University of Bath

 2010 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra aklımdaki tek hedef benim için etkili bir referans olabilecek bir üniversitede master yapmaktı. Ama okulu seçmek ve başvuruları yapmak, karar vermek kadar kolay değildi. Bir arkadaşımın yönlendirmesiyle gittiğim BEB nun bana sağladığı sonsuz destek sayesinde her şey çok kolay ve sorunsuz oldu. Hem programımı seçmem de hem de burs almam da oynadıkları büyük rol için çok minnettarım. Eğer University of Bath a gitmeyi düşünüyorsanız kendinizi tüm sene boyunca bir İngiliz film karesindeymiş gibi hissetmeye hazır olun. Bath UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan tamamen tarihi ve çok güzel bir şehir. Bir diğer güzelliği ise yaşayanların çoğunun üniversite öğrencisi olması. Küçük olduğuna aldanmayın, sıkılmanız mümkün değil.

University of Bath oldukça saygın ve başarılı bir üniversite. The Sunday Times tarafından 2011 yılının üniversitesi seçildi. Kampüs oldukça güzel, insanlar cana yakın ve yardımsever. Ayrıca kariyer servisi iş başvuruları konusunda çok yardımcı oluyor.

Bath da yaşamak insana huzur veriyor gerçekten. Şehir küçük olduğu için aradığınız her şeyi bulmak çok kolay. Şehirde yaşayanların çoğu orta yaşlı insanlar ve öğrenciler olduğu için oldukça güvenli bir şehir.
Şu an yaşadığım şehirden ve okuduğum okuldan daha iyisini hayal edemezdim.

BEB ya bana verdiği tüm destek için çok teşekkür ederim. 


Ceren İntepe

MSc International Management - 2011

University of Bath