University of Plymouth
Plymouth Üniversitesi, Plymouth şehir merkezinde bulunmaktadır. Deniz kenarında kurulu olan bu şehir, deniz ve doğayla iç içedir. Kaliteli eğitim ve kaliteli yaşam standardı arayan öğrenciler için ideal olan bu bölge ülkenin diğer şehirlerine göre çok daha ekonomik ve eğlenceli bir yaşam sunar. Deniz sporları ile ünlü olan bölge öğrencisine yüzme, sörf, su kayağı, rüzgâr sörfü gibi sporları gerçekleştirme imkânı sağlar.
Ülke genelinde en modern üç üniversiteden biri olarak gösterilen Plymouth Üniversitesi'nin eğitim tarihi 1862 yıllarına dayanır.

 30.000 den fazla öğrencisi olan üniversite, 3000 öğretim görevlisine sahiptir. 2001 yılında yapılan RAE verilerine göre üniversitenin Psikoloji, Bilgisayar Bilimi ve Tarih bölümleri ülke genelinde ilk beşte yer almayı başarmıştır.
 Excellent olarak değerlendirilen diğer bölümleri ise İnşaat, Elektrik, Deniz ve Makine Mühendisliği, Çevre Bilimleri, Coğrafya ve Sosyoloji bölümleridir. Lojistik ve Shipping Management bölümleri ülke genelinde bir numaradır. Üniversite aynı zamanda İngiltere'nin güney batısındaki hemşire ve sağlık görevlilerinin eğitiminden sorumludur.
Üniversitenin, Plymouth, Exeter ve Exmouth da olmak üzere üç tane ana kampüsü vardır. Exeter Kampüs; Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Peninsula Tıp Fakültesi'ni bünyesinde barındırır. Exmouth Kampüs: Eğitim Fakültesini bünyesinde barındırır. Plymouth Kampüs: Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Teknoloji Bilimleri ve İşletme Fakültesini bünyesinde barındırır.  Öğrencisine kalacak yer temin eden üniversite Plymouth kampüsünde eğitim gören öğrenciler için 750 tane en-suit oda ve 800 tane standart oda imkânı sunmaktadır. Öğrenci yurtlarının bulunduğu alan dersliklere, kütüphaneye ve bilgisayar laboratuarlarına yürüme mesafesindedir.
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS:6.5