University of Exeter
 İngiltere'nin en ünlü ve popüler üniversitelerinden biridir. İngiltere'nin güney batısında Exeter Şehrinde yer alır. Londra'nın merkezinden iki buçuk saatten az uzaklıkta olan Exeter, kara ve demir yollarıyla tüm İngiltere'ye bağlıdır. Exeter güvenli yaşam koşulları ile son yılların en popüler öğrenci şehri seçilmiştir. 110 bin nüfuslu olan şehirdeki cafeler, restoranlar, barlar tarihi sokaklarla birlikte çok güzel bir atmosfer oluşturmaktadır.

Üniversitenin kampüsünde bulunan 'Great Hall' şehrin canlı müzik konserlerinin gerçekleştiği noktadır. Şehrin doğayla iç içe bulunması doğa ve spor sevenler için bir cennet gibidir. 50 yıldır öğrencisine kaliteli eğitim veren ve uluslararası bir üne sahip olan üniversite 8.000 den fazla full-time ve 2.500 part-time öğrencisi için mükemmel bir eğitim noktasıdır. Öğrenci ve öğretim üyeleri mükemmel olan sosyal ve spor imkânlarından faydalanabilmektedirler. Şehre yürüme mesafesinde olan üniversitenin kampüsü aynı zamanda denize ve sahile de çok yakın mesafededir.
Üniversite, Eğitim, Fen, Güzel Sanatlar, Hukuk, Mühendislik ve Sosyal Bilimler Fakültelerinde çeşitli Lisans ve Lisansüstü programlarının yanı sıra, Dil Bilimi, Eğitim, Hukuk, İdari Bilimler, Madencilik, Maliye, Mühendislik ve Siyaset alanlarında lisans programları sunar. Arkeoloji, Finans, İşletme, Hukuk, Müzik, Sosyoloji, Bilgisayar ve Spor bilimleri en popüler olan programlardır.

Üniversite master öğrencisine kampüs konaklamayı garanti etmektedir. Tek kişilik olan tüm odalarda telefon ve internet ağı bulunmaktadır.
Üniversite spor bilimleri ile ülke genelinde ilk on üniversite arasındadır. Öğrencisine yüksek standartlarda spor yapma imkânı sağlayan üniversite kampüsünde üye olunabilecek 40 farklı spor grubu mevcuttur.
Kapsamlı Destek Servisi, hem akademik hem de kişisel sorunlar konusunda yardım sağlar. Çalışma Yöntemleri Danışmanı ile Kariyer Danışmanının hizmetlerinin yanı sıra eğitim öncesinde ve sırasında İngilizce dil kursları sunulmaktadır. Eğitim öncesi İngilizce kurslar da dâhil olmak üzere, tüm yıl boyunca İngilizce kursları açılmaktadır. Exeter'de eğitim görmekte olan öğrenciler ve eşleri, akademik yıl boyunca ücretsiz hizmet veren destek programlarından yararlanabilmektedir

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS: 6.5
IELTS: 6.0 Biosciences, Computing, Engineering
Postgraduate 
IELTS: 6.5
IELTS: 7.0 MBA
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.