PRE-MASTER/FOUNDATION
Lisans programından önce alabileceğiniz Hazırlık/Diploma yılı, Türkiye eğitim sistemi ve İngiltere Eğitim Sistemi arasındaki farkı kapatan bir köprüdür.Genel ve Akademik İngilizce becerilerinizi de geliştiren bu programlar; fen bilimleri,sosyal bilimler,sanat/tasarım,mühendislik,işletme gibi konuları da içermektedir.

Böylece,program sınunda yeterli puanı aldığınız takdirde üniversitedeki yerinizi garantilemiş olursunuz. Lise Diploması olan Türk öğrencilerin,Hazırlık(Foundation) programına katılması muhtemeldir.

Uluslar arası Hazırlık Programı(Foundation) 6 ay ile 1 yıl arasındadır;ancak programın süresi ve alacağınız derslerin türü tamamen sizin akademik geçmişinize ve İngilizce seviyenize göre değişiklik gösterir.IELT skoru 4.5 ile 5.5 arasında olan öğrenciler genellikle kabul edilmektedir.

Başlıca Üniversite Hazırlık Yılı sunan partner kurumlar Study Group(ISC),Kaplan,Navitas,INTO ve CEG’dir.Bellerby’s gibi bazı uluslarası kolejler de bir çok üniversite tarafından kabul gören hazırlık(foundation) programını sunmaktadır.