Sizi Yüksek Lisans’a hazırlayan programlar

Eğer ekstradan İngilizce dil hazırlığı yapmak veya öğrenme yeteneklerinizi arttırmak istiyorsanız ya da tercih ettiğiniz yüksek lisans programına direk başvurmaya yetecek notlarınız yoksa, Pre Masters ya da Graduate Diploma seçeneklerini düşünebilirsiniz.
 
Programların Çeşitliliği
 
Genellikle programlar çeşitlidir, ama akademik olarak yoğun olan bu programlar uluslararası öğrencilerin akademik ve İngilizce dil becerilerini arttıracak şekilde tasarlanarak yüksek lisanstan maksimum faydayı almalarını sağlar.  Bu programlar, geleneksel olarak ‘Pre-Masters’ (Master Öncesi Hazırlık) olarak bilinse de yavaş yavaş ‘Graduate Diploma’
(belli bir bölümde, mesela İşletme) olarak anılmakta ve sadece master programlarına yönelik bir yol değil, öğrencilere ek fayda ve beceri kazandıracak bir değer olarak görülmektedir.
 
Programları Sağlayıcılar
 
Bu programları sağlayan iki ana grup vardır.Birincisi üniversitelerin kendileri ki bu programları Pre Masters olarak anarlar. Bu durumda dersler belli bir yüksek lisans programını hedefler ve üniversite hocalarından  kampüsteki sınıflarda verilir. İkinci gurup ise belli üniversitelerle işbirliği kurmuş Study Group, Kaplan, Navitas, INTO ve CEG gibi uluslararası özel kolejlerdir.Oldukça saygın kurumlar olup, üniversitelerin kendilerinin yönlendirmeleriyle ve onaylarıyla dersleri hazırlarlar. Genel olarak bu kurumlar  üniversite içinde kendi tesislerini kullanırlar veya  farklı üniversitelere başvuru yapacak öğrencileri hazırlamak için bağımsız kolejlere sahiptirler.
 
Derslerin Amacı
 
■             Akademik problemleri yaratıcı ve etkili bir biçimde çözmek için gerekli becerileri geliştirmek.
■             Okumayı düşündüğünüz master programıyla alakalı akademik çalışma yapmanızı sağlamak.
■             Yüksek lisans seviyesinde gerekecek olan akademik İngilizceyi geliştirmenizi sağlamak.
■             Birleşik Krallık’taki üniversitenin akademik çevresiyle tanıştırmak.
 
Program Esnasında Değerlendirme
 
Resmi olan ya da olmayan her değerlendirme öğrencilerin başvuru şartlarına uygun olup olmadıklarını göstermek ve programda başarılı olmaları için tasarlanır.İngilizce dil yeterliliğinin ve iletişim becerilerinin ölçümlenmesi yazılı ödevler, sözlü sunumalar, görüşmeler ve yazılı sınavlar ile yapılır.Akademik değerlendirme yine yazılı ödevler, sözlü sunumlar, yazılı sınavlar ve grup çalışmaları ile yapılır.Ayrıca mastır konunuz ile alakalı araştırma projesi yapmanız istenebilir.
 
Süreç ve Sonuç
 
Seçtiğiniz program istediğiniz üniversitedeki bölüme girişinizi kolaylaştıran bir program olmalı.İlk başta seçtiğiniz yüksek lisans bölümünde yer almanız için belli bir not ortalamasını tutturmanız istenecektir.Pre-Masters programları bu talep edilen not ortalamasını almanızı sağlayacak programlardır.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Deren Plaza Şehit Nevres Blv. No:10/1 GoyaHub Alsancak
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image