University of Sussex'ten Türk Öğrencilere Özel Burs İmkanı


Özellikle İşletme ve Ekonomi gibi sosyal bilim dallarındaki başarı sıralamalarıyla dünya çapında ön plana çıkan University of Sussex, eğitimine Eylül 2021 yılında başlayacak uluslararası öğrencilere birçok burs imkanı sağlayacak.

University of Sussex tarafından eğitimine Eylül 2021'de başlayacak öğrenciler için sağlanacak burs imkanlarından başında ve en çok dikkat çekenlerinden biri olaraj Türk öğrencilere özel verilecek olan £3000 değerindeki Sussex Turkey Scholarship yüksek lisans bursları geliyor. Üniversitedeki yüksek lisans programlarının birçoğunda geçerli olacak bu burs imkanından üniversitedeki yüksek lisans programından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrenciler faydalanabilecek. Başka bir ifadeyle, £3000 değerindeki burs fırsatından faydalanmak isteyen Türk öğrenciler yüksek lisans programına ek olarak burs için ayrı bir başvuru yapmadan eğitim ücretlerine uygulanacak olan £3000 değerindeki indirimden yararlanabilecek.

University of Sussex'in öne çıkan burs fırsatlarından bir diğeri ise uluslararası öğrenciler için verilecek olan £5000 değerindeki Chancellor’s International Scholarship bursu. Üniversite bünyesinde yer alan lisans ve yüksek lisans programının birçoğunda geçerli olacak burs imkanından faydalanmak isteyen uluslararası öğrenciler kendilerine uygun lisans veya yüksek lisans programına başvurularını gerçekleştirip kabul almalarının ardından burs için ayrı bir başvuru gerçekleştirebilecekler. BEB (British Education Bureau) olarak resmi temsilcisi olduğumuz İngiltere üniversitelerinden Sussex Üniversitesi'nde en uygun lisans veya yüksek lisans programlarının tespit edilmesi, başvuru ve kabul işlemleri gibi tüm süreçler boyunca öğrencilerimize ücretsiz olarak destek olacağız.  

Sussex Üniversitesi'nin £3000 değerindeki University of Sussex Business School International Masters Award ve Engineering and Informatics International Masters Award busları ise İşletme Fakültesi ile Mühendislik ve Bilişim Fakültesi yüksek lisans programlarından kabul alan ve kabulünü onaylayan uluslararası öğrencilere burs için ayrıca bir başvuru talep edilmeksizin otomatik olarak verilecek. Ayrıca, İşletme Fakültesi ile Mühendislik ve Bilişim yüksek lisans bursunu kazanan öğrencilerin kazandıkları bursu Türk öğrencilere sağlanan £3000 değerindeki burs ile veya uluslararası öğrencilere verilen £5000 değerindeki Chancellor’s International Scholarship bursuyla birleştirebilmelerine de olanak tanınıyor.

University of Sussex tarafından üniversitedeki lisans ve yüksek lisans programlarına Eylül 2021'de başlayacak öğrenciler için sağlanacak olan burs imkanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

Sussex Turkey Scholarship
Kapsamı: University of Sussex yüksek lisans programlarından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrencilere otomatik olarak verilecek.
Değeri: £3000
Geçerli programlar: Birçok yüksek lisans programı için uygulanıyor.
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Bursun verileceği öğrenci sayısı olarak herhangi bir sınır bulunmuyor.
Başvuru: Burs için ayrı bir başvuru gerekmiyor, yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm Türk öğrenciler burstan faydalanabilecek.

Chancellor’s International Scholarship
Kapsamı: University of Sussex lisans veya yüksek lisans programından kabul alan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecek.
Değeri: £5000
Geçerli programlar: Birçok lisans ve yüksek lisans programı için uygulanıyor.   
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Burs toplamda 100 uluslararası öğrenciye verilecektir.
Başvuru: Lisans veya yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler bursa başvurabilecek.

University of Sussex Business School International Masters Award
Kapsamı: İşletme Fakültesi yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrencilere otomatik olarak verilecek.
Değeri: £3000
Geçerli programlar: University of Sussex İşletme Fakültesindeki tüm yüksek lisans programları için uygulanıyor.
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Bursun verileceği öğrenci sayısı olarak herhangi bir sınır bulunmuyor.
Başvuru: Burs için ayrı bir başvuru gerekmiyor, İşletme Fakültesi yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler burstan faydalanabilecek. Burs Sussex Turkey Scholarship veya Chancellor’s International Scholarship ile birlikte kullanılabilecek.

Engineering and Informatics International Masters Award
Kapsamı: Mühendislik ve Bilişim Fakültesi yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrencilere otomatik olarak verilecek.
Değeri: £3000
Geçerli programlar: University of Sussex Mühendislik ve Bilişim Fakültesindeki tüm yüksek lisans programları için uygulanıyor.
Bursun verileceği öğrenci sayısı: Bursun verileceği öğrenci sayısı olarak herhangi bir sınır bulunmuyor.
Başvuru: Burs için ayrı bir başvuru gerekmiyor, Mühendislik ve Bilişim Fakültesi yüksek lisans programından kabulü bulunan ve kabulünü onaylayan tüm uluslararası öğrenciler burstan faydalanabilecek. Burs Sussex Turkey Scholarship veya Chancellor’s International Scholarship ile birlikte kullanılabilecek.

University of Sussex Hakkında

Birçok farklı alandaki başarı sıralamalarıyla ön plana çıkan prestijli İngiltere üniversitelerinden Sussex Üniversitesi, aşağıda yer alan önemli özellikleriyle dikkat çekmekte, her yıl öğrencilerin en çok tercih ettikleri İngiltere üniversitelerinden biri olmayı başarmaktadır. 

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image