KING'S COLLEGE LONDON

King's College London’da Eğitim          

King's College London (KCL), Londra Üniversitesi'ni (University of London) oluşturan ilk kolejlerdendir. İngiltere'nin en eski ve prestijli üniversitelerinden biri olan King's College London'da halihazırda 17.900 lisans, 11.700 yüksek lisans ve doktora öğrencisi öğrenim görmektedir. Birçok öğretim üyesi Nobel Ödülü ile ödüllendirilmiştir. Halen İngiltere'nin araştırmaya en çok fon ayıran üniversitelerindendir. Kral IV. George ve Wellington Dükü (daha sonra başbakan) tarafından 1829'da kurulmuştur.

Araştırma odaklı Üniversitelerin bağlı olduğu Russel Group üyesi olan King's College London, İngiltere Üniversiteleri başarı sıralamasında ilk 10'da, dünya sıralamasında ise ilk 35'te yer almaktadır (QS World University Rankings 2022). 

Tıp, diş hekimliği, hukuk, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası güvenlik, müzik ve felsefe alanlarında İngiltere'nin ve dünyanın en önemli bölümlerine sahiptir.

King’s College London Üniversitesi Tarihçesi

King's College London, 1828-9'da bir grup seçkin politikacı, kilise adamı ve diğerleri tarafından kuruldu. King's, 14 Ağustos 1829'da Kral George IV tarafından bir kraliyet tüzüğü verildi.

King's, Rosalind Franklin ve John Keats dahil olmak üzere birçok ünlü eski öğrenciye ve personel üyelerine sahiptir.

King's ve kurucu kurumlarında çalışmış veya eğitim görmüş on iki kişi Nobel Ödülü'ne layık görüldü. Bu kişiler John Keats, Charles Lyell, John Frederic Daniell, Charles Wheatstone, Thomas Hodgkin, Frederick Maurice, James Clerk Maxwell, Florence Nightingale, Lord Lister, Maurice Wilkins and Rosalind Franklin, Sir James Black, Desmond Tutu, Peter Higgs’tir.

Aralık 2009'da King's College London, Somerset House vakfıyla Londra'nın en güzel ve ikonik binalarından biri olan Somerset House'un Doğu Kanadını satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Bu, Londralılar için yeni bir kültür merkezi yaratmanın yanı sıra, Kolej'in uzun zamandır en yenilikçi öğretim ve araştırmaya ev sahipliği yapan mevcut Strand Kampüsünü genişletmek için eşsiz bir fırsat sunuyor.

King's College London Sıralaması

2022 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:

The Complete University Guide: 21
The Times and Sunday Times Good University Guide: 18
The Guardian The Best UK Universities: 23

2022 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:

The Times Higher Education World University Rankings: 35
QS World University Rankings:
35
The Research Excellence Framework: 
7

Academic Ranking of World Universities (ARWU): 47

King's College London Bölümleri

King’s öğrencilerine, kısa kurslar, dil kursları, iş deneyimleri, staj imkanları, profesyonel gelişim kurları gibi pek çok yelpazede eğitim hizmeti sunar.

King’s özellikle Uygarlık Tarihi, Hukuk, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri, Doğa Bilimleri ve Mühendislik alanlarında dünya arenasında önemli bir üne sahiptir ve 9 fakültesi ile lisans, master, doktora eğitimi görmek isteyen öğrencilerine geniş bölüm alternatifleri sunmaktadır.

Top Bölümler

Tıp, diş hekimliği, hukuk, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası güvenlik, müzik ve felsefe alanlarında İngiltere'nin ve dünyanın en önemli bölümlerine sahiptir.

Fakülteler

King's College çatısı altında 9 fakülte bulunmaktadır: Sanat ve Beşeri Bilimler, Biyomedikal ve Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği, Hukuk, Tıp, Hemşirelik ve Ebelik, Fen Bilimleri ve Mühendislik, Psikiyatri ve Sosyal Bilimler ve Kamu Politikaları.

King's College London Burs İmkanları  

Burs İmkanı

King's'te çok sayıda burs ve burs olanağı vardır. Aşağıdaki listede lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için bulunan burs detayları vardır.

https://www.kcl.ac.uk/study/undergraduate/fees-and-funding/student-funding/scholarships-and-bursaries

Yüksek lisans eğitim bursları:

https://www.kcl.ac.uk/study/postgraduate/fees-and-funding/student-funding/postgraduate-taught-funding/2020-21/index2

King's College London Hakkında Genel Bilgiler

King's College London Kampüsü

Kampüsler

Westminster, City ve Güney Londra yakınlarında yer almaktadır.Strand Kampüs, Waterloo Kampüs, Guy’s Kampüs ve Denmark Hill Kapüsüdür.

Lokasyon

Londra’nın en merkezi Üniversitesidir. Tüm konaklama opsiyonları yürüyüş mesafesindedir.

Bulunduğu Şehir Hakkında Bilgi

İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerinde duran Londra, iki bin yıldır büyük bir yerleşim yeri olmuştur. Londra, Londra Belediye Başkanı ve Londra Meclisi tarafından yönetilmektedir.

Londra, sanat, ticaret, eğitim, eğlence, moda, finans, sağlık, medya, profesyonel hizmetler, araştırma ve geliştirme, turizm ve ulaşım alanlarında dünyanın önde gelen şehirlerinden biridir. Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biridir ve dünyanın beşinci büyükşehir bölgesi GSYİH'sine sahiptir. Londra genellikle bir dünya kültür başkenti olarak kabul edilir. Uluslararası gelişlerle ölçülen dünyanın en çok ziyaret edilen şehri ve yolcu trafiği ile ölçülen dünyanın en büyük şehir havaalanı sistemine sahip. Dünyanın önde gelen yatırım hedefleri arasında yer alıyor ve daha fazla uluslararası perakendeciye ve ultra yüksek net değerli bireylere ev sahipliği yapıyor. Londra'daki üniversiteler, Avrupa'nın en büyük yükseköğretim enstitülerinden oluşuyor.

King's College London’da Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

King'in konaklama yerleri Londra'nın her yerinde bulunmaktadır ve 5,300'den fazla yer ve ayrıca Londra Üniversitesi konaklama yerlerine erişim mevcuttur. Garantili konaklama ve asistanlar 18 yaşından küçük öğrencilere yardım etme imkanı sunmaktadır. İhtiyaçlara uygun farklı konaklama türleri sunuluyor.

Londra metrosunun 1. veya 2. bölgesinde bulunan konaklama tesisleri kampüslere de oldukça yakındır. Öğrenci destek birimlerinin vereceği çeşitli özel konaklama olanakları da mevcuttur. King’s College London bünyesinde bulunan 5.000 kişilik kapasiteli konaklama imkanları yemekhaneli tesisler, üniversiteler arası tesisler, stüdyo daireler ve paylaşımlı daireler olmak üzere sıralanabilir.

Kadınlara özel konaklama, en-suite veya ortak tesisler, en-suite veya ortak tesisler, lisans ve lisansüstü öğrenciler için özel konaklama, yemeklerini kendinin hazırlayabileceği olanak ve bekarlar ve engelli öğrenciler için odalar bulunmaktadır.

Residans fiyatları haftalık 169- 329 pound arası değişmektedir.

King's College London Eğitim Ücretleri Nelerdir?

Lisans Programları:  £20.790 – £ 45.600(2020/2021)

Yüksek Lisans Programları:  £23.460 – £35.000 (2020/2021)

Foundation: TBC

Pre- Sessional Courses:  £3.950- £7.350 (2020/2021)

King's College London Başvuru Şartları

Lisans Kabul Koşulları;

Devlet Lise Diploması, King's'te lisans eğitimine doğrudan giriş için uygun görülmemektedir. Öğrencilerin fondation programı almaları gerekmektedir.

Yüksek Lisans Kabul Koşulları;

King’s in lisansüstü eğitim dereceleri için giriş koşulları programa göre değişir, ancak genellikle 4.0 üzerinden en az 3,3 not ortalaması ile dört yıllık bir Lisans derecesi gerektirir. Bu, 2: 1 İngiliz Lisans derecesine eşdeğerdir.

Doktora Kabul Koşulları;

CGPA 4.0 üzerinden 3.0 olan Yüsek Lisans Diploması (Yüksek Lisans derecesi), Birleşik Krallık'ta Merit ile Yüksek Lisans derecesi gerektiren programlar için değerlendirilecektir. Ekim ayı için  program kabulü yapılır.

Neden King's College London? 

King’s dünyanın en saygın ve heyecan verici araştırma topluluklarından birine ev sahipliği yapmaktadır. DNA’nın keşfi gibi modern hayatı şekillendiren pek çok gelişime ve yeniliğe öncülük etmiştir. King's College London, The Times Higher Education World University Rankings 2021'e göre Birleşik Krallık'ta yedinci sırada yer almaktadır. Ayrıca Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2021'de Avrupa'da dokuzuncu sırada yer alır. Araştırmaları ve kanıta dayalı öğretimleri kursların merkezinde yer almaktadır. Beş tıbbi araştırma konseyi merkezi ve birçok stratejik araştırma ortağıyla King's, geleneğe meydan okuma, etki yaratma ve hayatları değiştirme becerilerini kazanılacak bir yerdir.

King's, 150'den fazla ortak kurumla öğrencileri dünyaya da bağlar. Bir sömestr, bir yıl veya bir yaz yurtdışında okumak, kişisel ve akademik ufkunuzu genişletmek için eşsiz bir fırsattır; öğrencileri küresel aşamaya hazırlamak ve istihdam edilebilirliğinizi artırmayı amaçlar.

Üniversite videosu: