University of Derby
Derby Üniversitesi; İngiltere’nin kuzeyinde, Nottingham şehrine 30 dakika, Birmingham şehrine ise 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Sıcak karşılama, arkadaş canlısı bir ortam istiyorsanız, Derby sizin için doğru seçim. İngiltere’nin en güzel,  modern, güvenli ve arkadaş canlısı şehirlerinden biri olan Derby`deki kampüsüyle Derby Üniversitesi 20.000’nin üzerinde 100 farklı ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir. Yeni yapılanmayla birlikte sosyal imkânlarını genişleten Üniversite, aynı zamanda güvenli kampüslere sahiptir. Derby ve Buxton da olmak üzere 2 kampüsü vardır.

Derby de bulunan bazı fakültelere bakarsak; Art and Design, Humanities, Technology, Computing, Business, Law and Criminology, Education, Health Sciences, Social Care.
Devonshire Campus, Buxton da ise; Beauty and Spa, Businesss, Catering and Hospitality, Computing and IT, Education and Childcare, Hairdressing, Health and Social Care, Travel and Tourism.
Kafe, restoran, müze, kulüp ve alışveriş seçeneklerinin yanında modern ve güvenli bir şehirde bulunması üniversiteyi daha da popüler kılmıştır. Derby üniversitesi, psikoloji, terapi teknikleri, hukuk, işletme, sanat ve tasarım gibi alanlarda dünyada saygın bir yere sahiptir. Üniversite’de öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri part-time ve short courses’lar mevcuttur.
Derby Üniversitesi’nde, hemen her alt dalda lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans programları sunulmaktadır.