Lisansüstü Becerilerin Geliştirilmesine Yönelik Webinar Serisi


Academic Ranking of World Universities’e (Shanghai) göre İngiltere’nin dünya sıralamasındaki en iyi 30 üniversitesinden biri olan ve dünyanın en uluslararası 25 üniversitesi içerisinde yer alan (Times Higher Education World University Rankings 2022) University of Essex, 10-14 Ocak tarihleri arasında yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik ücretsiz webinar serisi düzenleyecek. 

Postgraduate Skills for Success Series başlığıyla düzenlenecek webinar serisi, öğrencilerin lisansüstü eğitime geçişini desteklemek amacıyla Üniversite tarafından tasarlanmıştır. Webinar serisi, öğrencilere araştırma, kritik düşünme, profesyonel/akademik ağ oluşturma gibi pek çok alanda beceri kazandırmak için çok sayıda oturumu kapsayacaktır.

Online webinar oturumları boyunca konuşmacı akademisyenler, öğrenci destek birimi ve Essex Üniversitesi’ndeki eğitimine devam eden öğrencilerden bilgi edinebilirsiniz. Dört ve daha fazla oturuma katılım gösteren öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Aşağıdaki oturumlardan sizin için uygun olanları belirleyerek kayıt formunu doldurabilirsiniz.

1. Oturum: Lisansüstü Düzeyde Kritik Düşünme

Tarih ve Saat: 10 Ocak Pazartesi, 15:00-16:00

Lisansüstü eğitim, üst düzey analitik beceriler gerektirmektedir. Bu oturum boyunca, lisansüstü düzeyde etkili çalışma için gerekli olan kritik düşünme becerilerini ele alacaktır. Essex'te okurken bu becerilerinizi geliştirmeniz için size sunulan destek biçimleri de sizinle paylaşılacak. Bu aynı zamanda, lisansüstü eğitimin bu yönü hakkında aklınıza takılan soruları sormanız için güzel bir fırsattır. 

2. Lisansüstü Akademik Yönünüzü Bulma

Tarih ve Saat: 11 Ocak Salı, 15:30-16:30

University of Essex’teki eğitimine devam eden bir lisansüstü öğrenciden, kendi çalışma alanlarındaki lisansüstü akademik kültür de dahil olmak üzere lisans eğitiminden lisansüstüne geçiş deneyimlerini dinleyebilir ve yüksek lisans veya doktora öğreniminiz boyunca başarılı olmak için ipuçları ve teknikleri öğrenebilirsiniz. 

3. Lisans Mezunları için Araştırma Becerileri: Bir Tez Önerisi Geliştirme ve Kütüphane Kaynaklarını Keşfetme

Tarih ve Saat: 12 Ocak Çarşamba, 15:00-17:00

Tez, lisansüstü eğitimin en önemli unsurlarından biridir. Bu oturum, yüksek lisans ve doktora tezinin nasıl hazırlanması gerektiğine ve iyi bir araştırma konusunun nasıl seçileceğine bir giriş niteliğindedir. Etkili bir tez önerisi oluşturmanın yolları incelenecek ve kütüphane kaynaklarının yüksek kaliteli, ilgili materyal bulmanıza nasıl yardımcı olabileceğine dair ipuçları sağlanacaktır. 

4. Lisansüstü Eğitimde Zaman Yönetimi

Tarih ve Saat: 13 Ocak Perşembe, 14:00-15:30

Bu oturum, doğru kelimeleri bulmak için pratik yollar sunacaktır. Ayrıca zaman yönetimi ve organizasyon becerilerinin yanı sıra Üniversitenin lisansüstü öğrencileri mevcut destek hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için nasıl desteklediği keşfedilebilecektir. 

5. Kariyer Planlaması için Zaman Yaratın: İstihdam ve Sunum Becerileri

Tarih ve Saat: 14 Ocak Cuma, 14:00-15:30

Bu oturumda bir lisansüstü öğrencisi olarak Üniversitenin kariyer hizmetinden en iyi şekilde yararlanmanızı ve ilerlemenizi sağlamakla ilgilidir. Kariyer planlaması için nasıl zaman yaratılacağına, yeni bağlantılar/ağlar nasıl kurulacağına ve kişisel markanızı oluşturma becerilerinizin nasıl geliştirileceğine bakılacaktır. Ayrıca, kendinizi ve fikirlerinizi güvenle karşı tarafa aktarmanın yanı sıra sunumların nasıl yapılacağı da dahil olmak üzere sunum yapma konusunda ipuçları sağlanacaktır. 

Kayıt formu: https://linktr.ee/ingiltereylsy

Konuşmacılar: Akademisyenler, öğrenci destek birimi ve Essex Üniversitesi’ndeki eğitimine devam eden öğrenciler 

Neden University of Essex?

  • İngiltere’nin dünya sıralamasındaki en iyi 30 üniversitesinden biridir (Academic Ranking of World Universities - Shanghai).
  • Dünyanın en uluslararası 25 üniversitesinden biridir (THE World University Rankings 2022).
  • Times Higher Education (THE) Awards Yılın Üniversitesi ödülünü kazanmıştır.
  • Eğitim kalitesi bakımından en üstün İngiltere üniversitelerine verilen TEF Gold (Teaching Excellence Framework) unvanının sahibidir.
  • Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında dünyanın en başarılı 80 üniversitesi içerisinde yer almaktadır (Times Higher Education World University Rankings 2022).
  • Colchester Kampüsü’ndeki Wivenhoe Park People's Choice Awards ve Green Flag Award ödüllerini kazanmıştır.
BEB (British Education Bureau) olarak resmi temsilcisi olduğumuz İngiltere üniversitelerinden Essex Üniversitesi'nde sizin için en uygun eğitim programlarının tespit edilmesi, başvuru ve kabul işlemleri gibi tüm süreçler boyunca, 2002 yılından bu yana olduğu gibi bu sene de öğrencilerimize ücretsiz olarak destek sağlamaktayız. Bu kapsamda, University of Essex eğitim programlarına başvurular ile University of Essex hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için bize iletişim formumuz veya WhatsApp butonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image