University of Sussex'ten Türk Öğrencilere Özel Burs İmkanı


Özellikle Sosyal Bilimler alanındaki yüksek başarı sıralamalarıyla uluslararası düzeyde öne çıkan University of Sussex, eğitimine Eylül 2022 yılında başlayacak uluslararası öğrencilere özel çok sayıda burs desteği sağlayacak.

University of Sussex tarafından eğitimine Eylül 2022'de başlayacak öğrenciler için sağlanacak burs imkanlarından en çok dikkat çekenlerinden biri Türk öğrencilere özel verilecek olan £3000 değerindeki Sussex Turkey Scholarship yüksek lisans bursudur. Üniversitedeki yüksek lisans programlarının birçoğunda geçerli olacak bu burs imkanından üniversitedeki yüksek lisans programından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrenciler faydalanabilecek. Başka bir ifadeyle, £3000 değerindeki burs fırsatından faydalanmak isteyen Türk öğrenciler yüksek lisans programına ek olarak burs için ayrı bir başvuru yapmadan eğitim ücretinde indirim şeklinde uygulanacak olan £3000 değerindeki burstan yararlanabilecek.

Uluslararası öğrenciler için verilecek olan £5000 değerindeki Chancellor’s International Scholarships, University of Sussex'in bu seneki burs fırsatlarından bir diğeri olarak öne çıkıyor. Üniversite bünyesinde yer alan lisans ve yüksek lisans programlarının büyük bir kısmında geçerli olacak burs imkanından faydalanmak isteyen uluslararası öğrenciler kendilerine uygun lisans veya yüksek lisans programına başvurularını gerçekleştirip kabul almalarının ardından burs için ayrı bir başvuru gerçekleştirebilecekler. 

Sussex Üniversitesi'nin £3000 değerindeki Chancellors International Business School Scholarships ve Chancellors International Engineering and Informatics Scholarships busları ise İşletme Fakültesi ile Mühendislik ve Bilişim Fakültesi lisans veya yüksek lisans programlarından kabul alan ve kabulünü onaylayan uluslararası öğrencilerin başvurularına açık olacak.

Yukarıda belirtilen burs imkanlarına ek olarak Üniversitede MBA eğitimi görmek isteyen uluslararası öğrencilere de burs destekleri sağlanıyor olacak. University of Sussex tarafından üniversitedeki lisans ve yüksek lisans programlarına Eylül 2022'de başlayacak öğrenciler için sağlanacak olan burs imkanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

Sussex Turkey Scholarship
Kapsamı: University of Sussex yüksek lisans programlarından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrencilere otomatik olarak verilecek.
Değeri: £3000
Geçerli programlar: Tüm Eylül 2022 başlangıçlı University of Sussex yüksek lisans programları için uygulanıyor.
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Bursun verileceği öğrenci sayısında herhangi bir sınır bulunmuyor.
Başvuru: Burs için ayrı bir başvuru gerekmiyor, yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrenciler burstan faydalanabilecek.
Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2022

Chancellor’s International Scholarships
Kapsamı: University of Sussex lisans veya yüksek lisans programından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecek.
Değeri: £5000
Geçerli programlar: University of Sussex Business School ve School of Engineering & Informatics dışındaki tüm fakültelerin bünyesinde verilecek Eylül 2022 başlangıçlı lisans ve yüksek lisans programları için uygulanıyor. İşletme ile Mühendislik ve Bilişim Fakültelerindeki programlara özel verilecek burslarla ilgili detaylar aşağıda ayrıca yer almaktadır. 
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Burs toplamda 100 uluslararası öğrenciye kadar verilecektir.
Başvuru: Lisans veya yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler bursa başvurabilecek. Burs başvuru formu için bizimle iletişim formumuz veya WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2022

Chancellors International Business School Scholarships
Kapsamı: Lisans bursu için lise son sınıf not ortalaması 85 veya üzeri olan öğrenciler, master bursu için ise lisans not ortalaması 3.0 veya üzeri olan öğrenciler başvurabilecek.
Değeri: £5000
Geçerli programlar: University of Sussex Business School’daki tüm Eylül 2022 başlangıçlı lisans ve yüksek lisans programları için uygulanıyor.  
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Burs toplamda 100 uluslararası öğrenciye kadar verilecektir.
Başvuru: University of Sussex Business School lisans veya yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler bursa başvurabilecek. Burs başvuru formu için bizimle iletişim formumuz veya WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2022

Chancellors International Engineering and Informatics Scholarships
Kapsamı: Lisans bursu için lise son sınıf not ortalaması 85 veya üzeri olan öğrenciler, master bursu için ise lisans not ortalaması 3.0 veya üzeri olan uluslararası öğrenciler başvurabilecek.
Değeri: £5000
Geçerli programlar: University of Sussex School of Engineering and Informatics’teki tüm Eylül 2022 başlangıçlı lisans ve yüksek lisans programları için uygulanıyor.  
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Burs toplamda 100 uluslararası öğrenciye kadar verilecektir.
Başvuru: University of Sussex School of Engineering and Informatics lisans veya yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler bursa başvurabilecek. Burs başvuru formu için bizimle iletişim formumuz veya WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2022

Sussex MBA Scholarships
Kapsamı: University of Sussex MBA programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler bursa başvuru yapabilecek.
Değeri: £5,000’a kadar
Geçerli programlar: University of Sussex MBA programı için uygulanıyor.
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Bursun verileceği öğrenci sayısıyla ilgili herhangi bir sınır belirtilmiyor.
Başvuru: Burs başvurusu ilgili yönetim deneyimine ve/veya yüksek akademik başarıya sahip olunduğunun belirttildiği e-mailin mba@sussex.ac.uk adresine gönderilmesiyle yapılmaktadır.
Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2022 (Eylül 2022 başlangıcı için), 30 Kasım 2022 (Ocak 2023 başlangıcı için)

Yukarıda bilgileri yer alan burs destekleri Sussex Üniversitesi tarafından finanse edildiğinden dolayı, bu burslardan birini bir diğeriyle birleştirmek mümkün olmamaktadır. Bu doğrultuda, birden fazla burs için başvuru yapabilir, kazandığınız en yüksek değerli burstan faydalanabilirsiniz.

University of Sussex Hakkında

Birçok farklı alandaki başarı sıralamalarıyla ön plana çıkan prestijli İngiltere üniversitelerinden Sussex Üniversitesi, aşağıda yer alan önemli özellikleriyle dikkat çekmekte, her yıl öğrencilerin en çok tercih ettikleri İngiltere üniversitelerinden biri olmayı başarmaktadır. 

  • Uluslararası öğrencilere yüksek burs destekleri sağlamaktadır.
  • Times Higher Education World Rankings 2022 by Subject: Business and Economics'e göre dünyanın en başarılı 100 İşletme Fakültesi'nden (Business School) birine sahiptir ve uluslararası geçerliliği olan EQUIS ve AMBA akreditasyonlarının bulunmaktadır.
  • QS World University Rankings by Subject 2021: Development Studies'e göre kalkınma çalışmaları alanında dünyada ilk sırada yer almaktadır.
  • İngiltere’nin en mutlu öğrenci şehri seçilen Brighton şehrinin (Student Living Survey by Sodexo) merkezinde ve milli parklarla çevrili bir kampüsünün bulunmaktadır.
  • İngiltere'nin Psikoloji alanındaki en iyi 10, Hukuk alanındaki ise en iyi 20 üniversitesinden biri olarak öne çıkmaktadır (The Times Higher Education World University Rankings by Subject 2021).
  • Dünyanın en iyi 160 üniversitesi içerisinde yer almaktadır (The Times Higher Education World University Rankings 2022).
BEB (British Education Bureau) olarak resmi temsilcisi olduğumuz İngiltere üniversitelerinden Sussex Üniversitesi'nde en uygun lisans veya yüksek lisans programlarının tespit edilmesi, başvuru ve kabul işlemleri gibi tüm süreçler boyunca, 2002 yılından bu yana olduğu gibi bu sene de öğrencilerimize ücretsiz olarak destek sağlamaktayız. University of Sussex lisans ve yüksek lisans programlarına başvurular ile University of Sussex hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için bize iletişim formumuz veya WhatsApp butonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image