Üniversite Seçimi
Her yıl İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci sayısı git gide artmaktadır. İngiltere’de üniversite eğitimi en yüksek kalite ve standartlarda sunulmaktadır. İngiltere, öğrencilerin özel ilgi alanlarını ve isteklerini de göz önünde bulundurarak 10.000’in üzerinde kurs ve program sunmaktadır. İngiltere Üniversitelerinin öğrencisine verdiği eğitim ve donanım sayesinde öğrenciler en iyi şirketlerde iş bulma fırsatını elde eder.

Üniversitenin giriş şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler, üniversitenin hazırlık (foundation) kurslarına katılarak üniversiteye girişlerinde kolaylık sağlamış olurlar. Lisede çok yüksek not ortalamasına sahip olmayan bir öğrenci İngiltere’de iyi bir üniversitede foundation ( hazırlık ) okuyup iyi bir not ortalaması ile mezun olması durumunda İngiltere’nin en iyi 5okulunda dahi okuma şansına sahip olurlar.

İngiltere’deki Üniversite eğitiminin 3 sene olması öğrenciye maddi yönden de kolaylık sağlamaktadır. Örneğin, Türkiye’de herhangi bir özel okulda hazırlık okuyacağınızı göz önünde bulundurmazsak 4 sene alacağınız eğitim, İngiltere’de 3 sene alacağınız eğitimden çok daha fazla maliyete neden olabilir.

Bazı bölümlerdeki 4 sene süren sandwich programlar sayesinde öğrenci 1 sene iş tecrübesi kazanma fırsatını elde eder; örneğin İşletme bölümü ( business management) öğrencisi 3.sınıfında 1 sene sahada iş tecrübesi kazanır ve 4. sınıfı da okuyarak iş tecrübesiyle birlikte mezun olur.

Yüksek Lisans için Neden İngiltere’yi seçmeliyim?
İngiltere’de yapacağınız yüksek lisans süresince hem akademik İngilizcenizi hem de günlük konuşma dilinizi geliştirme imkanınız olacaktır bu da sizin İngilizceye daha hakim olmanızı sağlayacaktır. Birçok üniversite IELTS ya da TOEFL sonucu olmayan öğrenciler için, sonradan notlarını göndermek şartıyla öğrencileri kabul eder. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi Türkiye ve diğer birçok ülkeye nazaran 1 senedir. Bu eğitim masraflarınız açısından sizin için bir avantajdır. İngiltere’de yüksek lisans yapan bir öğrenci haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. İngiltere’de yüksek lisans eğitiminden sonra tüm dünyada geçerliliği olan diplomayla mezun olma fırsatına sahip olursunuz. İngiltere’de alacağınız yüksek lisans eğitimi sonrası işverenler tarafından tercih sıralamasında ön sıralarda yer alırsınız.