Queen Mary University of London
Queen Mary, London Üniversitesi, 1885 de Queen Mary College olarak eğitim vermeye başlamıştır. Londra'nın doğusunda yer alan üniversite, şehir merkezinde bulunan üniversitelerin arasında kampüse sahip olan tek üniversitedir. Queen Mary Üniversitesi, İngiltere'nin en iyi araştırmacı üniversiteleri arasında ilk 20'de yer almaktadır. 120.000 olan öğrenci nüfusunun % 20'sini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Üniversite, ülke genelinde yapılan kaliteli eğitim araştırmasında 27 ana bilim dalından 22'si için çok iyi derecesini almaya hak kazanmıştır. Bu anabilim dallarından bazıları Diş Hekimliği, Felsefe, Matematik, İstatistik, Mühendislik, Coğrafya, Hukuk, Ekonomi, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca, Dil bilimi ve Tarih’tir.
 Queen Mary Üniversitesi Commercial Law Studies,
Interdisciplinary Research Centre in Biomedical Materials, The Wolfson Institute of Preventive Medicine, The William Harvey Research Institute gibi uluslararası araştırma merkezlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Derslere gelen öğretim görevlilerinin büyük bir çoğunluğu araştırmacı bilim adamlarından oluşmaktadır.

Üniversite kampüsünde kütüphane, sağlık ocağı, sauna ve dans stüdyosu içeren spor salonu, kitapçı, banka şubesi, seyahat acentesi, bilgisayar laboratuarları, yabancı dil laboratuarları, alışveriş merkezleri, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Üniversite'nin kütüphanesi 1988 yılında okulun patronu olan kraliçe tarafından açılmış ve 1992 yılında genişletilmiştir. 1000 öğrenci kapasitesine sahip bu kütüphane sağladığı imkânlardan dolayı 'Sconul Buliding Award' adı verilen ödülü almaya hak kazanmıştır. Üniversitenin sunduğu kariyer servisi, öğrenciye geleceği ile ilgili kariyer planlarında ve part-time iş bulmasında yardımcı olmaktadır.

Üniversite uluslararası öğrencisine ilk yılında yurtta kalmayı garanti etmektedir. Son derece modern yapısıyla 2000 öğrenciye kalacak yer temin eden yurtta, öğrenciler kendilerine ait odalarda kalmaktadırlar. Tüm odalarda internet ağı bulunmaktadır.
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate 
IELTS: 6,5
Postgraduate 
IELTS: 6,5 – 7,0 (LLM)
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir