Burs Olanakları Nelerdir?

Yüksek standartları ve ünleri nedeniyle, Birleşik Krallık’taki üniversiteler kendi imkanlarına sahip yetenekli öğrencileri kolayca kendilerine çekebilmektedir, dolayısıyla burs olanakları oldukça kısıtlıdır. Ama yine de çoğu üniversite ‘kısmi burs’ verebiliyor ve hatta çok başarılı öğrencilerin tam burs alma ihtimali olabiliyor.

Tam Burslar

Her ne kadar İngiltere’deki okullar için burslar mevcut olsa da, bu burslardan faydalanmak özellikle tam burs olduğunda bir hayli zordur. Genellikle tam burslar bile sadece eğitim masrafını karşılayacak, yaşam giderlerine dokunmayacaktır. Bu tam burslar da sadece en başarılı öğrencilere tahsis edilmektedir.

Okulların Kendi Bursları

Üniversiteler burslarını farklı zamanlarda açıklasalar da duyuruları genellikle bahar döneminde olmaktadır. Kural olarak burslar tüm uluslararası öğrencilere yönelik olduğundan Türkiye’nin özel bir konumu yoktur. Ancak bazı üniversitelerin Türk öğrenciler için belli kısmi bursları olabilmektedir. Genelde, bu burslara başvurmak için öncelikle üniversiteden kabul almış olmak gerekmektedir.

Kısmi Burslar

Genellikle verilen burs şekli kısmı burslardır. Bu burslar da belli üniversitelerde kabul edilen öğrencilere £1,000 ile £5,000 arasında veril mektedir. Bu burslar çoğunlukla başarı ve yeteneklere göre verilir ancak bazen maddi yetersizlikler de göz önünde bulundurulmaktadır.

Burslar kimler için uygundur?

Başarılı öğrencilerin rekabetin yüksek olduğu bu durumda daha çok şansları vardır. Başvurduğunuz üniversitenin koşulları doğrultusunda, tam ücret ödeyen öğrenciler için yeteneklerine göre ya da bazen ihtiyaca göre başvuru olanağı vardır. Üniversitelerin çok azı, herhangi bir ülkeden öğrencilere neredeyse indirim denebilecek küçük burslar vermektedir.

Ek Şartlar

Eğer tam burs almayı hedefleyenlerdenseniz sadece lise yada universite notlarınızın mükemmel olması yetmez, aynı zamanda başvurunuzu yaparken İngilizce dil seviyenizin de yüksek olması gerekiyor. Başvurunuzun değerlendirilmesi için bile IELTS’ten en az 6.0-6.5 almış olmanız gerekiyor.

Birleşik Krallık Üniversitelerinden Burs Duyuruları

Lisans Bursları

King’s College London

1. King's Scholars of Tomorrow

Değeri: £2.000

Geçerli Programlar: King's International Foundation Programme

Başvuru Şartı: King’s College London Foundation Programı’ndan kabul almak ve 'Why my future begins at King's' başlıklı 1 dakikalık video hazırlayıp burs başvurusunda kullanmak. Üniversitedeki Foundation programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 3 Mart 2023

2. School of Global Affairs Undergraduate Degree Award

Değeri: £9.250 (İlk yıl için £3.000, 2. ve 3. yıl için £3.250)

Geçerli Programlar: Geography BA, Geography and Environmental Science BSc, Global Health & Social Science BA, Global Health & Social Medicine BSc

Başvuru Şartı: Akademik performans doğrultusunda değerlendirme yapılmaktadır. Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir, 25 Ocak tarihine kadar lisans başvurusunu UCAS sistemi üzerinden tamamlayan tüm öğrenciler burs kapsamında da otomatik olarak değerlendirilmektedir. Üniversitedeki ilgili lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz

Son Başvuru Tarihi: 25 Ocak 2023 (lisans programı program başvurusu için)

University of Nottingham

1. Turkey Undergraduate Excellence Award

Değeri: £2.000 veya £6.000

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı, tam zamanlı ve kampüste gerçekleştirilecek lisans programları.

Başvuru Şartı: Lisans programına başvurmuş ve kabul almış öğrenciler bursa başvuru yapabilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 12 Nisan 2023

2. International Sporting Excellence Award

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı, tam zamanlı ve University of Nottingham kampüsünde gerçekleştirilecek lisans ve yüksek lisans programları.

Başvuru Şartı: Herhangi bir spor dalında akademi, ulusal veya uluslararası standartta olan veya gelecekteki potansiyeline dair güçlü kanıtlar sergileyebilen öğrencilerin burs başvuruları değerlendirilmektedir. Burs başvurusu öncesi University of Nottingham’daki lisans veya yüksek lisans programından kabul alınmış olması gerekmemektedir. Ancak University of Nottingham’daki lisans programına da mümkün olan en kısa zamanda başvurulması önerilmektedir. Başvuru işlemleri için BEB (British Education Bureau) ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır.

3. Sport Scholarships

Değeri: £8.500’a kadar

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı, tam zamanlı ve University of Nottingham kampüsünde gerçekleştirilecek lisans programları.

Başvuru Şartı: Herhangi bir spor dalında akademi, ulusal veya uluslararası standartta olan veya gelecekteki potansiyeline dair güçlü kanıtlar sergileyebilen öğrencilerin burs başvuruları değerlendirilmektedir. Burs başvurusu için University of Nottingham’daki lisans veya yüksek lisans programından kabul alınmış olması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır.

