University of East Anglia
 University of East Anglia (UEA) tarihi şehir Norwich'den sadece 2,5 mil uzaklıkta büyük bir kampüse sahiptir. Sanat, Sosyal Bilimler  ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile dünyaca ünlü olan üniversite her yıl 100 farklı ülkeden gelen öğrencisine eğitim vermektedir.

Öğrencisine kaliteli ve güven içerisinde eğitim sunan East Anglia 1963 yılında eğitim vermeye başlamıştır. 13.000 öğrenci kapasitesine sahip olan üniversitenin 1500 öğrencisi İngiltere dışından, 1000 öğrencisi ise Avrupa ülkelerinin dışından gelen öğrencilerdir. Ülke genelinde 150 üniversite arasında her yıl birçok bölümü ile  ilk 20 sıralamasına girmeyi başarmıştır. 2010 yılında öğrencisinin memnuniyetini ön planda tutan en iyi geleneksel üniversite araştırmasında ilk üçe girmiştir. Geniş bir yelpazede eğitim programları sunan UEA'nın sunduğu dallar: Biyoloji Bilim Dalları, Kimya, Ekonomi & Toplum Bilim Dalları, Eğitim, Çevre Bilimi, Yabancı Diller, Dil Bilimi ve Tercümanlık, Hukuk, Yönetim Bilimleri, Matematik ve Müzik. Özellikle de Sanat Tarihi, Hukuk, İletişim ve Medya, Matematik, İstatistik, Film Yapımcılığı, Moleküler Bilimler ve Tıp konularında çok iddialı bir üniversitedir.

Sunduğu birçok dalda eğitim kalitesi araştırmasında 'Excellent' olan dereceyi almaya hak kazanmıştır. Bu başarısı üniversitenin Araştırma bölümlerine de yansımıştır, üniversite bünyesinde bulunan Avrupa'nın önde gelen bilim araştırma merkezi olarak kullanılan 'Norwich Research Park' bunun bir göstergesidir

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate
IELTS: 6.0 – 6.5
Postgraduate
IELTS: 6.0 – 6.5
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir