.ac.uk
+44 191 227 4274
international@northumbria.ac.uk
University of West London
West London Üniversitesi öğrencilere yaratıcı profesyoneller olmaları için ilham vermeyi amaçlamakta, onlara heyecan veren zengin bir kariyer kurmalarında yardımcı olmaya çalışmaktadır. Birleşik Krallık’ın en başarılı ticaret bölgelerinin tam kalbinde yer alan üniversite; kendi alanlarında çokça tecrübesi olan, son derece kaliteli çalışanlara ve endüstri ile güçlü bağlantılara sahiptir. Üniversitenin bu kaliteli eğitimi aynı zamanda iş dünyasında da etkilidir. Üniversitenin mezunları seçtikleri alanda ve mesleklerde büyük başarı göstermektedir.
www.uwl.ac.uk
+44 20 8231 2468
int.app@uwl.ac.uk
London School of Economics
LSE, uluslararası olarak tercih edilen ve küresel dünyaya hakim uzman bir üniversitedir. Özellikle araştırma ve eğitimin sosyal bilimlerin dallarına yayılmış olduğu okulda, ekonomiden siyasete, hukuktan sosyoloji ve antropolojiye, iktisat ve finansa iyi bir eğitim almak garantidir. 1895’te Beatrice ve Sidney Webb’in kurduğu okul, bugün akademik mükemmelliğiyle anılmaktadır.
www.lse.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Queen Mary University of London
Queen Mary, İngiltere’deki en iyi üniversitelerden biridir. Kaliteli eğitim ve araştırmanın yanı sıra, işe yerleştirmede ve yeni mezun maaşlarında da iddialı bir okuldur. Diploma programları; sanat ve edebiyat, sosyal bilimler, mühendislik ve fen bilimleri, tıp ve dişçilik gibi geniş bir yelpazededir. Queen Mary, sakin bir kampüse sahip olsa da Londra’nın doğusunda, çok kültürlü bir çevrede öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.
www.qmul.ac.uk
+44 20 7882 6530
international-office@qmul.ac.uk
University of Westminster
University of Westminster farklı ve dinamik bir uluslararası eğitim kurumu olarak Harrow ve dünyanın en iyi şehirlerinden biri Londra’nın kalbinde yer almaktadır. 170 yıllık saygıdeğer bir geçmişe sahip olan üniversite canlı eğitim çevresi ve öğrencileri profesyonel hayata hazırlama tutkusu ile 150 farklı ülkeden 20,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Westminster’daki derslerin büyük bir çoğunluğu tarafsızca mükemmel bulunmakla beraber; özellikle sanat ve tasarım, elektronik mühendisliği ve medya gibi alanlarda üniversite iddialı araştırmalarda bulunmaktadır.
www.westminster.ac.uk
+44 20 7915 5511
course-enquiries@westminster.ac.uk
Anglia Ruskin University
1922’de üniversite ünvanını alarak bugün İngiltere’nin doğusundaki en geniş üniversite haline gelen Anglia Ruskin, Cambridge ve Chelmsford olarak iki kampüste konumlanmıştır. Cambridge’te okuyan öğrenciler şehrin öğrenci merkezli oluşunu kolaylıkla hissedeceklerdir. Öğrenciler şehri canlandırırken, şehir de onlara her zaman yapılacak ya da görülecek bir şeyler sunmaktadır. Chelmsford, Cambridge’e göre daha modern kalsa da, yaşamak ve okumak için iyi yerlerden biridir.
www.anglia.ac.uk
+44 1245 493131
angliaruskin@enquiries.uk.com
London South Bank University
London South Bank University, Londra’nın en eski ve büyük üniversitelerinden biridir. 1892’den beri öğrencilerine iş hayatına yönelik, kabul görmüş ve profesyonel olarak tanınan bir eğitim sunmaktadır. 120 ülkeden 25,000 öğrencisiyle gayet kozmopolit bir üniversitedir. Ana kampüs ulaşım açısından kolay olup önemli noktalara yürüme mesafesindedir.
www.lsbu.ac.uk
+44 20 7815 6189
international@lsbu.com.tr
City, University London
City University, bir adım ötesindeki popüler Shroditch ve Convent Garden’a yarım saatlik yürüyüş mesafesiyle Londra’nın merkezinde bulunmaktadır. Üniversite, dünyanın dört bir yanından gelmiş, hayatlarının farklı aşamalarında olan öğrencileri çatısı altında birleştirir. Özellikle yöneticilik ve işletme bölümleri, işe alınabilirliği yüksek ve gözde mezunlarıyla kayda değerdir. The Sir John Cass Business School, Financial Times tarafından dünya çapında en iyi %1 içinde gösterilmiştir.
www.city.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
University of Greenwich
Kampüslerinden biri dünya kültür mirası alanlarından biri olan Londra’da diğerleri ise yirmi dakika uzaklıkta yeşilliklerle çevrili Eltham’daki Avery Hill ve Chatham’daki Medway’de bulunan University of Greenwich öğrencileri için sayısız avantaj sunmaktadır. Bunların içine sunduğu kaliteli eğitimi, sahip olduğu program çeşitliliğini, eğlence ve iş olanaklarını da dâhil ettiğimizde hayat değiştiren bir tecrübeden bahsetmiş oluruz.
www.greenwich.ac.uk
+44 20 8331 9000
international@greenwich.ac.uk
BPP University
BPP Üniversitesi, meslek ve iş dünyasına yoğunlaşan öncü Birleşik Krallık üniversiteleri arasındadır. BPP Üniversitesi kendi standartlarında dört ana konuda diploma eğitimi vermektedir: BBP Hukuk Fakültesi, BPP İşletme Fakültesi, BPP Sağlık Bölümü ve BPP Hazırlık ve İngilizce Dil Eğitimi. Üniversite destek verici öğrenim ortamında, ileri görüşlü ve yenilikçi profesyonel eğitim sunarak mükemmelliği amaçlar ve meslek hayatı arasındaki boşluğu doldurarak gelecekteki iş dünyasına ilham ve yön verecek profesyonel insanlar yetiştirmeyi hedefler.
www.bpp.com
+44 3331 224 359
internationalstudents@bpp.com
Warwick Business School London
Warwick, güçlü öğrenci yapısı ve hareketli sosyal yaşamıyla dünya çapında tanınan bir üniversitedir. Kampüsün tam ortasında yer alan Warwick Öğrenci Birliği, aynı zamanda öğrenci hayatının merkezidir. Bu modern bina yakın zamanda yenilenmiş ve öğrencilerin rahat zaman geçirmekten, yeme içme ve sosyalleşmek gibi tüm ihtiyaçlarına mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca, Birleşik Krallık’taki en çok kulüp ve öğrenci topluluğu yine bu üniversite
www.warwick.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Brunel University London
Brunel Üniversitesi, dünya standartlarında bir eğitim kurumudur. Batı Londra’da konumlanan üniversite öğretim ve araştırmayı; pratik, yaratıcı ve girişimci bir yaklaşımla mükemmelleştirir. Bünyesindeki Hukuk, İşletme, Mühendislik ve Tasarım, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Matematik, Sanat, Sosyal Bilimler, Spor ve Eğitim Fakültesi gibi 8 akademik branşta lisans, lisansüstü ve araştırma seviyesinde dersler sunmaktadır.
www.brunel.ac.uk
+44 1895 265519
international@brunel.ac.uk
Coventry University London
Kaliteli eğitim, istihdam edilebilir mezunlar, endüstri ile yakın ilişkiler, öğrenmeye olan farklı ve dinamik yaklaşım Coventry Üniversitesi’nin ruhunu oluşturan etmenlerden sadece birkaçıdır. 130’dan fazla ülkeden 5000 uluslararası öğrenci ile birlikte 20.000’den fazla öğrenciye eğitim veren üniversite Coventry ve Londra’da renkli ve hareketli kampüslere sahiptir. The Guardian ın sıralamasında 15.ci sırada olmakla beraber, Birleşik Krallık’taki modern üniversiteler arasında birinci, işletme ve girişimcilik ve aynı zamanda öğrenci deneyimi açısından 2015 ylında yılın üniversitesi seçilmiştir.
www.coventry.ac.uk/international
+44 2476 152 152
enquiries@coventry.ac.uk
Royal Holloway University of London
Royal Holloway, Birleşik Krallık’taki en iyi araştırma ağırlıklı kurumlardan biridir. Dünya çapında da; fen ve sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimlerde verdiği harikulade eğitimle tanınır. Okul, Londra Üniversitesi’nin 100 yıldan fazla üyesi olmakla beraber, en büyük çok fakülteli okuludur. Mezun olurken bütün öğrenciler küresel olarak tanınan Londra Üniversitesi (University of London) diploması almaktadır.
www.rhul.ac.uk
+44 1784 276629
international@rhul.ac.uk
University of the Arts London
Adından da anlaşıldığı gibi Londra’da bulunan üniversite 6 kolejiyle ve çevresiyle saygıdeğer bir sanat ortamının içinde yer alır. Bu sene 114 ülkeden gelen 19,000 öğrenciyle UAL, Avrupa’nın sanat ve tasarımda uzmanlaşmış en büyük üniversitesi haline gelmiştir. 1,100 akademisyen ve araştırma görevlisi ile 2,074 öğretim üyesi öncülüğünde geniş bir yelpazede dersler sunulmaktadır.
www.arts.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
Middlesex University
Middlesex Üniversitesi; Londra, Dubai, Mauritius ve Malta olmak üzere 4 kampüste 40.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Londra’nın kuzeyindeki üniversite kampüsü başkentin en büyük ve en geniş kampüslerindendir. Middlesex, son dokuz yıldan beri Londra’daki kampüsüne 200 milyon poundtan fazla yatırım yaparak adeta sanat eseri tesislere, ödüllü ve çevre dostu binalara sahip olmuştur.
www.mdx.ac.uk
+44 20 8411 5555
international@mdx.ac.uk
Birkbeck, University of London
Birkbeck çalıştıkları için tam zamanlı öğrenim olanağı olmayan Londralı'lara kolay bir seçim olma gayesiyle kurulmuş bir üniversitedir. Bünyesindeki alanında tanınan akademisyenlerle, dünya çapında eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Üniversite; özellikle geleneksel olmayan öğrencilere yönelik sunduğu akşam eğitimleriyle Londra Üniversitesi'ne bağlı diğer okullardan ayrılır. Özellikle geleneksel eğitim geçmişi olmayanların katılımı hoş karşılanmakta, onlar için zenginleştirici bir deneyim sağlanmaktadır.
www.bbk.ac.uk
+44 20 7631 6000
international@bbk.ac.uk
University of Roehampton
Londrada merkezde olup tek kampüs üniversitesi olan Roehampton, şehrin güneybatısında, West End’e 30 dakikalık mesafede konumlanır. Öğrenim görmek, öğretmek ve çalışmak için mükemmel özelliklere sahip kampüs; aynı zamanda öğrencilere gönüllü faaliyetler, spor aktiviteleri ya da öğrenci kulüplerine üye olma gibi pek çok alanda da harikulade imkânlar sağlamaktadır.
www.roehampton.ac.uk
+44 20 8392 3192
international@roehampton.ac.uk
University College London
University College London, 8,000 çalışanı ve 25,000 öğrencisiyle başkentin lider akademik kurumlarındandır. Farklı akademik çalışmaları bünyesinde barındıran bu modern ve ileri görüşlü üniversite aynı zamanda günümüzün sorunlarına karşı da duyarlıdır. Üçte ikisi Birleşik Krallık dışından olmak üzere 150 farklı ülkeden gelen öğrencileriyle küresel bir kurum olduğunu kanıtlamaktadır.
www.ucl.ac.uk
+90 212 244 4000
info@britisheducation.com.tr
İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Deren Plaza Şehit Nevres Blv. No:10/1 GoyaHub Alsancak
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image