Brunel Üniversitesi

 

Buniversity london’da eğitim  


Batı Londra’da Uxbridge’de bulunan Brunel University London, Complete University Guide 2018’de İngiltere'nin en iyi 50 üniversitesi arasında yer verilmiştir. Tüm dünyadan öğrenciler, uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi 25 üniversitesinden biri olarak seçilen Brunel'e girmeye teşvik edilir.
Tek bir kampüste yerleşik olan Brunel University London, 24 saat açık bir kütüphane ve bilgisayar merkezi, spor salonları, bir egzersiz stüdyosu ve bir spor parkı ile donatılmış son teknoloji ürünü bir fitness merkezi, kampüs içindeki çok sayıda mağaza, restoran ve bir öğrenci barı ve gece kulübü de dahil olmak üzere etkileyici öğrenim ve eğlence olanakları sunar. Üniversitedeki özel kariyer merkezi, hem online hem de kampüste iş arayışına ilişkin her konuda tavsiye ve bilgi sunar. Öğrenciler bir kariyer danışmanından randevu alabilir, iş bulma kaynaklarını indirebilir ve staj ve mezuniyet sonrası iş başvuruları için yardım alabilirler. Londra'da öğrenim gören öğrenciler, aynı zamanda iş tecrübesi kazanmak için ideal olan küresel şirketlere erişim avantajından da faydalanırlar.
Brunel University London, 2017 Eğitim Mükemmellik Çerçevesi’nde (TEF) gümüş ödüle layık görülmüştür. Ayrıca 2017'de Yüksek Öğretim Akademisi tarafından verilen Eğitim’de Mükemmellik için İşbirliği Ödülleri'ne (CATE) de layık görülmüştür.

Brunel Üniversitesi Tarihçesi


1966 yılında Londra'da Uxbridge'de kurulmuştur. Viktorya dönemi mühendislerinden Isambard Kingdom Brunel'in adını almış olan okul 2016 yılında 50. yılını kutlamıştır.( Isambard Kingdom Brunel (1806-1859), 19. yüzyılın büyük İngiliz mühendislerinden biridir. ) Bununla birlikte, tarihi 1798'e kadar Borough Road Koleji, Maria Gray Koleji, Shoreditch Koleji ve West London Yüksek Eğitim Enstitüsü ve daha sonra Brunel Koleji olan Acton Teknik Koleji aracılığıyla takip edilebilir.

Brunel university london sıralaması

 

2021 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:


Times: 88
Guardian: 110
CompleteGuide: 84
The Research Excellence Framework: 33
2021 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
ARWU: 501-600
QS: Dünyada 368, Birleşik Krallık’ta 42
Times Higher Education Global Ranking: Dünyada 351-400, Birleşik Krallık’ta 43

Brunel university bölümleri

 

Eğitim Bölümleri


İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi ve Finans ve Hukuk bölümlerine geçişleri içerir. Aynı zamanda Ekonomi ve Matematik, Mühendislik ve Matematik ve Bilgisayar alanında lisans seviyesine yönelik hazırlık programları sunmaktadır. Yüksekokulda yüksek lisans hazırlık programları da mevcuttur. Yüksek lisans hazırlık programları, Sanat, İşletme ve Yönetim, Tasarım, Mühendislik Çevre Bilimleri, Bilgisayar Bilimi ve Hukuk alanlarında sunulmaktadır.
Lisans programları 3-4 yıl süreli olup ve Uzay Mühendisliği ile Antropolojiden, Yaşam Bilimleri ve Dijital Medyaya kadar birçok disiplini kapsar.
Lisansüstü programlar, Yapı Mühendisliği, Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Program süreleri 1-3 yıl arasında değişmektedir.
Doktora ve Araştırma programları 3-6 yıllık çalışmalar şeklindedir ve Yaşlanma ve Biyolojik Bilimlerden İnşaat Mühendisliği, Sağlık Ekonomisi ve Hukuk'a kadar çeşitli alanlar kapsar.
Birçok lisans programı ve lisansüstü program iş deneyimi imkânı sunmakta olup 1-5 yıl arasında sürer. İş deneyimli veya iş deneyimsiz Ortak Onur programları da mevcuttur. Bunlar 3-4 yıl içerisinde tamamlanır.

Top Bölümler


İşletme ve Yönetim, Hukuk, Mühendislik, Fen Bilimleri, Sağlık ve Tıp, Sosyal Bilgiler, Eğitim, Kişisel Bakım (Spor, Sağlık,Egzersiz)

Fakülteler


Mühendislik, Tasarım ve Fen Bilimleri, İşletme, Sanat ve Sosyal bilimler, Sağlık ve Yaşam Bilimleri gibi fakültelere sahiptir.

Brunel university london’daki burs imkanları nelerdir?


Brunel, çeşitli burs paketlerine sahiptir ve çeşitli burs organizasyonları ve birlikleri ile ortaklaşa çalışmaktadır.Uluslararası öğrencilere yardımcı olmak için her yıl 100'ten fazla burs veriyorlar. Bazı ödüller, kısmen üniversite ücretlerini ve yaşam masraflarını finanse etmek için yılda £ 6 000 değerindedir. Brunel Üniversitesi, Türk öğrencilere akademik başarılarına göre kısmi burslar vermektedir. Bu bursların miktarı yıllık 1000-3000 Sterlin arası değişebilir.

Brunel university london hakkında genel bilgiler

 

Brunel university london kampüsü


Şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir yürüme mesafesinde olan kampüs, Londra metrosuna ise daha kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Heathrow Havalimanından okula ulaşım için eğitim döneminin başında sağlanan servisler ile karşılama hizmeti sunulmaktadır. Kampüs binası içerisinde öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok tesis bulunmaktadır. Eğitim binaları, kütüphane ve yurtlar arası mesafe maksimum on dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Kampüs içinde bulunan banka, sigorta ofisi, eczane, market alışverişinden uluslararası gazetelere ve kırtasiye malzemelerinin satıldığı iki büyük market sayesinde birçok ihtiyacı karşılayan alanlar hizmet vermektedir.

Brunel university london’da konaklama imkanları nelerdir?


Brunel University London öğrencilerine sunduğu kampüs içi ve dışı konaklama birimleri ile maliyet açısında oldukça uygundur. Tüm öğrencilerine açık olan Konaklama Servisi ile 34 yurtta toplam 4.500 en-süit ve standart oda bulunmaktadır.
Konaklama için başvuran, kurs teklif koşullarını yerine getiren ve 31 Ağustos 2020 tarihine kadar Brunel'deki yerlerini teyit eden yeni öğrenciler kampüste ağırlanacaktır. 31 Ağustos 2020'den sonra konaklama başvurusunda bulunursanız, kampüste bir oda bulmak daha uzun sürebilir. Ancak kaçırırsanız çok sayıda özel konut seçenekleri var veya kampüs odası için bekleme listesine adınızı ekleyebilirsiniz. Eğer kampüs dışında yaşamayı seçerseniz Brunel Öğrenci Lettings size yardımcı olabilir.
Tüm yurtlarımız öğretim, sosyal ve spor tesislerimize 10 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesindedir.
Ücretsiz Wi-Fi, ortak ortak mutfak ve çamaşır yıkama olanakları içeren kendi yatak odanız olacak. Kampüs odalarımızın neredeyse tamamı en-suite olanaklar sunmaktadır.
İkamet salonlarımızda elektronik kapı giriş sistemi ve CCTV bulunmaktadır ve gönül rahatlığı için sahada 24 saat güvenlik ekibi bulunmaktadır.
Konaklama fiyatları odanın niteliğine göre haftalık ortalama 100 GBP ve 160 GBP arasında değişmektedir.
Barınma Merkezi, uluslararası öğrencilerin dereceleri ve Pre-Professional Kursu gibi ilgili uzmanlık kursları sırasında en konforlu konaklama yerlerini bulmalarına yardımcı olabilir. Üç çeşit oda mevcuttur:
En-suite - öğrencilerin özel banyo / duş odası olanakları vardır
Standart - öğrenciler ortak banyo / duş odası olanakları
Birlikte yaşayan çiftler için uygun Stüdyolar / Daireler - öğrencilerin kendi mutfak ve duş odası tesisleri vardır.  

Bulunduğu şehir hakkında bilgi


Brunel Üniversitesi Londra’da bulunmaktadır. İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti, 0 meridyeninin geçtiği yer olan Greenwich kasabasını içinde barındıran Londra Avrupa’nın en büyük 3.şehridir.Avrupa’nın ve dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. İngiltere ile ülkemizdeki saat farkı 2 saattir. İngiltere 2 saat daha geridedir.
Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Heathrow’dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır.
En önemli turistik mekânları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye’dır. Londra Büyük Şehri, Londra Şehri (City of London), Westminster Şehri ve 31 metropoliten-Londra-bölgesinden oluşur.

brunel university london ücretleri nedir?


Lisans Programları: £14,800 – £18,000 (2020/2021)
Yüksek Lisans Programları: £16,800 – £23,000 (2020/2021)
MBA ; 15,500 Sterlin
Foundation- Hazırlık; 3,900-8,300 Sterlin
Pre- Sessional Courses; 1,160- 4,385 Sterlin     

Brunel university london başvuru şartları nelerdir?

 

Lisans Kabul Koşulları;


A level sınavlarında başarılı olan veya  International Baccalaureate (IB) diplomasına sahip olan öğrenciler lisans programlarına direk katılabilirler.
Türkiye’de lise mezunu olan öğrenci, normal koşullarda, bir akademik yıl süren “foundation” programı izlemek zorundadır.
Brunel University International Pathways Centre tarafından daha kısa süren “foundation” programı verilmektedir. Bu program 14 hafta sürer. Program Intensive International Foundation Engineering (IIFE) olarak bilinir. Brunel Üniversitesi mühendislik alanında çok iyi bir üniversitedir. Lisans giriş kriterlerine az bir farkla uymayan öğrenciler IIFE programını takip ettikten sonra lisans programlarına kabul edilirler.
Brunel University, ayrıca Foundation of Engineering programı, Foundation of Information Technology programı vermektedir. Bu programlar 9 ay devam eder. Ayrıca, Brunel University kampüsü içinde eğitim veren London International College of Business and Technology (LIBT), Business and Management ve IT and Computing Foundation programları vermektedir.
2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları lisans programlarına 1 veya 2. sınıftan kabul edilebilirler.
UCAS aracılığı ile başvuru yapılıyor.

Yüksek Lisans Kabul Koşulları;


4 yıllık lisans diploması sahibi her öğrenci Brunel Universitesine yüksek lisans başvurusu yapabilir. Genelde 2.8 ve üzeri bir not ortalaması kabul için yeterli olabilir ancak bazı bölümler için 3.0 ve üzeri istenir.   Bazı kurslar için iş deneyimi istenebilir.
Brunel International Pathway Centre 14 hafta süren  Intensive Pre-Masters in Engineering and Design (IIPED) programı sunar. Yüksek lisans eğitimine hazırlık olan bu program sonrası öğrenci mühendislik master programlarına başlayabilir. Master programları için 6.0 veya 6.5 IELTS sonucu istenir. Toefl Ibt ise 79 ve 92 arası notlar istenir.
IELTS veya Toefl sonucu olmayan öğrenciler, Brunel Üniversitesi tarafından yapılan
“BrunELTS The Brunel English Language Test” sınavına girebilirler. Bu sınavda yüzde 60 ve üzeri not alan öğrenciler lisans veya yüksek lisans programlarına, TOEFL veya IELTS olmaksızın kabul edilir.

Doktora Kabul Koşulları;


İngiltere veya Türkiye’deki bir üniversiteden yüksek lisans diploması sahibi olmak gerekir.
Başvuru formunda lisans ve yüksek lisans not dökümleri mutlaka eklenmelidir.
Brunel Üniversitesi 4 yıl süren ve ilk yılı master olarak verilen PhD programları vermektedir.
Ocak, Nisan ve Ekim aylarında yapılacak araştırmalar için başvuru derecelerini kabul ediliyor.

Neden Brunel Üniversitesi?


Mezunların istihdam edilebilirlik imkanlarını arttırmaya yönelik yaklaşımı
İşverenleri sürece dahil etme ve iş tecrübesine yönelik fırsatlar yaratma becerisi
Çeşitli bir öğrenci kitlesindeki başarı boşluklarının ele alınmasında analitik yöntem
Benzersiz değerlendirme uygulamaları
Öğrencileri sürekli olarak daha iyisini yapmaya teşvik eden değerlendirme teknikleri
Brunel University London 32 konu alanında eğitim verir. Üniversite aynı zamanda güçlü pratik eğitim, araştırma odaklı öğretim ve modern imkanları ile tanınmaktadır. Brunel University London International College, öğrencilerin Brunel'de lisans ve yüksek lisans eğitimi için hazırlanmasına yardımcı olacak pathway (üniversite geçiş) programları sunmaktadır.
Üniversite videosu: