MASTER/MBA
İngiliz üniversiteleri, tam akademik potansiyele ulaşmanız konusunda size destek verecek çeşitliliği ve yaratıcılığı sağlamakta davetkâr bir ortam sunmaktadır. İngiltere'de yüksek lisans eğitimi almak, iş dünyası ile doğrudan bağlantı kurmak ve kariyer gelişimi için büyük bir fırsattır.

Yüksek Lisans Dereceleri
İngiltere'de iki çeşit master programı bulunmaktadır.
Ders ağırlıklı Yüksek lisans Dereceleri (MA, MSc, MBA, MEd, MSocSc, MLitt, MEng, LLM)
Bu tür master programları genellikle 12 ay sürer. Öğrenciler Ekim ayından başlamak üzere 9 ay boyunca ders gördükten sonra, yaz aylarında tez çalışmalarını yaparak projelerini tamamlar. Yüksek lisans diploması, sınavlarınız ve teziniz değerlendirildikten sonra alınır.

Araştırmalı Yüksek lisans Derecesi ( MPhil )
Türkiye'de tam karşılığı olmayan bir yüksek lisans derecesidir. İki yıl süreli MPhil, genellikle doktoraya geçiş olarak kullanılır. Bu programlar araştırma ve proje ağırlıklıdır.
 
Yüksek Lisans Kabul Koşulları
Mezun olduğunuz bölümden aldığınız derslerin yüksek lisans programına uygunluğu üniversitelere göre değişmektedir. Çok az sayıda programlar son başvuru tarihlerini belirttiği için, üniversitelerin başlangıç süresinden 6 hafta önce başvuru yapmanız gerekir; fakat Eylül/Ekim programları için en geç Nisan’da, Ocak programları için ise en geç Kasım ayında başvurunuzu gerçekleştirmenizi öneririz.

Popüler programlar erken tarihlerde dolabilir, bu yüzden mümkün olduğu kadar elinizi çabuk tutmaya çalışın; böylece başvurunuz erken zamanda başarılı sonuçlanabilir ve sizi rahatlatabilir.

Yüksek Lisans için başvururken gerekli olan belgeler şöyle sıralanabilir:
Mezun olduğunuz Üniversite’den alınacak not belgesi (Transkript)
İngilizce yeterlilik sınavı sonucu (IELTS, TOEFL, PEARSON)
Üniversiteler IELTS'den minimum 6.5, TOEFL’ dan ise minimum 89 ister.
Akademik referans (2 tane)
İş tecrübesi. MBA derecesi için üniversitelerin çoğu 2 senelik bir iş tecrübesi aramaktadır.
Bazı kurumlar standart bir sınava girmenizi isteyebilir.
Varsa yayınlanmış eserleriniz.
Niyet mektubu