University of Aberdeen
Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursuyla İngiltere'de Petrol ve Doğal Gaz alanında master yapma hakkı kazandım ve hemen ardından alanımla ilgili en iyi ve en kaliteli okulu bulma arayışım ve telaşım başladı. Bu aşamada British Education Bureau imdadıma yetişti ve bu alanda İngiltere'nin en iyi üniversitesi olan Aberdeen Üniversitesi'nde 'Uluslararası İşletme, Enerji ve Petrol' programında eğitime başlamam konusunda bana büyük destek oldu. Yurtdışında master yapmanın zorluklarını düşünürken, BEB'nun gerek okula başvuru sürecindeki destekleri, gerekse okula başladıktan sonra devam eden sıcak ilgileri sayesinde, tüm bu önyargılarım beni yanıltmış oldu. Bana ise sadece Aberdeen Üniversitesi'nde okumanın keyfi kaldı.

Geleneksel ve tarihi bir şehir olan Aberdeen, son yıllarda gelişen enerji sektörüyle birlikte Avrupa'nın enerji başkenti konumuna gelmiş ve böylece bütün Britanya'nın en gelişmiş şehirlerinden birisi olmuştur. 1495 yılında kurulan ve Britanya'nın en eski ilk 5 üniversitesi  arasında yerini alan Aberdeen Üniversitesi, kaliteli eğitiminin yanı sıra sosyal aktivitelerinin çeşitliliği ile de dikkat çekmektedir. Çok köklü bir üniversite olan Aberdeen Üniversitesi, kampüsteki teknolojik imkânlarıyla, geleneksel ile modernliği başarılı bir biçimde harmanlamıştır. Ayrıca dünyanın birçok farklı yerinden gelen öğrencileriyle oldukça fazla uluslararası öğrenci profiline sahiptir.

Aberdeen Üniversitesi gibi bir üniversitede okumam için desteklerini ve ilgilerini hiç esirgemeyen British Education Bureau Eğitim Danışmanlığı'na ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu nedenle, İngilitere'de yüksek lisans yapmayı düşünen herkese mutlaka British Education Bureau'ya uğramalarını ve gerekli danışmanlık hizmetlerini almalarını şiddetle tavsiye ederim. Eminim ki BEB'de, danışmanlık hizmetinden çok daha fazlasını bulacaklar ve kariyerleri için çok önemli bir adımı atmış olacaklardır.

Onur Ergüder
International Business, Energy & Petroleum – 2008
University of Aberdeen