University of Bath
Bath Üniversitesi Times, Independent ve Guardian gibi birçok ulusal gazetede yayınlanan en iyi üniversiteler tablosunda en üst sıralarda yer almaktadır. Araştırma olanakları uluslararası bir üne sahip olup, yüksek eğitim kalitesi nedeniyle öğrencileri işverenler tarafından aranan kişilerdir.  Üniversite 1966’da açıldığı günden bu yana endüstri, kamu ve özel sektörlerle yakın bağlantılar içerisindedir. Yurtdışındaki üniversitelerle güçlü bağlar geliştirmiştir.

Üniversitenin binaları Dünya Mirası olan Bath’ın merkezinden yaklaşık bir mil uzaklıktaki cazip bir kampüs üzerine kurulmuştur. Güçlü öğrenci hizmetleri ve iyi derecede sosyal imkânlarıyla güvenli bir ortam sunmakta ve birinci sınıf olanaklar sağlamaktadır.  Bath Üniversitesi yüksek akademik standartlarda araştırma ve öğrenim olanaklarıyla İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biridir. UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak seçilen Bath şehrinin yakınında küçük, arkadaş ortamı geniş bir kampüse sahiptir.

Üniversite; iş, meslek, kamu hizmeti ve gönüllü sektörle işbirliği içinde yapılan yeniliklerin yanı sıra profesyonel pratisyenlerin eğitimini ve özgün soruşturma alanlarının çoğaltılmasına önem vermektedir. Tüm bölümlerde çok başarılı olmakla beraber özellikle İnsani bilimler, Mühendislik ve Tasarım,  Fen ve Sosyal Bilimler alanlarında güçlü bir üniversitedir.

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate 
IELTS 6,0
Postgraduate 
IELTS 6,5
IELTS 7,0 (Dil gerektiren programlar)
 Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.