Queen Mary University of London

1. School of Economics and Finance Scholarships

Değeri: £3.000 (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: Economics (L100), Economics with Year Abroad (L10Y), Economics and Finance (LN13), Economics and Finance with Year Abroad (LN3Y), Economics and Finance with Year in Industry (L1N3), Economics and International Finance (L13N), Economics and International Finance with Year Abroad (L1NY), Economics, Finance and Management (LN12), Economics, Finance and Management with Year Abroad (LN2Y), Economics and Politics (LL12), Economics and Politics with Year Abroad (LL2Y), Economics, Statistics and Mathematics (LG11), Economics, Statistics and Mathematics with Year Abroad (LG1Y).

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmiyor, 100 üzerinden 90 veya üzeri ya da en az 40 IB sonucuna sahip öğrenciler burs kapsamında otomatik olarak değerlendirmeye alınıyor. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Son başvuru tarihi bulunmuyor.

University of Southampton

1. Southampton Presidential International Scholarship

Değeri: £10.000 veya eğitim ücretinin tamamı.

Geçerli Programlar: University of Southampton lisans programları (Faculty of Medicine ve School of Health Sciences’taki programlar hariç)

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için yukarıda belirtilen lisans programlarının birinden kabul (şartlı veya şartsız) almak gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Burs sayısı: 25

Son Başvuru Tarihi: 14 Nisan 2023. Başarılı öğrenciler 12 Mayıs 2023’e kadar Üniversite tarafından bilgilendirilecektir.

2. Merit Scholarships for International Undergraduates

Değeri: £3.000’a kadar (ilk yıl eğitim ücretine uygulanmaktadır)

Geçerli Programlar: University of Southampton lisans programları (Biological Sciences, Business School, Chemistry and Chemical Engineering, Economic, Social and Political Sciences, Education School, Geography and Environmental Science, Law School, School of Mathematical Sciences, Ocean and Earth Science, Physics and Astronomy ve Psychology bünyesindeki programlarda)

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için yukarıda belirtilen lisans programlarının birinden kabul (şartlı veya şartsız) almak gerekmektedir. Southampton Business School, School of Physics and Astronomy ve Southampton Law School kapsamındaki burs için A-Level şartı A*, IB şartı ise 7 Higher Level; diğer fakülteler için ise A ve A* A-Level seviyesi, 6 veya 7 Higher Level IB seviyesidir. Burs için ayrıca başvuru yapılması gerekmemektedir. Bölüm başvurusu başarılı bulunan öğrenciler burs için otomatik olarak değerlendirilmektedirler.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

University of Glasgow

1. Undergraduate Excellence Scholarship

Değeri: £7.000 (Her yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Glasgow lisans programları.

Başvuru Şartı: 34 veya üzeri IB sonucu (School of Interdisciplinary Studies (BSc Environmental Science & Sustainability and MA Health & Social Sector Leadership’teki lisans programları için); 36 veya üzeri IB sonucu (College of Arts, College of Medical, Veterinary & Life Sciences (Medicine, Dentistry, Veterinary Medicine & BSc Psychology hariç), School of Chemistry, School of Geographical & Earth Sciences (BSc / MA), School of Mathematics & Statistics, School of Physics & Astronomy veJames Watt School of Engineering’deki (BEng) lisans programları için), 38 veya üzeri IB sonucu (School of Geographical & Earth Sciences MA(Soc Sci) lisans programları); 39 veya üzeri IB sonucu (School of Psychology & Neuroscience (BSc Psychology), School of Computing Science (First year entry), James Watt School of Engineering (MEng), School of Education, School of Social & Political Sciences veAdam Smith Business School’daki lisans programları); 40 veya üzeri IB sonucu (School of Computing Science (Faster Route) ve School of Law’daki lisans programları için) bulunan öğrenciler burs kapsamında değerlendirmeye alınmaktadır.

Öğrencilerin burs kapsamında değerlendirilebilmeleri için Eylül 2023 başlangıçlı University of Glasgow lisans programından kabul almış olmaları gerekmektedir. Burs için ayrı bir başvuru talep edilmemektedir, uygun öğrencilere otomatik olarak burs desteği sağlanmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

University of Sussex

1. Chancellors International Scholarships

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: University of Sussex Business School ve School of Engineering & Informatics dışındaki tüm fakültelerin bünyesinde verilecek 2023 başlangıçlı lisans programları. Business School ve School of Engineering & Informatics tarafından sağlanan burs destekleri aşağıda yer almaktadır.

Başvuru Şartı: Lise son sınıf not ortalamasının 85 veya üzeri olması gerekmektedir. Burs başvurusu için lisans programından kabul alınmış olması ve burs başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Burs başvuru formunda bugüne kadar olan akademik başarılarınızı ve geleceğe yönelik hedeflerinizi tanımlayacağınız maksimum 500 kelimelik bir soru da yer almaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2023 (Başvurular 12 Nisan 2023’te açılacaktır)

2. Chancellors International Business School Scholarships

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: University of Sussex Business School’daki tüm 2023 başlangıçlı lisans programları. Okumak istediğiniz alana göre size uygun olabilecek programlar için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartı: Lise son sınıf not ortalamasının 85 veya üzeri olması gerekmektedir. Burs başvurusu için lisans programından kabul alınmış olması ve burs başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Burs başvuru formunda bugüne kadar olan akademik başarılarınızı ve geleceğe yönelik hedeflerinizi tanımlayacağınız maksimum 500 kelimelik bir yanıt verilmesi gereken bir soru da yer almaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2023 (Başvurular 12 Nisan 2023’te açılacaktır)

3. Chancellors International Engineering and Informatics Scholarships

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: University of Sussex School of Engineering and Informatics'teki tüm 2023 başlangıçlı lisans programları. Okumak istediğiniz alana göre size uygun olabilecek programlar için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartı: Lise son sınıf not ortalamasının 85 veya üzeri olması gerekmektedir. Burs başvurusu için lisans programından kabul alınmış olması ve burs başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2023 (Başvurular 12 Nisan 2023’te açılacaktır) 

Brunel University London

1. International Excellence Scholarship

Değeri: Her yıl için £6.000 (En fazla 3 yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London lisans programları.

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London lisans programı için kabul alınmış olması gerekmektedir. Burs için ayrıca başvuru formunun da doldurulması talep edilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Not: Bursu kazanan öğrencilerin burs onaylarını kazandıkları tarihten itibaren 4 hafta içerisinde £5.000 depozito ücretini ödeyerek gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Toplam Burs Sayısı: 60

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2023

2. Brunel Medical School International Scholarship

Değeri: Yıllık eğitim ücretinin %15’i (5 yıllık eğitimin tamamında geçerlidir. Bu nedenle bursu almaya hak kazanan öğrenciler her yıl için %15’lik burs desteğine sahip olmaktadır)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Brunel Medical MBBS programları.

Burs Sayısı: 5

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Brunel Medical MBBS programı için kabul alınmış ve depozito ödemesinin son ödeme tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Burs kapsamında akademik başarısı yeterli bulunan öğrenciler mülakata davet edilmektedir. Mülakat sonuçlarına göre bursu kazanan öğrenciler belirlenmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

3. Dean’s International Scholarship for Occupational Therapy, Physiotherapy (Physical Therapy) and Life Sciences

Değeri: Her yıl için £2.000

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Occupational Therapy BSc ve Physiotherapy BSc programları.

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London Occupational Therapy BSc ve Physiotherapy BSc programlarından biri için kabul alınmış olması gerekmektedir. Burs için ayrıca başvuru yapılması gerekmemekte, program kabulü olan öğrenciler burs için otomatik olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Eylül 2023’e kadar kabul belgesindeki tüm şartların karşılanmış olması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Başarılı adaylar online mülakata davet edilmektedir.

Son Başvuru Tarihi: Ağustos 2023

4. Early Payment Discount

Değeri: Eğitim ücretinin %2’si.

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London lisans programları.

Eğitim ücretinin tamamını planlanan kayıt tarihinde veya öncesinde ödeyen tüm öğrenciler bu burs imkanından faydalanabilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

5. Sports Scholarships Programme

Değeri: Her yıl için £3.000.

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London lisans programları.

Burs Sayısı: 3

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Brunel University London lisans programlarından biri için şartlı veya şartsız kabul alınmış olması gerekmektedir. Burs başvurusu ilgili burs başvuru formu doldurularak gerçekleştirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2023

University of Exeter

1. Undergraduate Global Excellence Scholarships 2023/24

Değeri: İlk yıl eğitim üzerinde £5.000, £10.000 veya tam burs desteği

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı lisans programları (Flexible Combined Honours, BMBS Medicine; Degree Apprenticeships, Dual LLB/Juris Doctor (JD) with the Chinese University of Hong Kong, Legal Practice Certificate, Graduate Law LLB lisans programları hariç).

Başvuru Şartı: Bursa başvuru sahibi öğrencilerin Eylül 2023 başlangıçlı University of Exeter lisans programından kabul alınmış olması gerekmekte ve Business School dışındaki programlar için 34 veya üzeri IB sonucuna, Business School programları için 38 veya üzeri IB sonucuna ya da Business School dışındaki programlar için 100 üzerinden en az 76, Business School programları için 88 veya üzeri not ortalamasına sahip olmaları beklenmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 21 Nisan 2023

2. Sports Scholarship Scheme

Değeri: Yıllık eğitim ücretinde £3.000 + £3.500’a kadar burs desteği

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Exeter bünyesideki lisans programları.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2023 

University of Bath          

1. The Chancellor’s Scholarship

Değeri: İlk yıl eğitim ücretinde £1.000 veya £2.000 burs desteği

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Bath lisans programları.

Başvuru Şartı: Bursa başvurusu kapsamında değerlendirilebilmek için Eylül 2023 başlangıçlı University of Bath lisans programından kabul alınmış ve kabulün onaylanması gerekmektedir. Buna ek olarak, £2.000 burs için 40 veya üzeri IB sonucuna ya da en az 100 üzerinden 95 not ortalamasına; £1.000 burs için ise 38 veya üzeri IB sonucuna veya en az 90 not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Program başvurusu olumlu değerlendirilen öğrenciler burs kapsamında da otomatik olarak değerlendirilmektedir.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

2. The International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship

Değeri: £6.000’a kadar (The Chancellor’s Scholarship ile birlikte £8.000’a kadar)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Bath lisans programları.

Başvuru Şartı: Bursa başvurusu kapsamında değerlendirilebilmek için Eylül 2023 başlangıçlı University of Bath lisans programından kabul alınmış ve kabulün onaylanması gerekmektedir. Buna ek olarak, £6.000 burs (The Chancellor’s Scholarship ile birlikte £8.000) için 44 veya üzeri IB sonucuna; £3.000 burs (The Chancellor’s Scholarship ile birlikte £5.000) için 43 veya üzeri IB sonucuna ve £1.500 burs (The Chancellor’s Scholarship ile birlikte £3.500) için 42 veya üzeri IB sonucuna  sahip olunması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Program başvurusu olumlu değerlendirilen öğrenciler burs kapsamında da otomatik olarak değerlendirilmektedir.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

University of Surrey

1. International Excellence Award (Undergraduate)

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: University of Surrey bünyesindeki lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs başvurusu yapılabilmesi için University of Surrey bünyesindeki bir lisans programına 25 Ocak 2023’e kadar başvuru yapılmış olması ve bu programdan kabul alınmış olması gerekmektedir. Bursu kazanan öğrenciler International Excellence Award (Undergraduate) bursunu başka bir University of Surrey bursuyla birleştirememektedirler. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2023 

University of York

1. Be Exceptional 60th Anniversary Scholarships

Değeri: £7.500

Geçerli Programlar: University of York tam zamanlı ve kampüste verilen lisans programları (Hull York Medical School, International Pathway College, Distance and online learning, yarı zamanlı programlar, Kaplan International College London, GEMMA and Mundus MAPP programları hariç)

Başvuru Şartı: 26 Mart 2023 (ilk tur için) veya 12 Haziran 2023’e (2. tur için) kadar lisans programından kabul alınmış olması gerekmektedir. Kabulün onaylanması şartı bulunmamaktadır. Bursa başvurular online olarak, başvuru formu üzerinden yapılmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Bursu kazanan öğrencilerin kabullerini kabul e-mailinde yer alan linkten onaylamaları ve University of York’u ilk tercihleri olarak seçmeleri beklenmektedir.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 26 Mart 2023 (ilk tur için), 12 Haziran 2023 (2. tur için)

2. International Scholarship Awards

Değeri: £1.000

Geçerli Programlar: University of York BA (Hons) English programı.

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. International Scholarship Awards bursu kapsamında program kabulü bulunan öğrenciler akademik başarılarına göre otomatik olarak değerlendirilmektedir. Burs desteği, başvurusu başarılı bulunan öğrencilere ikinci dönem sunulmaktadır. Üniversitedeki lisans programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Burs sayısı: 15

Son Başvuru Tarihi: 9 Haziran 2023

3. History BA Undergraduate Scholarship

Değeri: £3.000 (£1.000 değerindeki 3 adet yıllık burs şeklinde sağlanmaktadır)

Geçerli Programlar: University of York BA (Hons) History, History and Economics (BA), History and History of Art (BA), History and Philosophy (BA), History and Politics (BA), English and History (BA), Languages (French) and History (with a year abroad) (BA), Languages (German) and History (with a year abroad) (BA), Languages (Italian) and History (with a year abroad) (BA) ve Languages (Spanish) and History (with a year abroad) (BA)

Başvuru Şartı: Burs başvuruları yukarıda belirtilen programlardan biri veya birden fazlası için kabulü bulunan öğrencilere açıktır ve maksimum 500 kelimeden oluşan yazı ile yapılmaktadır. Yazı içerisinde günlük yaşamınızdaki engelleri aşma yöntemleriniz, eğitiminizin ardından gelecekte topluma nasıl katkıda bulunmayı umduğunuz, neden bu bursa başvurduğunuz ve bunun York'ta geçirdiğiniz zaman için ne gibi bir fark yaratacağını aktarmanız beklenmektedir. Üniversitedeki lisans programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 20 Eylül 2023

4. Maths Academic Excellence Scholarships

Değeri: £1.000

Geçerli Programlar: University of York BSc (Hons) Mathematics, BSc (Hons) Mathematics (with a year in Europe), MMath (Hons) Mathematics, BSc (Hons) Mathematics and Management, BSc (Hons) Mathematics and Management (with a year in industry) ve BSc (Hons) Mathematics and Statistics

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. International Scholarship Awards bursu kapsamında lisans programından kabulü bulunan öğrenciler akademik başarılarına göre otomatik olarak değerlendirilmektedir. Bursu kazanan öğrencilerin burs onaylarını gerçekleştirmeleri için University of York kabullerini UCAS ilk tercihleri olarak seçmeleri  ve Matematik lise notlarının yüksek olması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Genel not ortalaması %85 veya üzeri olan öğrenciler sonraki yıllarda da burs almaya devam etmektedirler.

Son Başvuru Tarihi: Herhangi bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

5. Electronic Engineering International Academic Excellence Scholarships

Değeri: £1.000

Geçerli Programlar: University of York BEng Electronic Engineering, MEng Electronic Engineering, BEng Music Technology Systems, MEng Music Technology Systems, BEng Electronic Engineering with Music Technology Systems, MEng Electronic Engineering with Music Technology Systems, BEng Electronic and Computer Engineering, MEng Electronic and Computer Engineering, BEng Electronic and Electrical Engineering, MEng Electronic and Electrical Engineering, MEng Engineering, BEng Engineering, MEng Medical Engineering, MEng Micro-mechanical Engineering ve MEng Robotic Engineering

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. Electronic Engineering International Academic Excellence Scholarships bursu kapsamında lisans programından kabulü bulunan öğrenciler akademik başarılarına göre otomatik olarak değerlendirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Bursu almaya hak kazanan öğrenciler ilk yıllarının Sonbahar Döneminde £500 almaktadır. Başarılı bir şekilde 2. sınıfa geçen öğrenciler Yaz Dönemi sonunda £500 daha burs elde etmektedir. Burs desteği Foundation başvurusu yapan öğrenciler için geçerli değildir.

Burs sayısı: 3

Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2023

6. Chemistry Excellence Scholarships

Değeri: £2.000’a kadar

Geçerli Programlar: University of York Kimya Bölümündeki tüm lisans programları.

Başvuru Şartı: University of York Kimya Bölümündeki tüm lisans programlarından birine UCAS üzerinden başvuru yapılmış olması ve IELTS 6.5 sonucuna sahip olunması. Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. Chemistry Excellence Scholarships bursu kapsamında ilgili lisans programından kabulü bulunan öğrenciler akademik başarılarına göre otomatik olarak değerlendirilmektedir. Başarılı öğrenciler Temmuz ayı içerisinde Ünivesite tarafından bilgilendirileceklerdir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Burs sayısı: 10

Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2023 

Oxford Brookes University

1. International Student Scholarship

Değeri: £2.000

Geçerli Programlar: Oxford Brookes University bünyesindeki Eylül 2023 başlangıçlı lisans programları.

Başvuru Şartı: Lisans programı için kabulün bulunması, kabulün onaylanması ve depozito ödemesinin 8 Haziran 2023’e kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Avrupa vatandaşı öğrencilerin başvurularına açık değildir. Burs başvurusu için ayrı bir form doldurulması gerekmemektedir. Program kabulü bulunan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 8 Haziran 2023 (Depozito ödemesi için)

2. EU Student Support Scholarship 2022

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: Eylül 2023 ve Ocak 2024 başlangıçlı lisans programları.

Başvuru Şartı: Lisans programı için kabul onayını gerçekleştiren Avrupa vatandaşı öğrenciler burs kapsamında otomatik olarak değerlendirilmektedir. Burs başvurusu için ayrı bir form doldurulması gerekmemektedir.  Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih bulunmamaktadır. 

University of Essex

1. Europe (non-European Union) Regional Scholarship

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: 2023/24 akademik dönemi başlangıçlı University of Essex lisans programları.

Başvuru Şartı: 14 Temmuz 2023’e kadar firm choice işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Burs başvurusu için başvuru formu doldurulması gerekmemekte, Üniversite tarafından program kabulü bulunan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 14 Temmuz 2023 (UCAS firm choice işlemi için)

2. International Baccalaureate Excellence Scholarship

Değeri: £2.000

Geçerli Programlar: 2023/24 akademik dönemi başlangıçlı University of Essex lisans programları.

Başvuru Şartı: 34 veya üzeri IB sonucuna sahip olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır. Lisans programı başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler otomatik olarak burs için de değerlendirilmektedir. Bursu kazanan öğrenciler Ağustos 2023'ten itibaren ve uygunluk kriterlerini karşılamalarından sonraki 2 hafta içinde e-mail yoluyla Üniversite tarafından bilgilendirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

3. Undergraduate EU Scholarship

Değeri: £5.000 (Her yıl için. Toplamda £15.000)

Geçerli Programlar: 2023/24 akademik dönemi başlangıçlı University of Essex lisans programları.

Başvuru Şartı: Avrupa vatandaşı olan öğrencilerin başvurularına açıktır. Lisans programı başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler otomatik olarak burs için de değerlendirilmektedir. Burs için ayrı bir başvuru talep edilmemektedir. 14 Temmuz 2023’e kadar firm choice işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 14 Temmuz 2023 (UCAS firm choice işlemi için)

4. Academic Excellence Senior Status Law Scholarship

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: 2023/24 dönemi başlangıçlı University of Essex LLB M103 Law lisans programı.

Başvuru Şartı: Burs için başvuru formu doldurulması gerekmemekte, Üniversite tarafından program kabulü bulunan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilmektedir. UCAS ilk tercihinin University of Essex olarak 14 Temmuz 2023’e kadar seçilmesi gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 14 Temmuz 2023 (UCAS firm choice işlemi için)

5. Essex Pathways Bursary 2023-24

Değeri: £1.500’a kadar

Geçerli Programlar: 2023/24 dönemi başlangıçlı University of Essex lisans programı.

Başvuru Şartı: Burs için başvuru formu doldurulması gerekmemekte, Üniversite tarafından program kabulü bulunan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilmektedir. Foundation programındaki başarıya göre lisans programına geçişte sağlanan bir burstur. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

Cardiff University

1. Undergraduate International Excellence Scholarships

Değeri: %50 (5 adet) veya %100 (5 adet).

Geçerli Programlar: Cardiff University lisans programları (MBBCh Medicine, BDS Dental Surgery and MPharm Pharmacy programları hariç)

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için yukarıda belirtilen lisans programlarının birinden kabul (şartlı veya şartsız) almak, UCAS’ta belirtilen tarihe kadar tüm şartları karşılamak ve burs başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Burs başvuru formu: Kabulü bulunan tüm öğrencilere Üniversite tarafından e-mail ile iletilmektedir.

Burs sayısı: 10

Son Başvuru Tarihi: 12 Mayıs 2023. Başarılı öğrenciler Haziran 2023’te Üniversite tarafından bilgilendirilmektedir. Bursu kazanan öğrencilerin burs onaylarını kazandıklarından sonraki 2 hafta içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

2. Vice-Chancellor's International Scholarship

Değeri: £2.000

Geçerli Programlar: Cardiff University lisans programları

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için 30 Haziran 2023’e kadar UCAS üzerinden Cardiff University’e başvuru yapmak, Cardiff University bünyesindeki lisans programlarının birinden kabul almak gerekmektedir. Şartları karşılayan tüm öğrencilere otomatik olarak burs ödülü sağlanmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023 (UCAS başvurusu için)

3. Vice-Chancellor's EU Scholarship

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: Cardiff University lisans programları

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için 30 Haziran 2023’e kadar UCAS üzerinden Cardiff University’e başvuru yapmak, Cardiff University bünyesindeki lisans programlarının birinden kabul almak gerekmektedir. Şartları karşılayan tüm öğrencilere otomatik olarak burs ödülü sağlanmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023 (UCAS başvurusu için) 

Loughborough University

1. Undergraduate International Scholarships

Değeri: İlk yıl eğitim ücretine uygulanan %25 burs desteği

Geçerli Programlar: Loughborough University lisans programları

Başvuru Şartı: UCAS başvurusunda Loughborough University Üniversite tercihi olarak yer alan öğrenciler burs başvurusu kapsamında otomatik olarak değerlendirilmektedir. Yalnızca UCAS aracılığıyla ilk tercihi olarak Loughborough University'i seçen öğrenciler bu burs için uygun olacaktır. Bursiyerlerin belirlenmesi akademik şartların karşılanmasına da bağlı olmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

Royal Holloway, University of London

1. International Future Leaders Scholarship

Değeri: £6.000

Geçerli Programlar: Tüm lisans programları

Başvuru Şartı: Lise eğitiminin son 2 yılına ait not ortalamasının 100 üzerinden 70 veya üzeri olması ya da IB sonucunun en az 32 (655 Higher Level ile birlikte) veya üzeri olması. Burs başvurusu online burs başvuru formu üzerinden gerekleştirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 28 Nisan 2023. Değerlendirme sonucu 18 Mayıs 2023’ten itibaren Üniversite tarafından adaylara bildirilecektir.

2. Royal Holloway International Study Centre (RHISC) Excellence Scholarship

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: International Foundation Year at Royal Holloway International Study Centre’de (RHISC) hazırlık eğitiminin ardından başlanacak tüm lisans programları

Toplam Burs Sayısı: 10

Başvuru Şartı: Halihazırda Foundation öğrencisi olmak, programa en az %85 oranında devamlılık göstermek ve RHISC Academic Progression Report’ta yeşil veya bal rengi kategorisinde yer almak. Burs başvurusu maksimum 400 kelime içerecek başvuru formu ile yapılmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 28 Nisan 2023. Değerlendirme sonucu 18 Mayıs 2023’ten itibaren Üniversite tarafından adaylara bildirilecektir.

3. Barbara Raw Scholarships for English

Değeri: £5.000

Geçerli Programlar: BA English, BA English and Drama, BA English and Philosophy, BA English and Latin, BA English and History, BA English with Philosophy, BA Music and English, BA English and Film Studies, BA English and Classical Studies, BA English and American Literature, BA English and Creative Writing, BA Modern Languages and English, BA Comparative Literature and Culture and English, BA American Literature and Creative Writing, BA Drama and Creative Writing, BA English and Digital Arts. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Şartı: Lise ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması ya da IB sonucunun en az 32 (666 Higher Level ile birlikte) olması.

4. EU Fee Reduction Scholarship

Değeri: Uluslararası öğrenciler için geçerli olan eğitim ücretinden Birleşik Krallık vatandaşları için geçerli olan eğitim ücreti ile uluslararası öğrenciler için geçerli olan eğitim ücreti arasındaki farkın %30’luk bölümünün çıkarılması şeklinde uygulanmaktadır.

Geçerli Programlar: Tüm lisans programları

Başvuru Şartı: Ayrı bir burs başvurusu gerekmiyor, uygun öğrenciler otomatik olarak değerlendiriliyor. 1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Avrupa vatandaşı olunması şartı bulunmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Son başvuru tarihi bulunmamaktadır.

5. Physics Scholarships

Değeri: £2.000 (İlk yıl için £1.000, 2. ve 3. yıl için £500)

Geçerli Programlar: Physics (MSci), Astrophysics (MSci), Theoretical Physics (MSci), Physics with Particle Physics (MSci), Physics (BSc), Astrophysics (BSc), Theoretical Physics (BSc), Physics with Particle Physics (BSc), Physics with Music (BSc), Physics with Philosophy (BSc).

Başvuru Şartı: Ayrı bir burs başvurusu gerekmiyor, uygun öğrenciler otomatik olarak değerlendiriliyor. 100 üzerinden 80 veya üzeri not ortalaması ya da en az 36 IB sonucuna sahip öğrencilerin başvurularına açıktır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

6. Geoffrey Kneebone scholarship

Değeri: £1.000’a kadar

Geçerli Programlar: BSc Mathematics ve MSci Mathematics

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 28 Nisan 2023. Değerlendirme sonucu 18 Mayıs 2023’ten itibaren Üniversite tarafından adaylara bildirilecektir.

7. Sports Scholarships (UG)

Değeri: £1.000’a kadar

Royal Holloway University of London’daki tüm lisans programları.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Spor alanındaki yüksek başarılı öğrencilere verilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 12 Mayıs 2023 

Newcastle University

1. Vice-Chancellor’s Excellence Scholarships

Değeri: Eğitim ücretinin %50’sine kadar

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Newcastle University lisans programları.

Burs Sayısı: 11

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Newcastle University lisans programından kabul alınmış olması ve 100 üzerinden 80 veya üzeri not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Mart 2023

2. Vice-Chancellor’s EU Scholarships

Değeri: Eğitim ücretinin %45’ine kadar indirim şeklinde

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Newcastle University lisans programları.

Başvuru Şartı: AB vatandaşı öğrencilerin başvurularına açıktır. Bursa başvuru yapmak için Eylül 2023 başlangıçlı Newcastle University lisans programından kabul alınmış olması ve 100 üzerinden 80 veya üzeri not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir. Burs başvuruları lisans başvuruları doğrultusunda otomatik olarak değerlendiriliyor. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

3. International Foundation Scholarship (INTO Newcastle University)

Değeri: £10.000 veya £20.000 (International Foundation öğrenimi için £10.000 veya £5.000 burs desteği, 1. yıl lisans eğitim ücreti için £10.000 veya £5.000 burs desteği sağlanmaktadır)

Geçerli Programlar: INTO Newcastle University bünyesinde verilen International Foundation programları: Architecture International Foundation, Business and Management International Foundation, Humanities and Social Sciences International Foundation, Science, Computing, Engineering and Mathematics International Foundation, Biomedicine, Biology and Pharmacy International Foundation

Başvuru Şartı: Bursa başvuru yapmak için INTO Newcastle University International Foundation programına başvuru yapılması gerekmektedir. Şartsız kabulün ardından burs başvuru formu üzerinden burs başvurusu yapılabilmektedir. INTO Newcastle University International Foundation programına başvuru için BEB (British Education Bureau) ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

University of Kent

1. International Scholarships for Undergraduate Students

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Kent lisans programları

Başvuru Şartı: 34 veya üzeri IB skoruna veya 75 not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir. Burs başvurusu yapılabilmesi için lisans programından kabul (şartlı veya şartsız) alınmış olması gerekmektedir. 31 Mart 2023’ten önce kabulün onaylanması beklenmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Başvuru işlemi maksimum 500 kelimeden oluşan bir yazı ile yapılmakta ve bu yazıda bursu neden almanız gerektiğini düşündüğünüz ve University of Kent'i küresel bir kurum olma süreçlerinde nasıl destekleyebileceğinizi aktarmanız beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2023

2. Foundation Programme Progression Scholarship

Değeri: £3.750

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Kent lisans programları

Başvuru Şartı: Burs desteği University of Kent bünyesindeki Foundation eğitimini tamamlayarak lisans eğitimine başlayacak öğrencilere özel sağlanmaktadır. Burs desteği başarılı öğrencilere 3 taksit şeklinde sunulmaktadır. Başvuru için Foundation programından kabulün bulunması veya programın tamamlanmış olması şartı aranmaktadır. İlgili kriterleri karşılayan öğrenciler internationalprogrammes@kent.ac.uk adresine aşağıdaki sorunun yanıtını maksimum 500 kelime olacak şekilde ileterek bursa başvuru gerçekleştirebilmektedir. Uygun adaylar, akademik başarıya, Foundation eğitimlerindeki katılımlarına ve yukarıdaki soruya verdikleri yanıta göre kısa listeye alınmaktadır. Üniversitedeki Foundation programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Soru: Neden University of Kent’te eğitiminize devam etmek istediğinizi ve Foundation eğitiminin bu hedefe ulaşmanıza nasıl yardımcı olduğunu açıklayınız.

Burs sayısı: 8

Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2023

3. Kent Scholarship for Academic Excellence 2023

Değeri: £2.000

Geçerli Programlar: Canterbury veya Medway kampüsündeki Eylül 2023 başlangıçlı University of Kent lisans programları

Başvuru Şartı: 35 veya üzeri IB skoruna (Higher Level dersler için toplam en az 15 puan) ya da 80 veya üzeri lise not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir. Burs için ayrı bir başvuru talep edilmemektedir, lisans programına başvuru kapsamında burs için de değerlendirme yapılmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. 

University of Liverpool

1. Vice Chancellor's International Attainment Scholarship

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: Tam zamanlı University of Liverpool lisans programları (ental Surgery (A200) Dental Surgery - Graduate Entry (A201) Medicine (A100) Medicine - Graduate Entry (A101) Veterinary Science (D100) Veterinary Science with Intercalated Honours Year (D101) programları burs kapsamına dahil değildir)

Başvuru Şartı: IB sonucu 36 ve üzeri olan veya lise not ortalaması 100 üzerinden 85 ve üzeri olan tüm öğrencilere burs desteği sunulmaktadır. Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemekte, uygun öğrencilere otomatik olarak burs desteği sağlanmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

Manchester Metropolitan University

1. Undergraduate International Scholarship

Değeri: £2.000 (Her yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Manchester Metropolitan University tam zamanlı lisans programları.

Başvuru Şartı: Öğrencilerin burs kapsamında değerlendirilebilmeleri için Eylül 2023 başlangıçlı Manchester Metropolitan University lisans programından kabul almaları gerekmektedir. Burs için ayrı bir başvuru talep edilmemektedir, uygun öğrencilere otomatik olarak burs desteği sağlanmaktadır. Başka bir Manchester Metropolitan University bursuyla birleştirilememektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir.

2. Undergraduate International Scholarship

Değeri: £6.000-£8.000 (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı tam zamanlı BSc (Hons) Health and Exercise Science (Department of Sport and Exercise Sciences), BSc (Hons) Sport and Exercise Science (Department of Sport and Exercise Sciences), BSc (Hons) Sport Coaching and Development (Department of Sport and Exercise Sciences), BSc (Hons) Manchester City Community Football Coaching (Department of Sport and Exercise Sciences) lisans programları.

Başvuru Şartı: Öğrencilerin burs kapsamında değerlendirilebilmeleri için Eylül 2023 başlangıçlı yukarıda belirtilen Manchester Metropolitan University lisans programının birinden kabul almaları gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Burs sayıları sınırlıdır ve burs başvurusu için online burs başvuru  formunu doldurmanız ve akademik başarılarınızı, Manchester Metropolitan University'i seçme nedenlerinizi ve programınızın kariyer hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olacağını açıklayan 500 kelimelik bir niyet mektubu (Personal Statement) yazmanız gerekmektedir.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son başvuru tarihi belirtilmemektedir. 

Coventry University

1. International Pathways Scholarship

Değeri: £3.000

Geçerli Programlar: Coventry University International Pathways Programme.

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için International Pathways Programme’den şartlı kabul almak ve depozito son ödeme tarihinden önce £4.000 depozito ödemesinin gerçekleştirmek gerekmektedir. Şartlı kabul alan tüm öğrenciler burs için otomatik değerlendirilmekte, burs başvurusu için ayrıca bir form doldurulması gerekmemektedir. Coventry University International Pathways Programme’ye başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 3 Nisan 2023 (Mayıs 2023 başlangıcı için).

2. EU Support Bursary

Değeri: Birleşik Krallık vatandaşı öğrencileriyle aynı eğitim ücreti seviyesine taşıma (2026/27 akademik döneme kadar her dönem)

Geçerli Programlar: Coventry University lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs kapsamında değerlendirilebilmek için Avrupa vatandaşı olmak ve Coventry University bünyesindeki lisans programlarının birinden kabul almak gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 3 Nisan 2023 (Mayıs 2023 başlangıcı için). 

University of East Anglia

1. Undergraduate International Excellence Scholarship

Değeri: £4.000 (Her yıl için)

Geçerli Programlar: University of East Anglia lisans programları (MB/BS Medicine, BSc Physiotherapy ve BSc Occupational Therapy hariç).

Başvuru Şartı: Burs başvuruları University of East Anglia’daki lisans programlarından biri için kabulü bulunan öğrencilere açıktır. Burs başvurusu seçtiğiniz programın sizi gelecekteki kariyer hedeflerinizi karşılamak için gerekli bilgi ve becerilerle nasıl geliştireceğini Üniversiteye anlattığınız ve UEA'da size sunulan farklı fırsatları göz önünde bulundurarak kendi deneyiminizi ve öğrenci arkadaşlarınızı geliştirmek için bunlarla nasıl ilişki kurabileceğinizi ana hatlarıyla aktaracağını maksimum 2 dakikalık video ile yapılmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023.

2. International Country Award

Değeri: £4.000

Geçerli Programlar: University of East Anglia Music, Sport, Faculty of Social Sciences, Faculty of Science, Faculty of Humanities’teki lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs desteği kabulü bulunan ve program başvurusu sırasında Türkiye’de ikamet eden öğrencilere otomatik olarak sağlanmaktadır. Sizin için uygun programlar ve Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih belirtilmemektedir.

3. INTO UEA Foundation Scholarship

Değeri: £1.500-£5.000

Geçerli Programlar: INTO UEA Foundation programı (Faculty of Medicine, Occupational Therapy, Physiotherapy and Speech and Language Therapy hariç).

Başvuru Şartı: Burs desteği INTO UEA Foundation programındaki başarıya göre otomatik olarak ilk yıl için sağlanmaktadır. INTO UEA Foundation programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih belirtilmemektedir.

4. UK International Foundation Scholarship

Değeri: £1.000-£5.000

Geçerli Programlar: International Foundation programı (Faculty of Medicine, Occupational Therapy, Physiotherapy and Speech and Language Therapy hariç).

Başvuru Şartı: Burs desteği International Foundation programındaki başarıya göre otomatik olarak ilk yıl için sağlanmaktadır. International Foundation programına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih belirtilmemektedir. 

SOAS University of London

1. Undergraduate International Academic Excellence Scholarship

Değeri: £2.500

Geçerli Programlar: SOAS University of London lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs başvurusu için SOAS University of London bünyesindeli Eylül 2023 başlangıçlı lisans programına başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvuru değerlendirmeleri 31 Mayıs 2023’e kadar kabul almış öğrenciler için yapılmaktadır. Kabul için 35 (665 Higher Level) IB sonucu veya lisenize bağlı olarak en az 80-85 not ortalamasına sahip olmanız gerekmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Burs sayısı: 16

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih belirtilmemektedir.

University of Greenwich

1. International Scholarships Award

Değeri: £3.000’a kadar (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: University of Greenwich lisans programları.

Başvuru Şartı: Eylül 2023, Ocak 2024 ve Nisan 2024 başlangıçlı programlar için burs başvurularının duyurusu Nisan 2023’te yapılacak. Güncellemeler için BEB (British Education Bureau) ile irtibatta kalabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Yeni dönem için tarih henüz açıklanmadı. Güncellemeler için BEB (British Education Bureau) ile irtibatta kalabilirsiniz. 

Lancaster University

1. Lancaster Global Scholarship

Değeri: £5.000 (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: 2023 yılı başlangıçlı Lancaster University lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir. Lisans program başvurusu olumlu değerlendirilen öğrenciler burs kapsamında da otomatik olarak değerlendirmeye alınmaktadır. IB sonucu 40 veya üzeri olan (3 Higher Level dersten en az 17 alan) öğrenciler ve Türkiye’deki belli liselerde öğrenim gören öğrenciler burs kapsamında değerlendirmeye alınmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir tarih belirtilmemektedir. 

Anglia Ruskin University

1. International Excellence Scholarship

Değeri: £4.000 (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Anglia Ruskin University (ARU) lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs başvurusu için öncelikli olarak lisans programından kabul alınması ve bu kabulün onaylanması gerekmektedir. Burs başvurusu sırasında Üniversite akademik başarının yanı sıra, neden ARU'da okumak istediğiniz, kariyer hedefleriniz, iş deneyiminiz ve eğitiminizin dışında yer aldığınız ilgili faaliyetler dikkate alınmakta ve bunları burs başvuru formunda belirtmeniz istenmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Not: Diğer Anglia Ruskin University burslarıyla birleştirilememektedir.

Başvuru Formu: Burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 26 Mayıs 2023 (Lisans programına son başvuru tarihi)

2. International Merit Scholarship

Değeri: £1.000 veya £2.000 (İlk yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı Anglia Ruskin University (ARU) lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir. Başarılı öğrenciler Üniversite tarafından burs için de ayrıca değerlendirilmektedir. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: Spesifik bir son tarih belirtilmemektedir.

University of Aberdeen

1. Aberdeen Global Scholarship (Undergraduate / PGDE)

Değeri: £1.000 (Her yıl için)

Geçerli Programlar: Eylül 2023 başlangıçlı University of Aberdeen lisans programları.

Başvuru Şartı: Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir. 30 Haziran 2023’e kadar lisans programına başvuru yapan öğrenciler otomatik olarak burs için de değerlendirmeye alınmaktadır. Üniversitedeki lisans programlarına başvurular için BEB’e (British Education Bureau) ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023 (Program başvurusu için).

BEB (British Education Bureau) olarak yukarıda belirtilen Birleşik Krallık üniversitelerinin resmi temsilcisi olduğumuz için hem Üniversitedeki eğitim programına başvuru hem de burs başvuru formları için bize WhatsApp butonu veya iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Deren Plaza Şehit Nevres Blv. No:10/1 GoyaHub Alsancak
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image