IELTS Ücretlerinde Güncelleme ve Ücretsiz IELTS Hazırlık Webinarları

IELTS Ücretlerinde Güncelleme 

Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler tarafından kabul edilen ve dünyanın en popüler İngilizce dil yeterliliği sınavı özelliğine sahip IELTS'in (International English Language Testing System) sınav ücretlerinde 1 Ekim 2021 itibarıyla güncellemeye gidilmesi kararlaştırıldı.

Söz konusu güncellemeyle birlikte 1 Ekim 2021’den itibaren sınav ücretlerinde aşağıdaki değişiklikler yapılacak.

IELTS Academic ve IELTS General Training testi (kağıt kalemle/paper-based veya bilgisayarlı/computer-based) ücreti 1550 TL, IELTS Life Skills testi 1725 TL ve IELTS Academic UKVI (Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için olan, kağıt kalem/paper-based veya bilgisayarlı/computer-based olarak yapılan) testi 1780 TL olacaktır.

Güncelleme öncesi IELTS Academic ve IELTS General Training (Paper-based ve computer-based) sınavının ücreti 1400 TL, IELTS Academic UKVI (Paper-based ve Computer-based) sınavının ücreti 1600 TL, IELTS Life Skills sınavının ücreti ise 1500 TL idi. 1 Ekim 2021’e kadar olan IELTS sınavları için güncelleme öncesi sınav ücretleri geçerli olacaktır. Yeni sınav ücretleri aşağıda yer almaktadır.

IELTS Academic ve IELTS General Training: 1550 TL

IELTS Academic UKVI: 1780 TL

IELTS Life Skills: 1725 TL

Ücretsiz IELTS Hazırlık Webinarları

British Council, IELTS sınavına hazırlanan ve sınava girecek olan herkes için haftalık ücretsiz IELTS hazırlık webinar yayınları düzenliyor. British Council tarafından düzenlenen ücretsiz haftalık IELTS hazırlık webinarları, dört IELTS becerisinin (Reading, Listening, Writing ve Speaking) tamamı için çok çeşitli konuları kapsar. Her webinar oturumu, sınavın çeşitli yönleri hakkında derinlemesine rehberlik sağlayan ve sınava girecek veya girmeyi düşünen adayların sorularını yanıtlayan nitelikli bir IELTS uzmanı tarafından gerçekleştirilir.

British Council IELTS Hazırlık Webinarları, dünya genelindeki katılımcılarla bu zamana kadar yüksek bir başarı elde etmiş ve birçok adaydan oldukça olumlu geri bildirimler edinmiştir.

Webinar Başlığı: IELTS’e British Council ile Hazırlanın

Bu webinar, IELTS sınavına girecek olan adayların sınava daha hazırlıklı hissetmelerine yardımcı olmak amacıyla aşağıdaki konuları ele alacaktır:

1) IELTS Testinden neler beklenmelidir?

2) IELTS sınavına nasıl hazırlanılır?

3) IELTS sınavına nerede girilir ve sınava nasıl kayıt olunur?

Webinarı düzenleyecek olan IELTS uzmanı, katılımcılara IELTS Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma Stratejileri hakkında önemli bilgiler de sağlayacak ve katılımcıların merak ettikleri soruları cevaplandıracaktır. Sizin için uygun tarihli webinara katılmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurduktan sonra e-mail adresinize gelecek linki kullanabilirsiniz.

17 Ekim Pazar (Türkiye saatiyle 11:00): https://britishcouncil.zoom.us/webinar/register/WN_TvnWxxQtReixrs55J7i2VQ

24 Ekim Pazar (Türkiye saatiyle 16:00): https://britishcouncil.zoom.us/webinar/register/WN_B6ZG7PVIRfKF81LIgRhF-w

Webinarlara katılım için kayıtlar sınırlı sayıda olduğu için webinarlara erken kayıt yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz.

Not: British Council IELTS Hazırlık webinarlarına daha önceden kaydolduysanız, tekrar kayıt yaptırmanız gerekmemektedir. Güncellenen programı içeren e-mail tarafınıza iletilecektir.

IELTS Hazırlık Webinarları ile ilgili Sıkça Sorulan 10 Soru

Profesyonel British Council eğitmenleri ile keyifli bir sınav hazırlık deneyimi yaşamanız için IELTS hazırlık webinarlarına katılmanızı tavsiye ederiz.

Webinar yayınını telefon yerine PC, tablet veya dizüstü bilgisayar kullanarak izlemenizi öneririz. Hoparlörlerinizin açık olması veya bir kulaklığınız ve iyi bir internet bağlantınız olması gerekmektedir.

Ayrıca, web semineri sırasında bağlantıda herhangi bir kesinti yaşamamak için webinar yayınına katılırken diğer tüm pencereleri ve sekmeleri kapatmanız önerilir.

Webinardan önce

Doğru giriş yapıp yapmadığınızı ve ses ayarlarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için lütfen oturum başlamadan 5 dakika öncesine kadar giriş yapın. Bu platformu daha önce kullanmadıysanız Zoom Uygulamasını indirmeniz gerekebilir. British Council’ın katılımınızı kaydedebilmesi için lütfen tam adınızı kullanarak giriş yapın.

1. Bir webinar yayınına nasıl katılırım?

Toplantı bağlantısını tıklayarak veya join.zoom.us'a giderek ve kayıttan sonra e-postada aldığınız meeting ID’yi girerek webinara katılabilirsiniz.

2. Webinar ile ilgili güncellemeleri ve uyarıları nasıl alabilirim?

Webinarlara buradan kaydolarak British Council IELTS Hazırlık Webinarları hakkında düzenli bildirimler alabilirsiniz.

3. Canlı webinar yayınlarına katılamıyorum; daha sonra nasıl izleyebilirim?

Öncelikle webinara kayıt olmanız gerekmektedir. Katılamazsanız, 3 iş günü içinde webinarın kaydını içeren bir e-mail tarafınıza iletilmektedir.

4. Webinarı kaydedebilir miyim?

Webinarı kaydetmeniz gerekmez. Toplantı kaydedilir ve 3 iş günü içinde kaydın linkini içeren bir e-mail kayıt formunda belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilir.

Webinar sırasında

5. Sohbet kutusu ile Soru-Cevap arasındaki fark nedir?

Sohbet kutusu kendinizi tanıtabileceğiniz, geri bildirimde bulunabileceğiniz, sunum yapan kişiyle sorularını yanıtlayarak iletişim kurabileceğiniz bölüm; Soru-Cevap ise dilediğiniz soruları sorabileceğiniz bölümdür.

6. Anket sorularını göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Bazı sistemler anketleri kabul etmez. Uzmanı dikkatlice dinleyip anket sorularını sohbet kutusundan cevaplayabilirsiniz.

Webinardan sonra

7. Önceki webinar yayınlarına ait kayıtlara nereden erişebilirim?

Webinar yayınlarından birini veya birkaçını kaçırırsanız, tüm webinar yayınları ilerleyen tarihlerde tekrarlandığından dolayı daha ileri tarihlerde düzenlenecek webinarlara kaydolmak için programa buradan göz atabilirsiniz.

8. Webinar slaytlarını nasıl alabilirim?

Webinardan sonraki 3 iş günü içinde size sunum linkini içeren bir e-mail gönderilecektir.

9. Eğitmenlerle nasıl iletişim kurabilirim?

IELTS hazırlığı veya stratejileri ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, buradan uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

10. Bir e-mail aldım ancak bağlantıyı açamıyorum, şifre gerekiyor. Ne yapmalıyım?

Herhangi bir teknik sorun için teknik ekiple buradan iletişime geçebilirsiniz.

British Council IELTS Resmi Kayıt Merkezi olarak Birleşik Krallık üniversitelerine başvuru süreçlerinde olduğu gibi IELTS sınavına kayıt işlemleri boyunca da öğrencilerimize ücretsiz bir şekilde yardımcı olmaktayız. Buna ek olarak, sınava hazırlık materyalleri ile bilgilendirme etkinlikleri hakkındaki duyuruları öğrencilerimizle paylaşmaktayız. IELTS sınavı, kayıt işlemleri, IELTS İngilizce seviye testi ve bilgisayar üzerinden sunulan ücretsiz IELTS familiarisation testi gibi birçok konu hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim formu veya WhatsApp butonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

British Council IELTS Resmi Kayıt Merkezi logosu

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image