Oxford Brookes University
Oxford, dünyadaki en popüler öğrenci şehirlerinden bir tanesidir. Ortaçağ'da dünya eğitiminin öncülüğünü yapmış olan bu şehirde, nüfusun çoğunluğunu öğrenciler oluşturmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, tarihi güzelliklerin arasında, yüzyılın modern yaşamını tecrübe edinme şansını elde etmektedir. Ortaçağ'dan kalan tarihi binalarda bulunan modern kafeler, kitapçılar, restoran ve barlar öğrencilerin hoşça vakit geçirebilecekleri yerlerdir.
Sanatın, tarihin ve eğitimin birleştiği bu şehirde yaşam çok hareketli ve eğlencelidir. Eğitimde olduğu gibi sanatta da öncülüğünü sürdüren Oxford'da, müzik konserleri, tiyatro, bale ve müzikal izleyebileceğiniz beş ayrı tiyatro bulunmaktadır. İngiltere'nin halka açık en eski müzesi olan Ashmolean Museum ve dünyanın çeşitli yerlerinden arkeolojik sanat eserlerini bulunduran Pitt Rivers Museum Oxford'da bulunmaktadır.

 Oxford Brookes Üniversitesi, 1865'de 'Oxford School of Art' olarak eğitim vermeye başlamıştır. O yıllardan itibaren kaliteli eğitim vermeyi hedef edinen okul, geçtiğimiz yıl Yüksek Öğrenim Kurulu'nca organize edilen kalite kontrol incelemesi sonucunda, en yüksek puan olan 24 üzerinden işletme ve iktisat bölümleri için 24, biyoloji, çevre bilimleri, sanat tarihi, güzel sanatlar ve psikoloji bölümleri için 23, Fransız dili, İtalyan dili, İspanyol dili, turizm yöneticiliği, siyasal bilimler ve matematik bölümleri için 22 puan almaya hak kazanmıştır. En popüler bölümleri; Yönetim Bilimi, Sosyal Bilimler, İngilizce Öğretmenliği, MBA, Hukuk ve Bilgisayar'dır. Üniversitenin 18.000 olan öğrenci nüfusunun %30 unu, 100 ayrı ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır.  Oxford Brookes Üniversitesi'nden alacağınız diploma size dünyanın her yerinde çalışma imkânı sağlayacaktır. Üniversite, İngiltere'de eğitim sonrası iş bulma oranının en yüksek olduğu üniversitelerden bir tanesidir.  Dinamik ve yenilikçi düşünce yapısıyla eğitim veren üniversitede dersler öğrenciye teorik bilgilerin yanı sıra pratik alanda da tecrübeler edinmesini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Üniversitenin birçok bölümü, öğrencisine başka bir Avrupa ülkesinde veya Amerika'da eğitim görme şansı, ya da öğrencinin bölümüyle ilgili staj yapma imkânı sunmaktadır. Üniversite, üç ana kampüsten oluşmaktadır. Headington Kampüsü, şehir merkezine 2 km uzaklıkta olan Headington semtinde; işletme, iktisat ve matematik bölümlerinin bulunduğu Wheatley Kampüsü, şehrin 10 km dışında; eğitim fakültesinin bulunduğu Harcourt Hill Kampüs ise şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Üniversitenin kampüsleri, içinde bulundurduğu yeşil alanları, parkları, spor salonları, banka şubeleri, sağlık ocakları, kütüphane, konser salonları, restoranları ve alışveriş merkezi ile öğrencisinin ihtiyacı olan her şeyi sağlamaktadır. Her kampüste bulunan bilgisayar laboratuarlarında öğrenciler 24 saat bilgisayar kullanma şansına sahiptirler. Üniversite, öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında kendi yurdunda kalma garantisi vermektedir. Yurtlar oda özelliğine göre sabah kahvaltısı içeren, tuvalet, banyo ve kullanımı ortak olan mutfağa sahiptir.  Okulun öğrencisine ücretsiz sunduğu kariyer danışmanlık servisi, öğrenciyi iş görüşmelerine hazırlayacak teknik bilgileri, CV yazımında kilit noktaları, başvuru yapılabilecek uluslararası şirketlerin bilgilerini sunarak, yol göstermektedir. Bu servis, ayrıca yılın belli dönemlerinde İngiltere'nin en iyi şirketlerinin davet edildiği seminer programları da düzenlemektedir.
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate
IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS:6.5