GREAT Burs Programı 2020-Türkiye

British Council'ın, Birleşik Krallık'tan 11 üniversite ile birlikte başlattığı 2020 GREAT Burs Programı, Türkiye'den daha fazla öğrenciye Birleşik Krallık'ta eğitim alma fırsatı sunuyor. Türk öğrenciler için 11 adet lisansüstü burs sunan GREAT  burs programının toplam değeri, yaklaşık olarak 120.000 sterlin. Her  bursun değeri ise en az 10.000 sterlindir.

GREAT burs programı, Birleşik Krallık'ta lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Öğrenciler, Birleşik Krallık’taki 11 üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabilirler.

Öne Çıkan Noktalar

 • Her  bursun değeri en az 10.000 sterlindir.
 • Birleşik Krallık'taki 11 üniversite, Türk öğrencilere özel 11 lisansüstü GREAT bursu sunmaktadır.
 • Program; mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım ve bilgi teknolojileri dahil pek çok alanı kapsamaktadır.

Son başvuru tarihi

GREAT Burs Programı 2020 - Türkiye için son başvuru tarihleri, kurumdan kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bursların son başvuru tarihleriyle ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir veya üniversitelerin burs sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru yapacakların tamamlaması gereken adımlar:

 1. Adım:Burslara başvuru için uygunluk kriterlerini sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.
 • Türk pasaportunuz var mı?
 • Birleşik Krallık'ta lisansüstü bir programa mı katılmayı planlıyorsunuz?
 • Başvurduğunuz veya başvuracağınız program, Eylül 2020’de mi başlıyor?
 1. Adım:Listelenen üniversitelere ve burslara göz atın ve kurum veya burslarla ilgili detaylı bilgiye erişmek için verilen bağlantılara tıklayın. 
 2. Adım:İlgili üniversitenin web sitesindeki bilgilere göre burslara başvurun.
 3. Adım:Burs kazanan kişiler, başvuru yaptıkları üniversiteler tarafından bilgilendirilecektir.
 4. Adım:Burs fonu, kayıt işlemlerinden sonra ilgili üniversite tarafından kazanan kişilere verilecektir.

Programda yer alan üniversiteler

 

Arts University Bournemouth

1885 yılında kurulan Arts University Bournemouth, öğrencilerin ve akademisyenlerin sanat, tasarım, medya ve sahne sanatları konularında ilişkiler kurmak için bir araya geldikleri bir topluluktur.

60 üzerinde ülkeden gelen öğrenci profiliyle, araştırma ve bilgi paylaşımı için eşsiz bir ortam sunan üniversite, sağladığı uluslararası öğrenme imkanları sayesinde Birleşik Krallık'ta en yüksek kalitete eğitim veren ilk 50 üniversite arasında yer almıştır.

Arts University Bournemouth, bir Türk öğrenci için tüm programlarda geçerli, 18.500 sterlin değerinde bir GREAT bursu sunmaktadır.

 

Cranfield University

Birleşik Krallık’ta Cambridge – Milton Keynes – Oxford yayının ortasında konumlanmış, bir lisansüstü eğitim üniversitesi olarak dünya standartlarındaki programlarımız, rakipsiz tesislerimiz, iş dünyası, sektör ve hükümetler ile yakın ilişkilerimiz ve uluslararası imajımız, bizi dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin ve eğitmenlerin gözünde cazip hale getiriyor. Mezunlarımız iş hayatında talep görüyor, Cranfield ile bağlantıları, kariyerleri boyunca onlara fayda sağlıyor. İster jeotermal mühendisliği ister küresel gıda tedarik zincirleri alanında olsun, tüm akademisyenlerimiz global bir bakış açısına sahip.Öğrencilerimiz arasında 110 ülke temsil ediliyor; öğrenci-çalışan oranımız ise 7'de 1.

Cranfield University GREAT Türkiye 2020 Bursu, tam zamanlı Su ve Tasarım, Çevre ve Zirai Gıda, Enerji ve Elektrik, İmalat ve Taşıma Sistemleri, Liderlik ve İşletme master programlarında geçerli olmak üzere, bir öğrenciye 10.000 Sterlin değerinde burs verilecektir.

 

Imperial College London

Imperial College London, Birleşik Krallık’ta sadece bilim, tıp, mühendislik ve işletme alanlarına odaklanan tek üniversitedir. Bunun sonucunda, sizin ilgi alanlarınızı ve tutkularınızı paylaşan benzer bakış açısındaki uzmanlardan oluşan bir topluluk meydana gelmiştir. 1907 tarihinde kurulan ve prestijli Russell Grup bünyesinde olan Imperial, istikrarlı şekilde dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri seçilmektedir. Uluslararası itibarımız ve simgesel bir dünya şehrinde bulunmamız, 140’ı aşkın ülkeden gelen en parlak ve zeki beyinlerinin bizi tercih etmesini sağlıyor. Bu durum da 2019 Times Higher Education listesinde, dünyanın en kapsamlı uluslararası üniversiteleri sıralamasında ilk 10’a girmemize yardımcı oluyor. 

Imperial College London 2020/21 akademik yılında, lisansüstü Bilim, Teknoloji, Mühendislik veya Tıp programlarında eğitim alacak bir Türk öğrenciye GREAT bursu veriyor.

 

Newcastle University

Newcastle University, misafirperver, uluslararası alana odaklanmış bir kurumdur. Son yıllarda canlılıkları ve dünyayla bağlantılı konumları dolayısıyla birbirlerine benzeyen üç konumda kendimizi gösterdik: Londra, Singapur ve Malezya. Böylece hem dünya çapında varlığımızı sürdürdük hem de iş birlikleri, bakış açıları, inovasyonlar ve çözümler geliştirirken işimize yarayacak bilgi alışverişi fırsatları doğdu. Yaşlanma ve sağlık; şehirler, kültür ve yaratıcı sanatlar; veriler ve enerji gibi çok disiplinli alanların yanı sıra, münferit disiplinlerdeki başarılı çalışmalarımızla uluslararası bir itibar kazandık. Küresel ölçekteki coğrafi kapasitemizin yanı sıra, akademik mükemmeliyet ve yüksek istihdam edilebilirlik oranlarındaki muhteşem performansımız ile dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin ilk tercihi olduk.

Newcastle, bir Türk öğrenciye tüm lisansüstü programlarında geçerli olan 10.000 Sterlin değerinde burs veriyor.

 

Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance

Trinity Laban, Londra’nın yaratıcı konservatuarıdır.2005 yılında, müzik ve dansın önde gelen iki merkezi olan Trinity College of Music ve Laban’ın birleşmesi ile bugünkü halini almıştır.Seçkin mirasımızdan ve gösteri sanatlarında yenilikçi eğitim ve öğretim deneyimleri sunma konusundaki yüksek kapasitemizden yola çıkarak; yeniyi, deneyseli ve öngörülmeyeni benimsiyoruz.Her yıl, nehir kenarındaki iki muhteşem kampüsümüzde 57 ülkeden 1200’ü aşkın üniversite öğrencisine eğitim veriyoruz. Meslekle ve dünyanın dört bir yanındaki önde gelen eğitim kurumları (Birleşik Krallık’ın en iyi orkestraları, operaları, festivalleri ve dans kumpanyaları) ile son derece yakın bağlantılar kuruyoruz. Böylece öğrencilerimiz, sürekli evrilen gösteri sanatları dünyasını daha kolay keşfedebiliyor ve sanatta ileride söz sahibi olmak için ihtiyaç duyacakları becerileri daha kolayca kazanabiliyor.

Trinity Laban, bir Türk öğrenciye 10.000 Sterlin değerinde müzik bursu veriyor.

 

University of Bath

Dünya mirası bir şehrin dünya standartlarındaki üniversitesine girin. University of Bath, öğretim ve araştırma alanlarındaki mükemmelliği, öğrencilere sunduğu harika deneyim ve iş hayatına hazırlayan olanakları ile bilinir. Birleşik Krallık’ın en iyi 10 üniversitesinden biri olan University of Bath’in uluslararası öğrenci birliğinde 100’den fazla farklı ülke temsil ediliyor; üniversitenin akademik programları ise hem entelektüel açıdan zorlu hem de gerçek dünya ile ilişkili olacak biçimde tasarlanır. Şehir sınırlarında konumlanan dinamik kampüsümüz, Birleşik Krallık’ın en güvenli kampüslerindendir.   

University of Bath, bir Türk öğrenciye çeşitli lisansüstü programlarında geçerli olan 10.000 sterlin değerinde burs veriyor.

 

University of East Anglia

University of East Anglia (UEA), Londra’ya 90 dakika uzaklıktaki Norwich’te 320 dönümlük ödüllü bir kampüste yer alan, dünyaca ünlü bir üniversitedir. Üniversitemizin 15 bini aşkın öğrencisinden yaklaşık 3 bini, 120’den fazla ülkeden geliyor. Birleşik Krallık’ta en iyi 25, dünyada ise en iyi 200 üniversiteden biriyiz. Başarımızın sırrı, öğrenci memnuniyetini sağlama arzumuz ve küçük gruplarla eğitim verme ilkemizden kaynaklanıyor. Böylece mükemmel bir akademik öğretim sisteminin yanı sıra, kapsamlı ve amaca yönelik bir kampüsten yararlanan mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştiriyoruz. UEA lisans öğrencilerine ilk yıl, lisansüstü öğrencilerine ise öğrencilikleri boyunca kampüste konaklama garantisi sunuyoruz.

University of East Anglia, 2020 yılında Türk öğrencilere tüm lisansüstü programlarında geçerli olan10.000 Sterlin değerinde bir GREAT bursu veriyor.

 

University of Kent

Yüzü aşkın Türk öğrencisi olan Kent’te; kaliteli eğitim, dünyada öncü niteliğinde araştırmalar, Canterbury, Medway ve kıta Avrupa’sındaki göz alıcı eğitim alanları ve öğrenciler için harika bir deneyim sunuluyor. Kent, uluslararası alanda tanınan çok çeşitli diploma programları ve müthiş öğrenci desteği ile 140 ülkeden gelen öğrencilere sıcak bir atmosfer sunuyor.

University of Kent, herhangi bir programda bir Türk öğrenciye 10.000 Sterlin değerinde burs veriyor.

 

University of Stirling

University of Stirling olarak fark yaratmak DNA’mızda var. Bu nedenle, mükemmeliyetimiz ve birinci sınıf öğrenci deneyimi alanındaki başarılarımız, uluslararası ölçekte düzenli olarak takdir ediliyor. 2018 QS World University Rankings’te eğitim, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma, tesisler ve katılımcılık kategorilerinde beş yıldıza layık görüldük. 120'yi aşkın ülkeden gelen dinamik öğrenci ve çalışan kadromuz ve küçük sınıflarımız sayesinde, önde gelen akademisyenlerimizin sunduğu dünya standartlarındaki eğitimden faydalanabiliyorsunuz.

University of Stirling, 2020 yılında Sürdürülebilir Tarım, Çevre Yönetimi ve Stratejik Sürdürülebilir İşletme master programlarından birinde eğitim alan bir Türk öğrenciye 10.000 pound değerinde GREAT bursu verilecektir.

 

University of Sussex

University of Sussex, hareketli Brighton şehrinde yer alan, araştırma odaklı bir üniversitedir. 2020 Times Higher Education World University Rankings sıralamasında dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasına girmeyi başaran Sussex, Kalkınma Çalışmaları alanında ise zirvedeki yerini koruyor. (QS alana göre dünya sıralaması). 150'yi aşkın ülkeden 18.500’den fazla öğrenciyi ağırlayan kampüse hakim olan çok kültürlü ve kozmopolit atmosfer, bireysel gelişim ve sosyal sorumluluk için doğal bir zemin yaratıyor.

University of Sussex, 2020 yılında Türk öğrencilere çeşitli programlarda 10.000 Sterlin değerinde GREAT bursu veriyor.

 

University of York

Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinden University of York, akademik mükemmeliyet ve çığır açan araştırma kültürü ile bağımsız, eleştirel düşünürler yetiştirir. Prestijli Russell Group ailesinin bir üyesi olarak araştırma odaklı eğitime inanıyor, öğrencilerimize destekleyici ve katılımcı bir öğrenme deneyimi sunuyor ve endüstriyle benzersiz bağlantılar kuruyoruz. 140'tan fazla ülkeden gelen 18 bin öğrenciyle birlikte, dünyanın önde gelen akademisyenlerinin sizlere ilham kaynağı olmak ve mezuniyet öncesinde ve sonrasında destek vermek üzere tasarladığı eğitim ile gelişen, küresel bir kampüsün parçası olacaksınız.

University of York, 2020 yılında Türk öğrencilere çeşitli lisansüstü programlarında 10.000 Sterlin değerinde bir GREAT bursu veriyor.

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image