GREAT Burs Programı 2024/25 - Türkiye


GREAT Burs Programı (GREAT Scholarships) 2024/25 Akademik Dönemi başvuruları başladı. Birleşik Krallık üniversitelerinde yüksek lisans düzeyinde verilen en geniş kapsamlı burslardan biri olan GREAT Bursu bu yıl Birleşik Krallık’taki önde gelen 14 Üniversitedeki yüksek lisans öğrenimlerini destekliyor olacak.

GREAT Burs Programı, Birleşik Krallık'ta lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Öğrenciler, Birleşik Krallık’taki 14 Üniversitenin sunduğu Mühendislik, Hukuk, İşletme, Sanat ve Tasarım, Biyolojik Bilimler, Bilgi Teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabilirler.

GREAT Bursu Nedir?

GREAT Bursu, Birleşik Krallık üniversitelerinden birinde 1 yıl süreli yüksek lisans eğitimi almak isteyen 15 farklı ülkedeki öğrenciler için sağlanan kapsamlı bir burstur. GREAT Bursu kapsamındaki 15 ülke içerisinde bu sene Türkiye de bulunuyor. 

GREAT Bursu, British Council, Birleşik Krallık Hükümeti’nin GREAT Kampanyası ve katılımcı Birleşik Krallık üniversitelerinin ortak finansmanı ile başarılı öğrencilere sunulmaktadır.

Bursun Değeri Ne Kadardır?

GREAT Bursu, yüksek lisans öğrenim ücretini karşılamayı desteklemek amacıyla Loughborough University dışındaki Üniversiteler için 10 bin Pound (£10.000) değerindedir. Loughborough University'deki GREAT Bursu'nun değeri 18 bin Pound'dur (£18.000).

GREAT Burs Programı kapsamında tüm bursiyerler, öğrenimlerinin ilk dönemi içerisinde “Hoş geldiniz” etkinliğine, 2. dönem ise profesyonel ve akademik bağlantılarını geliştirmeye yönelik etkinliğe davet edilmektedir.

Burs Kapsamındaki Üniversiteler

2024/25 Akademik Dönemi için aşağıdaki üniversiteler tarafından Türk vatandaşı öğrencilere 14 yüksek lisans bursu sunulacaktır.

 • University of Nottingham
 • Loughborough University
 • University of Glasgow
 • Cardiff University
 • Brunel University London
 • Goldsmiths, University of London
 • Anglia Ruskin University
 • Newcastle University
 • University of Kent
 • Edinburgh Napier University
 • University of Hull
 • University of Leeds
 • Nottingham Trent University
 • University of Edinburgh

GREAT Bursu Başvuru Şartları

 • Türk vatandaşı olmak
 • Lisans mezunu olmak
 • Motivasyonlu bir şekilde başvurulacak alana ilgiyi gösterebilmek
 • Başvurulacak Birleşik Krallık Üniversitesinin İngilizce dil yeterliliği şartını karşılamak
 • Bir bursiyer olarak, kişisel ve akademik başarılar aracılığıyla Birleşik Krallık ile ilişki kurmak
 • Tüm Birleşik Krallık GREAT Bursiyerlerinin deneyimlerinden faydalanmak ve Birleşik Krallık’ta eğitim alma bakış açısını yakalamak amacıyla düzenlenecek etkinliğe katılmaya istekli olmak
 • British Council ve eğitim alınacak Birleşik Krallık üniversitesi ile bağlantıyı sürdürmeye ve GREAT Bursu’nun bir elçisi olarak hareket etmeye istekli olmak
 • Bir GREAT Bursu mezunu olarak, potansiyel bursiyer adaylarına Birleşik Krallık’ta eğitim deneyimlerini paylaşmaya gönüllü olmak

Bursa Nasıl Başvuru Yapılır?

 • Bursa başvuru yapılabilmesi için öncelikle burs kapsamındaki Üniversitelerden birine veya birden fazlasına başvuru yapmış ve kabul (şartlı veya şartsız) alınmış olması gerekmektedir.
 • Her Üniversitenin burs için düzenledikleri talimatları takip ederek her biri için ayrı burs başvurusunda bulunulur.
 • Bursun son başvuru tarihi Üniversiteden Üniversiteye değişmektedir. Her bir bursun son başvuru tarihi aşağıda yer almaktadır.
 • Bursu almaya hak kazanan öğrenciler burs desteği sağlayan Üniversite tarafından bilgilendirilecektir.

UNIVERSITY OF NOTTINGHAM GREAT BURSU

104 farklı ülkeden toplam 1.500 Üniversitenin değerlendirildiği QS World University Rankings 2024'e göre dünyada ilk 100'de yer alan Russell Group Üniversitesi University of Nottingham, 150'den fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın mezun istihdamı en yüksek 70 Üniversitesinden biri olan University of Nottingham (QS Graduate Employability Rankings), üst düzey eğitim kalitesiyle Teaching Excellence Framework'ün en yüksek derecelendirmesi olan TEF Gold unvanına da sahiptir ve Üniversitenin kampüsleri İngiltere’nin en iyi 10 öğrenci şehrinden biri olan Nottingham’da (QS Best Student Cities 2024) bulunmaktadır.

University of Nottingham, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Eylül 2024 başlangıçlı yüksek lisans programları kapsamında burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle  WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY GREAT BURSU

İngiltere'nin en iyi 10 Üniversitesinden biri olan Loughborough University (Complete University Guide 2024), en yüksek öğrenci memnuniyetine sahip 10 İngiltere Üniversitesi içerisinde yer almaktadır (National Student Survey 2023) ve Üniversite 348 futbol sahası (8.368 tenis kortu) büyüklüğündeki etkileyici bir kampüse sahiptir.

Dünyanın en iyi spor Üniversitesi konumuna sahip olan Loughborough Üniversitesi'nin (QS World University Rankings by Subject 2023: Sports-Related Subjects) bünyesinde yapılan araştırmaların tamamına yakını (%90'ından fazlası) dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmel olarak değerlendirilmekte (Research Excellence Framework) ve Üniversite işveren-öğrenci bağlantılarını sağlama açısından İngiltere'de ilk sırada yer almaktadır (QS Graduate Employability Rankings).

Loughborough University, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £18.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 26 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

UNIVERSITY OF GLASGOW GREAT BURSU

Dünyanın en iyi 80 Üniversitesinden biri olan University of Glasgow (QS World University Rankings 2024), dünyanın en iyi 10 Birleşik Krallık Üniversitesinden biri olarak da öne çıkan (Times Higher Education World University Rankings 2024) Russell Group Üniversitesidir.

1451 yılında kurulan ve Birleşik Krallık’taki en köklü 5 Üniversiteden biri olan Glasgow Üniversitesi'nin kampüsü dünyanın en samimi şehri Glasgow'da (Time Out) bulunmakta ve Üniversite öğrenci memnuniyeti en yüksek 15 Birleşik Krallık Üniversitesi içerisinde yer almakta, öğrencilerinin tamamına yakını (%95,9'u) mezuniyetleri sonrasındaki 6 ay içerisinde istihdama katılmakta veya eğitimlerine devam etmektedir.

University of Glasgow, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri (MBA ve MSc by Research dışındaki programlar) için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 19 Nisan 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

CARDIFF UNIVERSITY GREAT BURSU

1883 yılında kurulan Cardiff University, Birleşik Krallık'ın önde gelen araştırma Üniversitelerinden biri olarak kurulmuştur ve halihazırda dünyanın en iyi 15 Birleşik Krallık Üniversitesinden biri olarak öne çıkmaktadır (Shanghai Ranking - Academic Ranking of World Universities). Cardiff Üniversitesi aynı zamanda Birleşik Krallık'ın en çok tercih edilen 20 Üniversitesi içerisinde yer almaktadır.

Yüksek prestijli Russell Group bünyesindeki Cardiff University’deki araştırmaların %90’ı dünyada öncü veya uluslararası anlamda mükemmel olarak değerlendirilmiştir (Research Excellence Framework). Mezunlarının tamamına yakını (%96’sı) mezuniyetlerinin ardından kısa süre içerisinde iş hayatına başlamakta veya eğitimlerini sürdürmektedir (Graduate Outcomes Survey).

Cardiff University, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2024.

Burs başvurunuzun bir parçası olarak, her biri için en fazla 200 kelime içerecek şekilde aşağıdaki soruları yanıtlamanız istenecektir:

 • Seçtiğiniz eğitim programında Cardiff Üniversitesi'nde okumak istemenizin nedenleri nelerdir?
 • Bugüne kadar öğrencilik hayatınızda veya çalışma kariyerinizde önemli bir başarıyı tanımlayın ve bunun diğer insanlar veya kuruluşlar üzerindeki etkisini açıklayın.
 • Bir eğitim yeri olarak Cardiff Üniversitesi'nin daha çok bilinmesine nasıl yardımcı olabilirsiniz?
 • Başvurduğunuz programın ötesindeki kariyer hedeflerinizi, beş yıl içinde ulaşmak istediğiniz rolün türünü ve okumak istediğiniz programın bu hedeflere ulaşmada size nasıl yardımcı olabileceğini belirterek tanımlayın.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle  WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

BRUNEL UNIVERSITY LONDON GREAT BURSU

Dünyanın en uluslararası 5 Üniversitesinden biri olan Brunel University London (THE World University Rankings 2024), dünyanın en iyi 30 İngiltere Üniversitesi içerisinde yer almaktadır (QS World University Rankings 2024).

Brunel University London, dünyanın en iyi öğrenci şehri seçilen Londra'da (QS Best Student Cities 2024tek kampüse sahip az sayıda Üniversiteden biridir ve Üniversitenin kampüsü resmi olarak ülkedeki en iyi yeşil alanlardan biri olarak üst üste 3 kez Green Flag Award ödülünü elde etmiştir. Brunel Üniversitesi Birleşik Krallık'ta öğrencilerine work placement (işe yerleştirme) ve yaz stajı olanağı sağlayan ilk Üniversitelerden biri olarak da öne çıkmaktadır.

Brunel University London, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı MSc Accounting and Business Intelligence veya MSc Artificial Intelligence Strategy programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

GOLDSMITHS, UNIVERSITY OF LONDON GREAT BURSU

1904 yılında kurulan Goldsmiths, University of London, eğitim ve araştırmaya yönelik yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımıyla uluslararası bir üne sahiptir. 130'dan fazla ülkeden yaklaşık 10.000 öğrencisiyle Goldsmiths, Londra'da okumak için samimi bir ortam sağlamaktadır.

Communication & Media Studies, Art History, Art and Design, Performing Arts, Anthropology, Sociology, English Language and Literature alanlarında dünyanın en iyi 100 Üniversitesi içerisinde yer alan Goldsmiths, University of London (QS World University Rankings by Subject 2023), London Bridge'den sadece 10 dakika uzaklıkta bir kampüs Üniversitesi olarak ödüllü bir Kariyer Hizmetine sahiptir ve CEO'lar yetiştirme konusunda Birleşik Krallık'ta 12. sıradadır (Business Leader, 2021).

Goldsmiths, University of London, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı yüksek lisans programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 13 Mayıs 2023.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY GREAT BURSU

Anglia Ruskin University (ARU), Cambridge ve Chelmsford'daki ana kampüslerinde bulunan 4 fakülte ve 7 araştırma enstitüsü ile İngiltere'nin doğusundaki en büyük modern Üniversitelerdendir ve Birleşik Krallık'ta eğitimin en prestijli ödüllerinden biri olan THE Awards'a (Times Higher Education) göre İngiltere'de yılın Üniversitesi seçilmiştir.

ARU, dünya çapında 185 farklı ülkeden 18.000 öğrenciye ev sahipliği yapan iddialı ve global bir Üniversitedir. Üniversite, sağladığı yüksek kaliteli eğitim sayesinde TEF Gold (Teaching Excellence Framework) unvanına sahip Üniversiteler içerisinde yer almaktadır. ARU aynı zamanda öğrencilerinin istihdam edilebilirliği bağlamında Birleşik Krallık'taki Üniversiteler arasında ilk %15'lik dilim içerisinde yer almaktadır (Graduate Outcomes Survey).

Anglia Ruskin Üniversitesi, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri kapsamında burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 24 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.  

NEWCASTLE UNIVERSITY GREAT BURSU

Dünyanın en iyi 110, İngiltere'nin ise en iyi 20 Üniversitesinden biri olan Newcastle University (QS World University Rankings 2024), Russell Group Üniversiteleri içerisinde yer almaktadır ve Üniversitenin kampüsü İngiltere'nin en iyi 5 öğrenci şehrinden biri olan Newcastle'da (QS Best Student Cities 2024) konumlanmaktadır.

İngiltere'nin araştırma etkisi en yüksek 15 Üniversitesinden biri olan Newcastle Üniversitesi (Research Excellence Framework), dünyanın en çok tercih edilen 30 İngiltere Üniversitesi içerisinde yer almaktadır. İngiltere ile birlikte Singapur ve Malezya'da da kampüsleri bulunan Newcastle University'nin 250.000'in üzerinde mezundan oluşan oldukça geniş bir mezun ağı bulunmaktadır.

Newcastle University, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 16 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

UNIVERSITY OF KENT GREAT BURSU

University of Kent, QS World University Rankings 2024'te İngiltere'deki en iyi 30 Üniversite içerisinde değerlendirilmektedir. Üniversite Canterbury, Medway ve Paris'teki güvenli ve misafirperver kampüslerinde yenilikçi yöntemlerle eğitim programları sunmaktadır.

100'den fazla ülkeden gelen öğrencileriyle çok çeşitli bir uluslararası eğitim ortamına sahip University of Kent, en güncel Research Excellence Framework (REF) çalışmasında Üniversitenin Sanat ve Beşeri Bilimler, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarındaki dünya lideri araştırma Üniversitesi bağlamındaki itibarı doğrulanmıştır.

University of Kent, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

EDINBURGH NAPIER UNIVERSITY GREAT BURSU

Edinburgh Napier University, kişiselleştirilmiş öğrenme ve endüstri bağlantıları yoluyla öğrencilerinin kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Yüksek seviyeli bir öğrenci deneyimi ile uluslararası üne sahip, girişimci ve yenilikçi bir topluluk olmayı hedefleyen Edinburgh Napier University, Times Higher Education World University Rankings 2024'e göre İskoçya'nın en iyi modern Üniversitesi konumundadır. 

Edinburgh Napier University'nin öğrenme, eğitim ve araştırma için gelişmiş olanaklar sunan 3 kampüsü bulunmaktadır. Edinburgh Napier University üst üste 4 yıldır İskoçya'nın Edinburgh şehrindeki en yüksek öğrenci memnuniyetine sahip Üniversite olarak dikkat çekmektedir (National Student Survey 2023).

Edinburgh Napier University, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

UNIVERSITY OF HULL GREAT BURSU

University of Hull 1927'de kurulmuştur ve bu özelliği bakımından İngiltere'nin en köklü 14. Üniversitesi konumundadır. Üniversite, akademik mükemmellik ve yaşamı değiştiren araştırmalar ortaya koyma noktasında güçlü bir geçmişe sahiptir.

Üniversite kampüsü öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi içermektedir. Yüksek kaliteli eğitim ve araştırma tesislerine, araştırma laboratuvarlarına, sosyal alanlara ve spor tesislerine yapılan 300 milyon Pound değerindeki yatırım, kampüsün dönüşümünü sağlamıştır. Buna ek olarak, öğrencileriyle yakından ilgili akademisyenleri ile de tanınmakta ve bu özelliği Üniversitenin tercih edilme nedenlerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

University of Hull, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki master programlarından biri için burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2024.

University of Hull GREAT Bursu’na başvuru için başvuru formunda yer alan aşağıdaki soruların yanıtlanmış olması gerekmektedir (soru başına maksimum 250 kelime sınırı bulunmaktadır):

 • Bugüne kadar elde ettiğiniz bilgi ve beceriler nelerdir ve bunlar başvurduğunuz eğitim programında başarıya ulaşmanıza nasıl yardımcı olacak?
 • University of Hull'da başvurduğunuz program ilgi alanlarınıza ve gelecek planlarınıza nasıl uyuyor ve yeterlilik kariyerinizi nasıl geliştirecek?
 • Eğitiminiz dışında hangi etkinliklerle uğraştınız ve bunun kişisel gelişiminize nasıl bir katkısı oldu?
 • Hull Üniversitesi öğrencisi olarak edindiğiniz bilgi ve liderlik becerileri ülkenizin kalkınmasını nasıl artıracak?

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle  WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

UNIVERSITY OF LEEDS GREAT BURSU

University of Leeds, dünyanın en iyi 100 Üniversitesi içerisinde yer almaktadır (QS World University Rankings 2024) ve Birleşik Krallık'taki en prestijli Üniversitelerden biridir. Leeds Üniversitesi 137 ülkeden 39.800'ün üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve Birleşik Krallık'taki en geniş bölüm yelpazesine sahip Üniversitelerden biridir.

Üniversitenin canlı, öğrenci dostu Leeds şehrinin merkezinde yer alan kampüsü modernlik ve geleneğin üst düzey tesislerle bir kombinasyonunu sunmaktadır. 1904 yılında kurulan University of Leeds Russell Group Üniversitelerinden biri olarak bünyesindeki eğitim ve araştırmalarla uluslararası anlamda tanınmaktadır.

University of Leeds, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

NOTTINGHAM TRENT UNIVERSITY GREAT BURSU

Nottingham Trent University (NTU), İngiltere'nin prestijli Üniversitelerinden biri olarak tanınmaktadır. 160'tan fazla ülkeden 5.000'in üzerinde uluslararası öğrenci Nottingham Trent University bünyesinde dinamik bir Üniversite ortamı oluşturmaktadır.

NTU, Times and Sunday Times tarafından 2023'te Yılın Modern Üniversitesi olarak seçilmiş ve WhatUni Student Choice Awards 2023'te Yılın Üniversitesi ve lisansüstü öğrenciler için en iyi Üniversite olarak seçilmiştir. NTU, 500'den fazla kariyer odaklı eğitim programı sunmaktadır.

Nottingham Trent University, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki Eylül 2024 başlangıçlı master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: Haziran 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

THE UNIVERSITY OF EDINBURGH GREAT BURSU

160'tan fazla ülkeden 49.000'in üzerinde öğrencisiyle The University of Edinburgh, Birleşik Krallık'taki en büyük ölçekli ve en canlı uluslararası Üniversitelerden biridir. 1583 yılında kurulan Edinburgh Üniversitesi, QS World University Rankings 2024'te 22. sırada yer alan bir Russell Group Üniversitesidir.

400 yıldan fazla bir süredir The University of Edinburgh bünyesinde yapılan çalışmalar dünyayı önemli ölçüde etkilemekte ve insanların yaşamlarını iyileştirmektedir. Edinburgh Üniversitesi'nde yapılan çalışmalar biri tüp bebek tedavisinin keşfedilmesini sağlamış, 1996 yılında Edinburgh Üniversitesi'ndeki bilim insanları klonlanan Koyun Dolly'nin doğumunu kutlamışlardır.

The University of Edinburgh, 2024/25 Akademik Dönemi için Türkiye'den gelen 1 öğrenciye Üniversite bünyesindeki 2024/25 Akademik Dönemi başlangıçlı MSc Accounting and Finance, MSc Banking Innovation and Risk Analytics, MSc Business Analytics, MSc Climate Change Finance & Investment, MSc Entrepreneurship and Innovation, MSc Finance, MSc Finance, Technology and Policy, MSc Global Strategy and Sustainability, MSc Human Resource Management, MSc International Human Resource Management, MSc Management, MSc Marketing master programlarından biri için £10.000 değerinde burs desteği sağlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mayıs 2024.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular ve burs başvuru formu için bizimle WhatsApp butonu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Burs kapsamına dahil olan yüksek lisans programlarına başvurular, burs başvuru formu ve GREAT Bursu ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için bize WhatsApp butonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Deren Plaza Şehit Nevres Blv. No:10/1 GoyaHub Alsancak
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image