University of Surrey
  Surrey Üniversitesi, dünya çapında üne sahip uluslararası bir üniversitedir. Öğrencilere yüksek akademik standartlar, iş başarısı ve Londra’ya ulaşım bakımından rahat, nezih bir çevrede güzel bir yeri aynı anda sunan sayılı üniversitelerdendir. Lisans ve lisansüstü öğrenciler, birinci sınıf bir iş çevresi ve canlı bir sosyal hayatı tecrübe etmektedir.

Surrey, dinamik ve yenilikçi bir üniversitedir. Ağustos 2007’den itibaren Surrey Üniversitesi yeniden yapılandırma sürecine girmiş ve mevcut sekiz okul yerine daha etkin akademik, muntazam destek ve yönetim yapısı sağlayan dört yeni Fakülte hizmete açılmıştır.

İngiltere’nin önde gelen yüksek kalitede üniversitelerinden biri olarak Surrey Üniversitesi’nin olağanüstü ünü, çeşitli dernek panolarında sık sık görülmektedir. Mevcut fikirlerin yeniden hayat bulduğu ve yeni fikirlere dönüştüğü, özgür düşünebileceğiniz ve ilham alabileceğiniz bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz.

 Üniversite, öğrencilere mesleki becerilerini ve yeterliliklerini artırabilecek uzmanlık bilgileri sunmak için tasarlanmış, 130 ileri seviyede program sunmaktadır. Lisansüstü öğrencilere dans ve klinik uygulamaları gibi çeşitli alanları kapsayan araştırma olanakları sağlamaktadır. Çalışma programları geleneksel Phd ve Mphil derecelerinin yanı sıra Mühendislik Doktorası (EngD), İş Yönetimi Doktorası (DBA) gibi dereceleri de kapsamaktadır. 

 Londra’nın güneyinde bulunan, tarihi ve kıpır kıpır Surrey kasabasının bir mahallesi olan Guildford’un merkezinde yer almaktadır. Zengin bahçeler ve tarihi binalarla çevrelenmiş bir alanda, birinci sınıf eğlence ve alışveriş olanakları sunan Guildford, İngiltere’nin güney doğusunda en göz alıcı manzaralara açılan bir kapıdır. Kampüs ve şehir merkezi arasında çok sık otobüs seferleri bulunmakla beraber, Londra sadece 35 dakikalık mesafededir. Ayrıca üniversiteye Heathrow ve Gatwick havaalanlarından ulaşım da çok kolaydır. Konaklama seçeneklerinde en-suit özelliği bulunan pek çok yer bulunmaktadır. Örneğin Manor Park’taki tüm odalar en-suittir. Öğrencilerin kaldığı alanlarda da ücretsiz ve sınırsız broadband servisi bulunmaktadır.

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS:6,0
Postgraduate
IELTS:6,0
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.