LOUGHBOROUGH ÜNİVERSİTESİ

Loughborough University’de Eğitim    

Genel Bakış

Küçük bir teknik okul olarak 1909 yılında kurulan okul sonraları Loughborough College, daha da sonraları Loughborough College of Technology olmuştur. 1966 yılında Loughborough University of Technology adı altında Birleşik Krallık’ın ilk teknolojik üniversitesi olmuştur, 1996 yılında Loughborough University olarak adını son kez değiştirmiştir. 2003, 2006 ve 2010 yılındaki gelişmeler Loughborough University’i Birleşik Krallık’taki en büyük tek arazide konumlanan üniversitelerden biri yapmıştır.

Loughborough Üniversitesi Tarihçesi

Loughborough Üniversitesi, ileri ve yüksek öğrenim kurumu olarak uzun geçmişiyle gurur duymaktadır. Kurucu babası Dr Herbert Schofield'ın vizyonu sayesinde ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde büyüyüp gelişebildi.

Tarihi boyunca Loughborough Üniversitesi kendine özgü özellikleri üzerine inşa edilmiştir. Bugün, eğitim ve araştırmada mükemmellik, iş ve endüstri ile güçlü bağları ve rakipsiz spor başarısı ile ülkenin önde gelen üniversitelerinden biridir.

Loughborough'un artık uluslararası olarak tanınan ve saygı duyulan bir üniversiteye sahip olması, büyük ölçüde 35 yıldır Loughborough Koleji Müdürü Dr Herbert Schofield'ın girişimci vizyonu ve kararlılığından kaynaklanmaktadır.

1909'da Loughborough'un merkezinde, ileri eğitim için yerel olanaklar sağlayan ve teknik konularda, bilim ve sanatta dersler sunan küçük bir Teknik Enstitü kuruldu. Ayrıca, Burleigh Malikanesi'nde de satın alındı ​​ve bugünkü haliyle Üniversitenin erken gelişimini sağladı.

Nisan 1966'da Loughborough, Loughborough İleri Teknoloji Koleji ve selefi kolejlerinin sağladığı mükemmelliği takdir ederek Charter'ı aldı. Daha sonra Loughborough Teknoloji Üniversitesi olarak adlandırılan, ülkenin ilk teknolojik üniversitesiydi. 1996 yılında Loughborough Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı.

Diğer gelişmeler arasında 1977'de Loughborough Eğitim Koleji ve 1998'de Loughborough Sanat ve Tasarım Koleji ile yeniden birleşme yer aldı. 2003, 2006 ve 2010 yıllarında arazi satın alımları, sitenin bugünkü 440 dönümlük bir varlığa dönüştürülmesine katkıda bulundu.

2015 yılında Loughborough, Londra'daki Queen Elizabeth Olimpiyat Parkı'nda ikinci bir kampüs açtı. Loughborough University London, hem lisansüstü öğrencilere hem de mesleki gelişimlerini geliştirmek isteyenlere sunulan yüksek kaliteli eğitimi çeşitlendirmiş ve genişletmiştir.

Loughborough University Sıralaması

2021 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:

The Times and Sunday Times Good University Guide: 7
Guardian the Best UK Universities: 7
The Complete University Guide: 6

2021 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:

ARWU: 501-600
QS: 226

Times Higher Education Global Ranking: 351-400

Loughborough University Bölümleri

Eğitim Bölümleri

Lisans ve Master yapmak isteyen öğrenciler için çok fazla eğitim kursları mevcuttur. Mühendislik, sosyal bilimler, sanat, tarih ve bilim üzerine çok fazla seçenek sunulmaktır. Özellikle spor alanında eğitim almak isteyen öğrenciler dünyanın en iyi üniveritesidir.

Loughborough'daki Spor, Egzersiz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi uzun zamandır muhteşem başarıları ile (37 yıldır yenilmeden İngiliz Üniversiteleri ve Kolejleri Spor Şampiyonudur, ülkedeki en üst düzey öğrenci spor gönüllüleri ve dünyaca ünlü olan mezunlar) İngiltere'de lider olmuştur, ancak uluslararası olarak kabul görmüş bir mükemmellik merkezi olarak ünü, şimdi küresel ödüller almasının ardından tam olarak teyit edilmiştir. QS dünya sıralaması, alanında uzman akademik personele ve disiplinde uzman mezunları işe almak isteyen işverenlere dayanmaktadır.

Top Bölümler

Spor Bilimi, Muhasebe ve finans, Havacılık ve Üretim Mühendisliği, İşletme Araştırmaları, Kimya Mühendisliği, İnşaat mühendisliği, Ağırlama, Dinlence, Rekreasyon ve Turizm, Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi, Makine Mühendisliği, Şehir ve Ülke Planlama ve Peyzaj

Fakülteler

Üniversite dokuz okuldan oluşur:

Tasarım ve Yaratıcı Sanatlar Okulu, Londra'daki Loughborough Üniversitesi, Havacılık, Otomotiv, Kimya ve Malzeme Mühendisliği Yüksekokulu, Mimarlık, Yapı ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi, İşletme ve Ekonomi Okulu, Fen Fakültesi.

Loughborough University Burs İmkanları Nelerdir?

Burs İmkanı

Lisans eğitim bursları:

https://www.lboro.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/scholarships/international-scholarships/

Yüksek lisans eğitim bursları:

https://www.lboro.ac.uk/study/postgraduate/fees-funding/masters-funding/

Loughborough University Hakkında Genel Bilgiler

Loughborough University Nerede?

Lokasyon

Loughborough, İngiltere'nin orta kesiminde bulunur ve Londra'dan tren ile sadece 90 dakika uzaklıktadır. Üniversite'nin kampüsü, şehir merkezine yakındır ve tren istasyonuna sadece kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Avrupa'nın en büyüklerinden biri olan cezbedici kampüsünde çok sayıda yeşil, açık alan mevcuttur. Nottingham, Leicester ve Derby şehirlerine Loughborough’dan kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Kampüsleri

2 tane kampüsü vardır. Okul kampüsü, tek alanda Birleşik Krallık’taki en büyük üniversite kampüslerinden biridir. Üniversitenin ana kampüsü Leicestershire'ın Loughborough kasabasındadır. Geniş açık alanlar ve spor alanlarının aralarına serpiştirilen akademik okulları ve öğrenci konaklaması vardır. Loughborough tren istasyonu 3 kilometre, East Midlands havaalanı 14.5 kilometre mesafededir. Kampüs ve kasaba merkezi arasında düzenli ulaşım sağlayan otobüsler vardır.

Loughborough spor konusunda da meşhurdur ve kampüsün birçok yerinde kapsamlı spor ve egzersiz imkanları bulunmaktadır. Bunların arasında bir Olimpik yüzme havuzu ve atletizm stadyumu da bulunur. Ayrıca kapalı spor salonları, badminton, basketbol sahaları, birçok squash ve tenis kortu da mevcuttur. Her mevsime uygun, çim, futbol, rugby ve kriket sahaları da vardır.

Diğer kampüs Londra’da bulunmaktadır. Queen Elizabeth Olimpiyat Parkı'ndaki Here East'in içinde yer alan Londra kampüsü, Londra 2012 Oyunları'nda kullanılan birçok ikonik spor mekanı arasında yer almaktadır. Bunlar arasında Londra Stadyumu, Londra Su Sporları Merkezi ve Copper Box Arena bulunmaktadır. Kampüse yakın mesafede birçok mağaza, restoran ve kafe bulabilirsiniz. Westfield Stratford City, Olimpiyat Parkı'nın hemen yanındadır ve Birleşik Krallık'ın dördüncü büyük alışveriş merkezidir

Bulunduğu Şehir Hakkında Bilgi

Loughborough, İngiltere'nin orta kesiminde bulunur ve Londra'dan tren ile sadece 90 dakika uzaklıktadır. Loughborough, Leicestershire, İngiltere'nin Charnwood ilçesinde, Charnwood İlçe Konseyi'nin koltuğunda ve Loughborough Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bir şehirdir. 2004 yılında nüfusu 57.600 olan kent Leicestershire'daki ikinci büyük yerleşim yeri olmuştur.

Kasaba bir zamanlar profesyonel bir futbol kulübü olan Loughborough FC'ye ev sahipliği yaptı ve Athletic Ground'da oynadı ve 19. yüzyılın sonlarında Futbol Ligi üyesi oldu. Kuzey Premier Lig Birinci Güney Doğu Loughborough Dinamo (Erkekler futbol piramidinin 8. Seviyesi), Birleşik Devletler Ligi Premier Loughborough Üniversitesi Premier lig (Erkekler futbol piramidinin 9. Seviyesi) ve kadın takımı FA Kadınlar Ulusal Ligi Loughborough Foxes Kuzey (kadın futbol piramidinin 3. Seviyesi) şu anda kasabadaki en önemli futbol takımları.

Loughborough'un beş müzesi var, bunların en büyüğü, bölgenin doğal tarihini, jeolojisini, endüstrisini ve tarihini yansıtan bir dizi sergiye ev sahipliği yapan merkezi konumdaki Charnwood Müzesi. Queens Park'ta, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'ndan küçük bir askeri hatıra müzesine ev sahipliği yapan Carillon ve Savaş Anıtı yer almaktadır. Loughborough Kütüphanesi Granby Caddesi'ndedir. [17] Ayrıca şehir merkezinde, güzel ortaçağ All Saints parish kilisesinin yakınında bulunan Eski Rectory'dir. 1288 yılına dayanan Büyük Salon'un geri kalan kısmı restore edilmiş ve Loughborough ve İlçe Arkeoloji Derneği tarafından işletilen küçük bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Loughborough Belediye Sarayı, konserler, sergiler, müzikaller, komedi gösterileri ve Noel pandomiminin de aralarında bulunduğu çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Gruplar gösterileri için belediye binasından yararlanırlar.

Her Kasım ayında sokak fuarı şehrin merkezini ele geçirerek bazı yolları kapatıyor. Fuar Çarşamba öğleden sonradan Cumartesi gecesine kadar devam ediyor. Fuarda birçok geziler, eğlence salonları, yemek standları ve oyunlar var.

Loughborough University’de Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Lisansüstü öğrencilerimiz için dört adet kendin pişir kendin ye tesisi var. Konaklama kampüste ya da kampüse kısa bir yürüyüş mesafesinde mevcuttur ve odalar 50 hafta süre ile verilir. Rekabetçi kiralar ve samimi ve destekleyici bir atmosfere sahip salonlar, konaklama arayan öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Kendiniz pişirmeyi veya kampüsteki birçok mekandan birinde yemek yemeyi seçebilirsiniz. Diners + seçeneğimiz size önceden ödenmiş yemek paketleri sunar ve çeşitli satış noktalarımızda üstün değer, mükemmel seçim ve sağlıklı yemek seçeneklerine esnek erişim sağlar. Derslerine tam kabul gören ve 1 Eylül'den önce konaklama için başvuran lisansüstü öğrencilere Üniversite salonlarında konaklama tahsis edildiğinde öncelik verilecektir. Salonların konaklaması garanti edilemese de, üniversitede tahsis edilen konaklama yerlerini kampüste veya kampüs dışı onaylı bir sağlayıcıya yönlendirerek  yardımcı olunuyor.

Lisans öğrencileri içinde çeşitli konaklama imkanları mevcut. Örneğin; Hall of recidence 16 farklı lisans salonu bulunmaktadır. Her salon güvenli, konforlu ve davetkar bir ev sunar ve her odada yatak, depolama, çalışma masası, sandalye, raflar ve bir oyuncaklar bulunur.Ayrıca, çamaşırhane, bisiklet depolama, ortak bir oda, internet erişimi ve salon hayatının herkes için destekleyici ve eğlenceli kalmasını sağlayan fantastik bir müdür ve salon komitesi ekibinin desteğine de erişebileceksiniz.

NOT: Lisans öğrencileri için 2 yıl garanti vermekteler.

Loughborough University Ücretleri Nelerdir?

Lisans: 18.650 £ 'dan başlayan fiyatlar.

Yüksek Lisans: 19,100 £ 'dan başlayan fiyatlar.

Yaşam Masrafları: 10.770 GBP

Konaklama: 3.800 £ 'dan başlayan fiyatlarla.(Lisans), 6,240 £ 'dan başlayan fiyatlar.(Lisansüstü)

Fondation:17.500 GBP 

Loughborough University Başvuru Şartları Nelerdir?

Giriş Şartları

Standart Üniversite IELTS İngilizce dil koşulu, her bir öğede (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) 6,0 ile toplam 6,5'tir. Bazı Okullar / Bölümler, belirtilenden daha yüksek seviyede İngilizce dil gerektirebilir. İhtiyaç duyulan gereksinimler, teklif iletişiminizde öğrencilere gönderiliyor.

Lisans

Anadolu Lisesi (Anadolu Lisesi Diploması) veya Fen Lisesi (Fen Lisesi Diploması) alan öğrenciler için, genellikle% 80'den daha yüksek bir not almak gerekir,

Lise Bitirme Diploması alan öğrenciler, vaka bazında ilk yıl giriş için değerlendirilecektir.

A Düzeyi veya IB yeterliliği olan öğrenciler, lisans derecesi derslerine doğrudan giriş için değerlendirilecektir. Özel ders gereklilikleri için lütfen lisans prospektüsüne bakınız. Amerikan SAT'ları ve AP'leri için gereksinimler ABD için ülke gereksinimleri altında bulunabilir.

IELTS İngilizce dil koşulu, her bir öğede (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) 6,0 ile toplam 6,5'tir.

Not: Başvurular UCAS sistemi üzerinden yapılmaktadır. 15 Ocak başvurular için son gündür.

Yüksek Lisans

Lisansüstü dereceleri için giriş koşulları bireysel dereceler listesinde bulunabilir. Giriş şartları, standart İngiltere lisans derecesi sınıflamaları (yani Birinci Sınıf onurlar, Üst İkinci, Alt İkinci) kullanılarak listelenmiştir.

Lisans Diploması ya da Műhendis Diploması için beklenilen GPA ortalaması;

1.derecede onur (%70) 3.5, 2.derecede onur(%60)3, 3.en düşük olarak (%50) 2.5 olarak sınıflandırılmıştır.

Doktora

Doktora konusu için ilgili bir konuda en az 2.1 veya eşdeğeri bir sınıflamaya sahip bir Lisans Onur derecesine sahip olmak , İngilizce eğitimini tamamlamış ya da İngilizce yeterliliğine sahip olmak gerekir.

Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında yapılacak araştırmalar için başvuru derecelerini kabul ediliyor.

Neden Loughborough University?       

Loughborough 2008’de art arda üçüncü defa Times Higher Award ödülünü kazanmıştır çünkü öğrencileri İngiliz üniversiteleri arasındaki en yüksek memnuniyet puanlarını ona vermiştir. En yüksek kalite, öğrenim tecrübesi ve kampüsteki birlik ortamı büyük övgü almaktadır. Uluslararası öğrenciler, uzman kariyer ve vize desteği ile Öğrenciler Birliği’nin yardımlarından faydalanırlar. Loughborough, Sunday Times tarafından 2008’de Yılın Üniversitesi seçildi ve The Times İyi Üniversite Rehberi 2009’da İngilterede 12inci sırada. Şimdiye dek yalnızca Loughborough (araştırma uygulamalarındaki gücünün tasdik edilmesi sayesinde) ve Oxford Üniversitesi değerli Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü'nü altı kez kazanmışlardır. Loughborough, küresel 2019 QS yüksek öğrenim ligi tablosunda sporla ilgili konular için dünyanın en iyi üniversitesi seçildi.

Üniversite videosu: https://youtu.be/JVA-_WHGH_U