University of Bristol
Üniversite, Bristol şehrinde bulunmaktadır. Bristol Şehri kendinizi rahat hissedebileceğiniz kadar ufak aynı zamanda kültürel ve sosyal aktiviteleri içerecek kadar da büyük bir şehirdir.

Bristol Üniversitesi Ekim 1876'da iki profesör, beş akademik öğretim görevlisi ve 99 öğrenciyle eğitim vermeye başlamıştır. Kolej olarak eğitime başlayan üniversite 1909 yılında üniversite unvanını almaya hak kazanmıştır. Eğitimde İngiltere'nin erkek ve kadın eşitliğini sunan ilk kolej unvanına sahiptir. Winston Churchill 1929 yılında üniversitenin üçüncü Rektörü olarak görev almış ünlülerden bir tanesidir. Bristol Üniversitesi verdiği eğitim kalitesi ve kaliteli eğitime verdiği önem ile tartışılmaz bir noktadadır.

 Üniversite 6 ana fakülteden oluşmuştur. Bunlar: Sanat Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi,  Sağlık ve Veterinerlik Fakültesi, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Bilimleri Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Hukuk Fakültesi'dir. 2001 yılında gerçekleşen Kaliteli Eğitim Araştırmasında Sosyal Bilimler Fakültesi ülke genelinde ilk 4 üniversite arasına girmeyi başarmıştır. Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi İngiltere genelinde ilk 5, Avrupa da ilk 29, dünya genelinde ise ilk 49 üniversite arasında gösterilmektedir. Fen Bilimleri Fakültesi 2001 (RAE) Kaliteli Eğitim Araştırmasında birçok bölümü için en iyi derece olan 5 almayı hak kazanmıştır.  Çevre Bilimi, Sağlık, Matematik ve Fizik bölümleri bunlar arasındadır.

Uluslararası öğrencisine güven içinde eğitim imkânları sunan üniversite kendi bünyesinde Pre-Sessional İngilizce Dil Kursları vermektedir. Bu kurslar 5 ile 10 hafta arasında değişmektedir. Lisans öğrencisine sağladığı Socrates- Erasmus değişim Programları öğrenciye farklı bir ülkede okuma imkânı sunmaktadır. Üniversite öğrencisine 600 kişilik tek odalı konaklama imkânı sunmaktadır. Uluslararası öğrencilere ilk yıllarında kampüs konaklaması garanti edilmektedir
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS: 6,5 – 7,0
Postgraduate
IELTS: 6,5 – 7,5
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir