University of Bedfordshire
  Luton Şehri doğal güzelliği ile anılan Chiltern Tepelerin'nin eteklerinde kurulmuştur. Luton Uluslararası Havaalanı üniversite kampüsünden sadece birkaç kilometre uzaklıktadır. Londra'ya 30 dakika mesafede olan Luton şehri canlı ve dinamik atmosferiyle öğrencisine daima hareketli sosyal bir yaşam sunmaktadır. En büyük aktivitelerinden biri her yıl Mayıs ayında gerçekleşen 'Luton International Carnaval'dır. Bu karnaval Avrupa'nın bir gün süren en büyük karnavalı olarak gösterilmektedir.

Bedfordshire Üniversitesi dünya çapında bir üniversite olmasıyla tanınır. 13.800 öğrencisi ve 850 akademisyeni olan üniversitenin öğrenci nüfusunun üçte birini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bu oran İngiltere de bulunan üniversitelerin hiçbirinde olmadığı kadar yüksektir.
2003 ve 2004 yıllarında Sunday Times Gazetesi üniversiteyi yılın 'eğitim kalitesinin en yüksek olduğu' yeni üniversitesi olarak göstermiştir. Sürekli yenilenen ve gelişen yapısıyla üniversite devletten bu başarısından ötürü büyük meblağlarda eğitim katkı payı almaya hak kazanmıştır.
 
 İngiliz Eğitim Otoritelerine bağlı olarak çalışan Quality Assurance Agency (QAA)- üniversitelerin kalitelerini ölçen birim, 1995 yılında üniversitenin 6 bölümüne en yüksek derece olan 'excellent' derecesini vermiştir. Üniversitede yüzlerce bölüm arasından en popüler olanları İnşaat, Medya, Biyoloji, Hemşirelik, Psikoloji, Tasarım ve İşletme’dir. Üniversite iki kampüsden oluşmaktadır. Şehir merkezinde bulunan ana kampüs Park Square ve Putteridge Bury kampüs. Öğrencisine konaklama imkânı sağlayan öğrenci yurtları ana kampüse yürüme mesafesindedir ve odaların çoğunda internet ağı bulunmaktadır
Gerekli olan İngilizce seviyesi
 
Undergraduate
IELTS: 6.0
Postgraduate
IELTS: 6.0
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.