SURREY ÜNİVERSİTESİ

University Of Surrey’de Eğitim

Genel Bakış

Surrey Üniversitesi öğrenci hayatı, renkli festivalleri ve keyifli ortamı nedeniyle binlerce genç insanın ilgisini çeken ve lokal bir ilçe kasabası olan Guildford’da bulunmaktadır. İngiltere'nin güneydoğusunda Surrey bölgesindeki Guildford kentinde bulunan, başarılı ve prestijli bir devlet üniversitesi olan Surrey Üniversitesi’nin kökenleri 1960’a dayanmaktadır. Kampüsün içinde katedral bulunması ise öne çıkan özelliklerinden biridir.

Üniversitenin Tarihçesi

Surrey Üniversitesi, 9 Eylül 1966'da Kraliyet Şartı'nın verilmesi ile kuruldu, ancak kökleri, Londra'nın daha fakir sakinleri için daha ileri ve yüksek eğitime daha fazla erişim sağlamak için 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor.

University Of Surrey’in Sıralaması Nedir?

2021 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:

Times and the Sunday Times Good University Guide: 39

Guardian: 54
Complete Guide: 34
The Research Excellence Framework: 37

2021 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:

ARWU: 301-400
QS: 267

Times Higher Education Global Ranking: 251-300

University Of Surrey’de Hangi Bölümler Bulunmaktadır?

Eğitim Bölümleri

Sosyal, beşeri, iktisadi ve teknik bilimlerin öne çıktığı bir okuldur. Birçok akademik alanda üniversite dünya çapında bir üne sahiptir. "Surrey Üniversitesi Araştırma Mükemmel" alanları; "Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Sosyoloji ve Tıp, Psikoloji, Fizik, Uygulamalı Matematik, İstatistik, Çevre Stratejisi, Avrupa Çalışmaları ve Rusça, Slav ve Doğu Avrupa Dilleri çalışmaları ile bağlantılı Çalışmalar ve Meslekler.

Ayrıca, "The Guardian gazetesi" İngiltere'nin ilk 10'daki Surrey Üniversitesi'nin bazı bölümlerini gösterdi. Bunlar; inşaat mühendisliği; turizm; elektronik Mühendisliği; mekanik (havacılık dahil) mühendisliği; Psikoloji; Biyolojik Bilimler; hemşirelik; kimya ve modern diller.

Top Bölümler

Havacılık ve İmalat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Yemek bilimi, Genel Mühendislik, Ağırlama, Boş Zaman, Rekreasyon ve Turizm, Malzeme Teknolojisi, Makine Mühendisliği, Sosyoloji.

Fakülteler

Akademik faaliyetler 22 okul ve bölümden oluşan üç fakülteye ayrılmıştır. Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik & Fizik Bilimleri Fakültesi, Sağlık & Medikal Bilimler Fakültesi.

University Of Surrey’deki Burs İmkanları Nelerdir?

Uluslararası öğrencilere özel eğitim bursları: https://www.surrey.ac.uk/international/scholarships-and-fees

University Of Surrey Hakkında Genel Bilgiler

University Of Surrey Nerede?

Lokasyon

University of Surrey, Guildford’da bulunan kampüsünde eğitim vermektedir. Londra’ya trenle 40 dakika uzaklıktadır. Ayrıca Heathrow ve Gatwick havaalanlarına da son derece yakındır. Öğrenciler tatillerde Avrupa içinde küçük gezilere çıkabilirler.  

Bulunduğu Şehir Hakkında Bilgi

Surrey Birleşik Krallıkİngiltere ülkesinin Güney Doğu İngiltere birinci seviyede yerel idari birim olarak metropoliten olmayan bir kontluk ve coğrafi bakımdan ve krallık seremonileri için törensel bir kontluktur.

Surrey Kontluğu idari merkezi kontluk arazisi içinde bulunmayan ve 1965'ten itibaren Büyük Londra sınırları içinde bulunan Kingston kentindedir.

Kampüsler

Surrey Üniversitesi bir kampüs üniversitesidir. Surrey Üniversitesi kampüsü, her ikisi de Guildford şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan Stag Hill ve Manor Park'a ev sahipliği yapmaktadır.

University Of Surrey Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Tüm birinci sınıf lisans öğrencileri ve devam eden uluslararası tam zamanlı doktora öğrencileri için konaklama garantisi bulunmaktadır. Konaklama tesislerinin üçte ikisi ana Stag Hill kampüsünde yer alırken, üçte biri ise Manor Park ile Hazel Farm kampüsleri arasında dağılmıştır.

Odaların % 50'sinden fazlası özel banyolara sahiptir ve üniversitenin tüm yurtlarında sınırsız ve ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur. İngiltere’de eğitim alırken ailelerini de yanınızda getirmek isteyen öğrenciler için seçenekler ve cinsiyete göre ayrılmış yurtlar da bulunmaktadır.  Ortalama konaklama ve yeme-içme, sosyal yaşam giderleri ile yıllık £9,000-15,000 arasında olabilir.

University Of Surrey’de Eğitim Ücretleri Ne Kadardır?

Lisans Programları: £17,000-21,700

Yüksek Lisans Programları: £18,000-21,700

Foundation - Hazırlık: Ortalama  £16.550

Pre- Sessional Courses: 1.845 (5 haftalık) £2,880 (8 haftalık)

University Of Surrey Başvuru Şartları Nelerdir?

Lisans Kabul Koşulları;

Surrey'de bir lisans kursuna başvuruyorsanız, İngilizce ve Matematik için minimum standartlarımızı karşılamalısınız.

İngilizce: 12. Sınıf Lise Diploması, İngilizce C.

Matematik: 12. Sınıf Lise Diploması, Matematik C.

Alternatif olarak, her bileşende minimum 600 olmak üzere toplam 1800/2400 SAT puanı (kritik okuma, yazma ve matematik).

Bazı kurslar, İngilizce ve Matematikte ve / veya ek konularda daha yüksek notlar gerektirebilir, bu nedenle lütfen bireysel kurs sayfalarında verilen gereksinimleri kontrol edin.

Yüksek Lisans Kabul Koşulları;

Birleşik Krallık'ta 2:1 gerektiren lisansüstü kurslarımızdan birine başvurmak için, 4.0 üzerinden 3.2 not ortalaması olması gerekir.

Birleşik Krallık'ta 2:2 gerektiren kurslar için, 4.0 üzerinden 2.8 not ortalaması gerekmektedir.

Doktora Kabul Koşulları;

PHD Çalışması. Başvurmadan önce genellikle 2:1 Birleşik Krallık onur derecesine eşdeğer bir lisans derecesine, iyi bir yüksek lisans derecesine ve bir araştırma önerisine sahip olunması bekleniliyor.

Çalışılacak bölüme göre Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında kayıt yapılıyor.

Neden University Of Surrey?   

Üniversitenin kendine ait Surrey Research Park adlı araştırma merkezinde 110 farklı şirketin katılımıyla yürütülen birçok araştırma var. Bu noktada Surrey Üniversitesi, “The Sunday Times University of the Year” ödülleri kapsamında Büyük Britanya’da 2016 yılının üniversitesi seçildi.

Üniversite yüksek kalitede eğitimin yanı sıra, pek çok akademik destek hizmeti ve kaynağına da erişim sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler dil becerileriyle ilgili yardım alabilir ve burada üniversite yaşamına kolay alışmalarına yardımcı olacak birçok hizmet vardır.

Ayrıca bol miktarda kariyer desteği de mevcuttur. Tüm alanlarda öğrenim gören öğrenciler iş desteği ve girişimcilik rehberliğinden faydalanabilir. Herkes farklı fikirler keşfedebilir, istenen iş becerilerini geliştirebilir ve mezuniyet sonrası başarı şansını arttırabilir.