NOTTİNGHAM ÜNİVERSİTESİ

University of Nottingham’da Eğitim    

Genel Bakış

Nottingham Üniversitesi İngiltere'nin Nottingham şehrinde bulunan araştırma odaklı bir kampüs üniversitesidir. Malezya Kuala Lumpur şehrinde, Çin Ningbo Şehrinde ve İngiltere’deki kampüsleriyle Times tarafından "İngiltere'nin sahip olduğu ve gerçek manada global sayılabilecek tek üniversite" olarak tanımlanmıştır. İngiltere'nin beşinci büyüklükteki üniversitesi olmakla birlikte Russell Group, Universitas 21, Commonwealth Üniversiteleri Birliği ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. 2001 yılında ‘Kraliçe Girişimcilik Ödülü’ne layık görülmüştür. Uluslararası Sıralamadaki Yeri

Nottingham Üniversitesi 43.000 öğrenciye sahiptir ve “en yakın Britanya gerçek anlamda küresel bir üniversiteye sahiptir, Çin ve Malezya'daki kampüsler İngiltere'nin en cazip merkezleri arasında modellenmiştir” (Times Good University Guide 2014). Aynı zamanda lisansüstü işverenler arasında en popüler üniversite, dünyanın en yeşil üniversitesi ve 'Sürdürülebilir Kalkınmaya Üstün Katkı' için Times Yüksek Öğretim Ödülü'nü kazandı. QS Dünya Üniversite Sıralaması tarafından Dünyanın En İyi 75 üniversitesinde sıralanmıştır.

Nottingham Üniversitesi Tarihçesi

Nottingham Üniversitesi (İngilizce: University of Nottingham), Nottinghamİngiltere'de kurulu bir araştırma üniversitesidir. 1881'de Londra Üniversitesi'nin bir koleji olarak kurulmuş ve 1948'de bağımsız üniversite olarak Kraliyet Beratı verilmiştir. Ana kampüsü, "University Park Kampüsü", Nottingham şehrinin varoşlarındadır; ayrıca daha küçük "Jubilee Kampüsü", "Sutton Bonington Kampüsü" ve "King's Meadow Kampüsü"leri vardır. 2000 yılında Malezya'da bir kampüs kurabilen ilk İngiliz üniversitesidir. Ayrıca 2004 yılında Çin'de bir kampüs açan ilk yapancı üniversitedir. Kuruluş tarihi ve yapılanması dolayısıyla "Kırmızı Tuğla (Redbrick) Üniversitesi" olarak sınıflandırılmaktadır. Nottingham Üniversitesi Britanya Üniversiteleri içinde araştırmaya önem veren üniversitelerin kurduğu 1992'den önce kurulmuş üniversitelerden oluşan "Russell Grubu" ve "Universities 21" grubu üyesidir.

University of Nottingham Sıralaması

2021 Sıralama Listelerindeki Yeri:

Times: 26
Guardian: 38
Complete Guide: 19

2021 Uluslararası Sıralama Listesindeki Yeri:

ARWU: 101-150
QS: 99

Times Higher Education Global Ranking: 158

University of Nottingham Bölümleri

Eğitim Bölümleri

Üniversitenin 59 bölümü 7 fakültede toplanmıştır. Eğitim, Fen, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Sosyal Bilimler, Mühendislik, Tıp ile Ziraat ve Beslenme Bilimleri Fakülteleri. Bu fakültelerin hepsinde lisans ve lisans üstü programlar sunulmaktadır. Üniversitenin kendisine ait olan sağlık merkezi NHS’e (Ulusal Sağlık Hizmetleri) bağlı olarak öğrencilerine ve çalışanlarına bu sağlık merkezinden yararlanma olanağı da vermektedir.

 

Top Bölümler

Mühendislik, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen bilimleri ve Sanat alanında başarılı eğitim sunmaktadır.

Fakülteler

Toplam 5 tane fakültesi mevcuttur. Bunlar: Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat Fakültesi, Fen Bilimleri Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi.

University of Nottingham Burs İmkanları Nelerdir?

Lisans eğitim bursları:

https://www.nottingham.ac.uk/studywithus/international-applicants/scholarships/undergraduate-scholarships.aspx

Yüksek lisans eğitim bursları:

https://www.nottingham.ac.uk/studywithus/international-applicants/scholarships/masters-scholarships.aspx

Doktora eğitim bursları:

https://www.nottingham.ac.uk/studywithus/international-applicants/scholarships/research-scholarships.aspx

University of Nottingham'dan Türk Öğrencilere Özel Burs İmkanı: https://britisheducation.com.tr/university-of-nottinghamdan-turk-ogrencilere-ozel-burs

University of Nottingham Hakkında Genel Bilgiler

University of Nottingham Nerede?

Lokasyon

Nottingham, Birleşik Krallık’ın en kozmopolitan şehirlerinden biridir; kalıtları, tarihi, modern kültürü, mağazaları, spor olanakları ve gece hayatıyla övünür. Şehir içi ulaşımda tren ve otobüs kullanılmaktadır; Londra’ya her yarım saatte bir tren kalkmaktadır. East Midlands havaalanı şehre 21 kilometre uzaklıktadır. Nottingham kampüsleri şehir merkezine otobüs veya bisikletle 10 dakika uzaklıktadır. University Park kampüsü son 6 yıl için Green Flag Award ödülünü kazanmıştır. Bunu yanısıra Nottingham şehrinin Britain in Bloom 2008’i kazanmasına yardımcı olmuştur.

Bulunduğu Şehir Hakkında Bilgi

İngiltere'nin orta doğusunda yer alan Nottingham şehrinin merkezi Leen Nehri boyunca uzanır.  Birleşik Krallık'ta İngiltere ülkesinin Doğu Midlands bölgesinde bulunan bir kentsel yerleşkedir. 1897'de Kraliçe Viktoriya beratıyla şehir statüsünü kazanmıştır. "Nottingham Şehri tek-seviyeli yörel idaresi" adlı yerel idare birimi merkezidir. Törensel Nottinghamshire Kontluğu'nun bağlıdır. Burası dantel, dokumadan, futbola dünyaca ünlü bir şehirdir. Nottingham kozmopolit bir şehir olmasının yanında, eğitim ve yaşamak içinde ideal bir yerdir. Burası doğal görüntüsü ile en iyi yaşanabilir yer seçilmiştir. Robin Hood’un şehri olarak adlandırılan Nottingham, Ortaçağ ve modern yapılanmamın bir arada olduğu sanatsal ve tarihi bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Avrupa'da kişi başına en çok spor tesisi bulunan Nottingham gerçekten aynı zamanda bir spor şehridir. Trent Bridge'de uluslararası kriket maçlarına, Ulusal Buz Merkezi'nde profesyonel buz hokeyi ve Nottingham Tenis Açık'a ev sahipliği yapıyor.

Nottingham şehri modern sanatın en ileri noktasındadır. Nottingham Contemporary, İngiltere'nin en büyük modern sanat galerilerinden biridir ve dünya lideri sanatçıların sergilerini sık sık sergilemektedir. Şehir aynı zamanda inanılmaz edebi mirası ve gelişen yaratıcı yazma sahnesi nedeniyle UNESCO Dünya Edebiyat Şehri olarak adlandırıldı.

University of Nottingham Konaklama Seçenekleri Nelerdir?   

Nottingham Üniversitesi'nin konaklama birimleri, kampüse yakın ve modern mutfaklı dairelerden geleneksel öğrenci yurtlarına kadar 6.000'den fazla oda sunmaktadır. Üç farklı kampüste yaklaşık 4.000 öğrenciyi barındıran 15 yurt okula aittir ve okul tarafından yürütülmektedir.

Hazır yemek, çeşitli bir menü ile günde üç öğün konaklamanın bir parçası olarak verilmektedir. Nottingham’ın konaklama birimleri, her bir kampüste, ekstra depolama veya çalışma alanı için daha büyük odalar, özel banyolar ve işitme engelliler için imkanlar da dahil olmak üzere, engelli öğrencilerin rahatlıkla konaklayabilecekleri odalar sunmaktadır.

University of Nottingham Ücretleri Nelerdir? 

Nottingham Üniversitesi lisans program ücretleri ortalama £17,000 GBP, yüksek lisans program ücretleri ise £21,000 GBP'dir. 

University of Nottingham Başvuru Şartları Nelerdir?

Lisans Kabul Koşulları;

A Level

Lisans programlarına başvuranların genellikle A düzeyinde üç konu üzerinde çalışmaları beklenir. Tüm şartlı teklifler normal olarak üç tam A seviyesine göre yapılacaktır ve öğrencilerin alınmaları halinde sadece dördüncü dersten başarılı olmaları gerekir. Dördüncü denekte elde edilen not, bir adayın A notunda belirtilen notları dar bir şekilde elde edememesi durumunda önemli olabilir. Adayların Nottingham'daki kurslara katılmaları için İngiliz Bakaloryası (Iki yil suren bu egitim sistemi, ogrenciyi hem teorik hem de pratik olarak egitime hazirlamaktadir.) almaları zorunlu değildir. Bazı dersler GCSE'de belirli bir sınıfta belirli dersler gerektirirken, diğer kurslar A sınıfında belirli sayıda GCSE gerektirir. Başvuru yapmadan önce öğrencilere giriş şartlarımızı dikkatlice kontrol etmelerini öneriyoruz.

Nottingham Üniversitesi'ndeki kabul personeli birçok başvuruyu sadece UCAS formunda bulunan bilgileri kullanarak değerlendirir. Belirli derece programlarına kabul için zorunlu ders gereksinimleri çevrimiçi broşürde ve UCAS Giriş Profillerinde belirtilmiştir.

Çalışma programının amaçlarına ulaşıp ulaşamayacağınız ve gerekli standartları sağlayıp sağlayamayacağınız dikkate alınacaktır. Seçim sürecinde resmi inceleme sonuçlarına ek olan ve bazı durumlarda bunun yerine bir dizi faktör göz önünde bulundurulur.

IELTS: 6.0, her öğede en az 5.5

PTE: 55 (minimum 51)

TOEFL: 79 (yazılı ve dinleme en az 17, okumada 18 ve konuşmada 20)Konu gereksinimleri

Yüksek Lisans Kabul Koşulları;

IELTS: İlk dili İngilizce olmayan adaylar için IELTS

6.5 (herhangi bir unsurda en az 6.0), MA Sosyal Hizmet hariç,

MA Sosyal Bilimler Araştırma derecelerimiz ve doktora, DPP ve

IELTS 7.0 gerektiren DPM (herhangi bir öğede en az 6.0).

İngiliz not ortalamasına göre 2:1, Türk diploma GPA karşılığı 2:8 olarak değerlendirilir.

Doktora Kabul Koşulları;

İngiltere veya Türkiye’deki bir üniversiteden yüksek lisans diploması sahibi olmak gerekir.

Master Araştırma MRes (araştırma ustaları)

MR'lar programları genellikle bir yıllık tam zamanlı veya iki yıllık yarı zamanlıdır. Araştırma ve öğretilen öğeleri bir MA veya MSc dersinden daha fazla araştırmaya odaklanarak birleştirirler. Zamanınızın büyük bir kısmı, akademik danışmanlarınızın desteğiyle bir araştırma projesi üzerinde çalışarak geçirilecektir.

Doktora

Doktora programları, Birleşik Krallık'taki üniversiteler tarafından verilen en yüksek derecedir. Bir doktora size önemli bir akademik araştırma yapma fırsatı sunar. Bir doktora hatırı sayılır bir taahhüttür ve Nottingham'da bir tam zamanlı veya altı yıla kadar yarı zamanlı tamamlamak genellikle üç ila dört yıl sürer.

Çoğu araştırma programı 1 Ekim'de başlar. Ancak, Aralık, Şubat, Nisan ve Temmuz aylarının başında da başlangıç ​​tarihleri ​​vardır.

Neden University of Nottingham?

En iyi üniversiteler arasında İngiltere'de ilk 25, dünya çapında ilk 155’de.

Uluslararası Yılın Spor Üniversitesi

Mümkün olan en yüksek seviye ‘Öğretim Mükemmelliği Çerçevesinde’ eğitim için Altın Ödül sahibi

150'den fazla ülkeden 9.000'den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar, heyecan verici bir küresel topluluğa sahiptir.

Ödüllü kampüsü İngiltere'nin en güzel kampüslerinden biri olarak kabul edildi ve Nottingham şehir merkezine yakın mesafede yer alır.

Dünya genelinde anlaşmalı 200 partnere sahip.

Üniversite videosu: