Middlesex University

Yeni üniversitelerin arasında en geniş kapsamlı eğitim programı sunan ve modüler sistem ile eğitim konusunda çok popüler olan üniversitede, 6 farklı anabilim dalı mevcuttur. Bunlar; Bilgisayar Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Sanat Bilimleri ve İşletme'dir.  Bu alanlarda eğitim gören 22.000'den fazla öğrencisi bulunan üniversite, bünyesinde yaklaşık 3000 yabancı öğrenci bulunmaktadır.

Middlesex Üniversitesi, modern eğitim programları ve öğretim metotlarının yanı sıra, Londra ve uluslararası iş dünyasındaki her türlü gelişmeyi yakından takip eden bağlantılarıyla da yüksek öğretimde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerine 21. yüzyılın modern ve rekabet içinde geçen ortamına hazırladığı, akademik bilgiyle birlikte yetenek ve becerileri de geliştirecek eğitim programları sunmaktadır. Türk öğrencilerinin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olan Middlesex Üniversitesi, Londra'nın kuzeyinde, şehir merkezinde 5 ana kampüse sahiptir.
Cat Hill Kampus: Bu kampüste, Sanat Bilim Dalları eğitimi verilir.

Enfield Kampus: 1901 yılından itibaren eğitim verilmeye başlayan kampüste, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilim dalları eğitimleri verilir.

Hendon Kampüs: Bu kampüste; Finans, Muhasebe, İşletme, Bilgisayar, İletişim, Medya, Ekonomi, Pazarlama, Matematik, İstatistik ve Turizm bölümleri eğitimleri verilir.

Trent Park Kampüs: Bu kampüste; Modern Sanatlar, Eğitim, Ürün Tasarımı, Müzik, Yabancı Dil, Tarih bölümleri eğitimleri verilir. Büyük bir parkta kurulu olan kampüs doğal güzellikleriyle öğrencilerin tercih ettiği bir noktadır.

New Southgate: 2005 yılında modern yeni yapısı ile hizmete açılmıştır. Foundation programı öğrencilerinin kampüsü olan New Southgate, aynı zamanda Pre-Sessional İngilizce Dil Eğitiminin de verildiği yerdir.

 100'den fazla ülkeden öğrencinin öğrenim gördüğü Middlesex Üniversitesi'ndeki Avrupa eğitim değişim programları, İngiltere'deki başka üniversitelere göre daha fazladır. Öğrencilerin dünya çapında iş ve eğitim programlarına katılma imkânı söz konusu olduğu gibi, mesleki yönde gelişmeyi sağlayan özel yaz kurslarına katılmak da mümkündür. Tıp, Hukuk, İşletme, Psikoloji, Sanat, Sağlık ve Biyoloji, Tarih ve Siyaset Bilim dallarında farklı seçenekler sunan yaz okulu, öğrencilere, kısa süreli katılabilecekleri sertifika programları sunmaktadır.

Middlesex Üniversitesi, 1996 yılında 'İş Odaklı Öğrenme' ve 1998 yılında ise 'Teknoloji Eğitimi' konularında olmak üzere iki kez " Queen's Anniversary Prize " ödülü kazanmış ender üniversitelerdendir. 1999 yılında ise 'Investor in People ' ödülünü almaya hak kazanmıştır.
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS: 6.0
Postgraduate
IELTS: 6.5