University of East London
 East London Üniversitesi heyecan verici, benzerlerinden farklı bir öğrenme kurumudur. Üniversite, öğrencilerine yeni fikirler, yeni bilgi ve yeni öğrenme için ihtiyaç duydukları hevesi aşılamayı ve gelecek kariyerlerinde gerçekleştirebilecekleri fırsatlar vermeyi amaçlamaktadır. Hem ulusal hem de evrensel platformda, başarılı ve geniş kapsamlı bir bölge üniversitesi olarak, çeşitliliğiyle övünebilecek, öğrencileri odak alan ve iş olanaklarını artıran yeni öğrenme modelleriyle tanınmış, özellikle araştırma alanları ve burslarıyla sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelere katkısıyla ün yapmış bir üniversite olmayı hedeflemektedir. East London’un çeşitliliği ve kozmopolit yapısı UEL’nin canlı, çok kültürlü bir nüfusa sahip olmasından kaynaklanmaktadır. 120 ülkeden farklı geçmişlere sahip insanları bir araya getirmektedir. Üniversite, öğrenciler ve personel arasındaki karşılıklı saygı ve desteğe bağlı olarak UEL’in toplumsal değer anlayışından dolayı gurur duymaktadır.

 Öğrencilerin gelecek kariyerlerine hazırlanmalarında yardımcı olmak amacıyla, UEL sürekli olarak yeni eğitim ve öğretim yollarına yatırım yapmaktadır. Diploma programlarının modüler yapısı öğrencilere eğitim almak istedikleri herhangi bir alanı seçme esnekliği tanımaktadır. Ayrıca Öğrenme Kaynakları Merkezi ve Beceri Bölgesi, gelişme seviyesindeki öğrenme destek araçları ve kariyer danışmanlığı sağlamaktadır.
2006 yılında akademik Okullarını Docklands ve Stratford olmak üzere iki kampüste bir araya getiren birçok önemli yeni gelişmeler yaşanmıştır.

Dockland kampüsleri, Royal Albert Dock’ta ilham verici su kıyısı konumuyla, kültürel ve yaratıcı endüstrilerin mükemmel bir merkezi  ve girişimcilik ve işle bağlantıların odak noktasıdır. 1999’da ikonik mimarisi için eleştirel beğeniye açılan Docklands öğrencilere daima modern ve ilham verici bir eğitim ortamı sunmaktadır
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS: 6.5
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.