University of Bath’tan Türk Öğrencilerin Faydalanabileceği 6 Farklı Burs İmkanı


The Times and The Sunday Times Good University Guide
, The Guardian University Guide ve Complete University Guide olmak üzere üç farklı üniversite başarı sıralamasında İngiltere’nin en yüksek başarıya sahip 10 üniversitesi arasında yer alan University of Bath, eğitimine 2021 yılında başlayacak uluslararası öğrencilerin 6 farklı burs imkanından faydalanmalarını sağlıyor. Üniversitedeki hem lisans hem de yüksek lisans programlarında öğrenim görecek uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burs imkanlarıyla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

University of Bath Lisans Bursları

University of Bath’taki full-time ve 2021 yılı başlangıçlı lisans programları için geçerli olan burs fırsatları ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

The Chancellor’s Scholarship

The Chancellor's Scholarship bursu, 2021 yılında University of Bath’taki üç yıllık lisans eğitimine başlayacak olan uluslararası öğrencilerin birinci yıl eğitim ücretlerinde £2,000’a varan indirim yapılarak uygulanmaktadır. Bu burs, Birleşik Krallık dışındaki ülkelerde bulunan öğrencilerin akademik başarılarına göre verilmekte ve aşağıdaki şartları karşılayan tüm uluslararası öğrenciler The Chancellor's Scholarship burs fırsatından yararlanabilmektedir.

Bursun Değeri:

A Level notları A* A* A*, International Baccalaureate (IB) notları 40 veya üzeri ve lise mezuniyet puanı 100 üzerinden 95 veya üzeri olan öğrenciler ilk yıl lisans programlarındaki eğitim ücretinde £2,000 değerinde indirim kazanabilmektedir.

A Level notları A* A* A, International Baccalaureate (IB) notları 38 veya üzeri ve lise mezuniyet puanı 100 üzerinden 90 veya üzeri olan öğrenciler ilk yıl lisans programlarındaki eğitim ücretinde £1,000 değerinde indirim kazanabilmektedir.

Başvuru Şartları:

- Eğitim ücreti bakımından uluslararası öğrenci konumunda olmak

- Univeristy of Bath kampüsündeki full-time lisans programından kabul alarak kabulü onaylamak

- Yukarıda belirtilen A Level, IB veya lise mezuniyet not ortalamalarına sahip olmak

Başvuru Süreci:

Başvuru şartlarını karşılayan tüm uluslararası öğrenciler Chancellor's Scholarship bursundan otomatik olarak faydalanabilmektedir. Chancellor’s Scholarship bursunu kazanan öğrencilerin aşağıda detayları yer alan The International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship bursu için başvuruları da değerlendirmeye alınabilmekte, bununla ilgili değerlendirmenin ardından başarılı olan öğrenciler üniversite tarafından e-mail ile bilgilendirilmektedir.

The International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship

The International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship bursu, University of Bath’ta üç yıllık lisans eğitimine başlayacak olan uluslararası öğrencilerin birinci yıl eğitim ücretlerinde £6,000’a varan indirim yapılarak uygulanmaktadır. Bu burs programı, Birleşik Krallık dışındaki ülkelerde International Baccalaureate (IB) eğitimi alan öğrencilerin akademik başarılarına göre verilmekte ve aşağıdaki şartları karşılayan tüm uluslararası öğrenciler University of Bath tarafından verilen The International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship burs fırsatından yararlanabilmektedir.

Bursun Değeri:

International Baccalaureate (IB) notu 44 veya üzeri olan öğrencilere £6,000 burs kazanabilmektedir (Chancellor's Scholarship ile birlikte bu miktar £8,000’a yükselmektedir)

International Baccalaureate (IB) notu 43 veya üzeri olan öğrencilere £3,000 burs kazanabilmektedir (Chancellor's Scholarship ile birlikte bu miktar £5,000’a yükselmektedir)

International Baccalaureate (IB) notu 42 veya üzeri olan öğrencilere £1,500 burs kazanabilmektedir (Chancellor's Scholarship ile birlikte bu miktar £3,500’a yükselmektedir)

Başvuru Şartları:

- Eğitim ücreti bakımından uluslararası öğrenci konumunda olmak

- University of Bath kampüsündeki full-time lisans programından kabul alarak kabulü onaylamak

- 42 veya üzeri International Baccalaureate (IB) notuna sahip olmak

Başvuru Süreci:

Yukarıdaki başvuru şartlarını karşılayan tüm uluslararası öğrenciler International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship bursundan otomatik olarak faydalanabilmektedir. International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship bursunu kazanan öğrencilerin Chancellor's Scholarship bursu için başvuruları da değerlendirmeye alınabilmekte, bununla ilgili değerlendirmenin ardından başarılı olan öğrenciler üniversite tarafından e-mail ile bilgilendirilmektedir.

University of Bath Yüksek Lisans Bursları

Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Fen Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesi’ndeki full-time ve 2021 başlangıçlı yüksek lisans programları için geçerli olan burs fırsatları ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Deans Award for Academic Excellence Scholarship

£5,000 değerindeki Deans Award for Academic Excellence Scholarship bursu için başvurular üniversitenin Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi veya Fen Bilimler Fakültesi’ndeki yüksek lisans programlarından birinde eğitim alacak olan tüm öğrencilere açıktır ve burs başvuru değerlendirmeleri akademik başarıya göre yapılmaktadır. Bu doğrultuda, Deans Award for Academic Excellence Scholarship bursu güçlü akademik özelliklere sahip ve geçmişteki akademik başarıları bulunan öğrencilere verilmektedir.

Bursun Değeri:

Mühendislik ve Tasarım Fakültesi’nde full-time yüksek lisans öğrenimi görecek 8 öğrenciye £5,000 değerinde burs verilmektedir ve bu burs eğitim ücretinde indirim şekilde uygulanmaktadır.

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde full-time yüksek lisans öğrenimi görecek 8 öğrenciye £5,000 değerinde burs verilmektedir bu burs eğitim ücretinde indirim şekilde uygulanmaktadır.

Fen Bilimler Fakültesi’nde full-time yüksek lisans öğrenimi görecek 8 öğrenciye £5,000 değerinde burs verilmektedir bu burs eğitim ücretinde indirim şekilde uygulanmaktadır.

Başvuru Şartları:

Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi veya Fen Bilimler Fakültesi’ndeki full-time ve 2021 başlangıçlı yüksek lisans programlarından kabul alan tüm öğrenciler bursa başvuru yapabilmektedir.

Son Başvuru Tarihleri:

- Sonucu 12 Şubat 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 18 Ocak 2021’dir.

- Sonucu 28 Mayıs 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 26 Nisan 2021’dir.

- Sonucu 16 Ağustos 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 16 Temmuz 2021’dir.

Burs başvurusu Application Tracker sistemi üzerinden burs başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir.

Global Leaders Scholarship

£5,000 değerindeki Global Leaders Scholarship bursu için başvurular University of Bath’ta yüksek lisans eğitimi alacak olan tüm öğrencilere açıktır ve burs başvurusu değerlendirmeleri akademik başarıya göre yapılmaktadır. Bu doğrultuda, Global Leaders Scholarship bursu güçlü akademik özelliklere sahip ve geçmişteki akademik başarıları bulunan, üst düzey iletişim ve çevresiyle uyum becerileri olan ve geleceğin lideri potansiyeli bulunan öğrencilere verilmektedir. Bu kapsamda, bu bursa başvuru yapacak öğrencilerin güçlü takım çalışması becerileri ve gelecek vizyonu bulunduğunu göstermesi gerekmektedir.

Bursun Değeri:

Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi veya Fen Bilimler Fakültesi’nde full-time yüksek lisans öğrenimi görecek toplamda 45 öğrenciye £5,000 değerinde burs verilmektedir ve bu burs eğitim ücretinde indirim şekilde uygulanmaktadır.

Başvuru Şartları:

Mühendislik ve Tasarım Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi veya Fen Bilimler Fakültesi’ndeki full-time ve 2021 başlangıçlı yüksek lisans programlarından kabul alan tüm öğrenciler bursa başvuru yapabilmektedir.

Son Başvuru Tarihleri:

- Sonucu 12 Şubat 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 18 Ocak 2021’dir.

- Sonucu 28 Mayıs 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 26 Nisan 2021’dir.

- Sonucu 16 Ağustos 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 16 Temmuz 2021’dir.

Burs başvurusu Application Tracker sistemi üzerinden burs başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir.

School of Management Master’s Scholarships

£5,000 değerinde ve 30’dan fazla öğrenciye verilecek olan School of Management Master’s Scholarships bursları University of Bath’taki İşletme Fakültesi programlarından birinde yüksek lisans eğitimi alacak olan tüm öğrencilerin başvurularına açıktır.

Başvuru Şartları:

- 2021 yılı başlangıçlı İşletme Fakültesi yüksek lisans programından kabul almak

- Kabul onayını gerçekleştirmek

- Kabul belgesinde belirtilen 4 haftalık süre içerisinde veya burs sonucu açıklanma tarihine kadar (hangisi daha erken tarihteyse) depozito ücreti ödemesini gerçekleştirme

Son Başvuru Tarihleri:

- Sonucu 12 Şubat 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 18 Ocak 2021’dir.

- Sonucu 21 Mayıs 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 26 Nisan 2021’dir.

- Sonucu 9 Ağustos 2021’de açıklanacak burs için son başvuru tarihi 16 Temmuz 2021’dir.

Bölüm kabulü bulunan tüm öğrenciler burs başvurusunu Application Tracker sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

MBA Scholarships

Full-time MBA ve Executive MBA programları için geçerli olacak MBA Burslarının miktarı £3,000 ile eğitim ücretindeki %30 indirim aralığında değişiklik göstermektedir ve dünyadaki tüm ülkelerden öğrencilerin başvurularına açıktır. Tüm dünyadaki yetenekli ve MBA programında öğrenim görecek öğrenciler toplam miktarı yarım milyon Pound’un üzerinde olan University of Bath MBA Burslarına başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Başvuru Süreci:

Eğitim ücretini kendi imkanlarıyla karşılayacak (self-funded) tüm öğrencilerin burs başvuruları MBA başvuruları sırasında otomatik olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle burs için öğrencilerin ayrı bir başvuru gerçekleştirmeleri gerekmemektedir.

Başvuru Şartları:

Burs başvurusu değerlendirmeleri öğrencilerin akademik geçmişlerine ve akademik becerilerinin yanı sıra onların programa ne kadar katkı sağlayabilecekleri, sınıfın profesyonel deneyimini ve kültürel profilini yükseltme potansiyelleri, gelecekte fark yaratan bir yönetici veya girişimci olma ihtimalleri ve İşletme Fakültesi’nin temsilcisi olma durumları göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

BEB (British Education Bureau) olarak Bath Üniversitesi’nin resmi temsilciğini yapmakta ve bu doğrultuda hem üniversitedeki lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru sürecinde hem de üniversite tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan burslara başvuru sürecinde tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak destek olmaktayız. Üniversitedeki lisans ve yüksek lisans programları ile 6 farklı bursa başvuru süreci hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

University of Bath Hakkında

İngiltere'nin en prestijli üniversitelerinden biri olma özelliğini başarı sıralamalarındaki konumuyla da ön plana çıkaran University of Bath, pek çok alanda dikkat çekici başarı ve özelliklere sahiptir. Türkiye'den de her yıl birçok öğrencinin tercih ettiği İngiltere üniversitelerinden Bath Üniversitesi'nin öne çıkan özellikleri aşağıda yer almaktadır.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image