University of Kent
 
 Kent Üniversitesini bünyesinde bulunduran Canterbury şehri, ortaçağ tarihi zenginlikleriyle ünlüdür. Ülkenin en önemli katedrallerinden biri olan St Augustine's Abbey'in bulunduğu şehir ayrıca diğer Avrupa ülkelerine en yakın olan bölge olarak bilinmektedir. Canterbury, Londra'ya bir buçuk saat ve Brüksel ile Paris'e feribotla sadece iki saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Kent bölgesi yeşil alanları, parkları ve üzüm bağları ile 'İngiltere'nin çiçek bahçesi' olarak bilinmektedir. İngiliz ünlü yazar Virginia Woolf 'Dünyada Canterbury'den daha güzel bir yer görmedim' demiştir.1965 yılında Canterbury'de kurulan üniversite 2000 yılında Chatham'da Medway Kampüsünü faaliyete geçirmiştir. Üniversite İngiltere'nin en iyi araştırma ve anabilim dallarına sahiptir. Bu anabilim dallarından bazıları antropoloji, hukuk, İngiliz dili, felsefe, sosyoloji, matematik ve istatistiktir. En popüler bölümleri; Yönetim Bilimi, MBA, Politika, Ekonomi, Hukuk, Bilgisayar, Mühendislik, Psikoloji ve Sosyoloji'dir. Üniversitenin eğitim kadrosu ülkenin en iyi öğretmenlerinden oluşmaktadır. 2003 yılında Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinden bir tanesinin ülke genelinde 'En İyi Eğitimci' ödülünü almaya hak kazanması bunun bir ispatıdır.

 Kent Üniversitesi'nin başlıca bölümlerini içine aldığı ana kampüs Canterbury şehrinde, diğer bir kampüs ise Chatham'da, Medway bölgesindedir. Canterbury kampüsü şehir merkezine yürüyerek 20 dakikalık mesafede yeşil bir alana kurulmuştur.Kent Üniversitesinin bir diğer kampüsünün bulunduğu Medway bölgesi ortaçağda gemi yapımının merkezi olmasıyla ünlüdür. Romalılar zamanında gelişmeye başlayan bölge, ismini şehrin ortasından geçen Medway nehrinden almıştır. Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens bu bölgede yaşamıştır. Her yıl Dickens Festivali'nin gerçekleştiği bölge birçok turistin ziyaret noktası olmaktadır. Londra'ya 55 dakikalık uzaklıkta olan Medway aynı zamanda Heathrow ve Gatwick Havaalanları'na çok yakın mesafededir. Üniversitenin 13.000 olan öğrenci nüfusunun %20 sini yabancı uyruklu öğrenciler oluşturmaktadır. 120 farklı milliyetten bir araya gelen öğrenciler kozmopolit bir ortamda eğitim alma ayrıcalığını yaşamaktadırlar. Kent Üniversitesi'nden alacağınız diploma size dünyanın her yerinde çalışma imkânı sağlayacaktır. Üniversite İngiltere'de eğitim sonrası iş bulma oranının en yüksek olduğu üniversitelerden bir tanesidir. Üniversite öğrencilerine mezuniyet törenlerini yüzyıllardır var olan tarihi St Augustine's Abbey'de gerçekleştirmektedirler. Üniversite’nin kampüsü, içinde bulundurduğu yeşil alanları, parkları, sinema, tiyatro, spor salonları, banka şubeleri, sağlık ocakları, kütüphane, konser salonları, restoranları ve alışveriş merkezi ile öğrencisine ihtiyacı olan her şeyi sağlamaktadır. Üniversitenin birçok bölümü, öğrenciye son döneminde başka bir Avrupa ülkesinde ve Amerika'da eğitim görme şansı, ya da öğrencinin bölümüyle ilgili staj yapma imkânı sunmaktadır.

Özellikle bilgisayar bölümünün başarısıyla ünlü olan Kent Üniversitesi'nde öğrenciler Amerika ve Avrupa'da IBM, BT ve Kent Üniversitesi ayrıca Socrates-Erasmus programı dâhilinde öğrenciye üç yıllık üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Avrupa'nın en başarılı üniversitelerinde bir yıl daha eğitim alma imkânı sağlamaktadır. Böylece öğrenci başka bir dil öğrenme ve farklı bir kültür tanıma fırsatını elde etmektedir. Üniversitenin öğrencilerine sunduğu bir diğer avantaj ise 'Kent Enterprise' adlı programdır. Bu programla öğrenciler kendi seçtikleri bölümün yanı sıra iş İngilizcesi, bilgisayar, iş hukuku, iletişim, halkla ilişkiler gibi bağımsız dersleri seçme imkânı bulmaktadırlar. Kendi ana dalının yanında başka dallarda da eğitim alma şansını elde eden öğrenci mezun olduktan sonra bu avantajı her alanda kullanmaktadır.
 Üniversite, öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında kendi yurdunda kalma garantisi vermektedir. Yurtlar oda özelliğine göre sabah kahvaltısı içeren, tuvalet, banyo ve kullanımı ortak olan mutfağa sahiptir. Odaların %70'inde okulun bilgisayar ağına bağlı internet bulunmaktadır. Okulun öğrencisine ücretsiz sunduğu kariyer danışmanlık servisi, öğrenciyi iş görüşmelerine hazırlayacak teknik bilgileri, CV yazımında kilit noktaları, başvuru yapılabilecek uluslararası şirketlerin bilgilerini sunarak yol göstermektedir. Bu servis ayrıca öğrenciye ilk yılında 'Kariyer Yönetimi' adlı bir kitap da hediye etmektedir.Kent Üniversitesi'nin öğrencilerine sağladığı bir başka avantaj ise Belçika'nın başkenti Brüksel'de eğitim alma imkânıdır. Brüksel'de bulunan ve hukuk bölümünün Kent Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından idare edilen 'The Brussels School of International Studies' de öğrenciler Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Hukuk, Avrupa Bilimleri dallarında master yapma imkânı elde etmektedirler.

 Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate
IELTS:6.5
Postgraduate
IELTS:6.5
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.