Manchester Metropolitan University
Yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra hangi ülke, hangi okul ve hangi alan konusundaki tüm sorularıma BEB sayesinde cevap buldum. Profesyonellikleri sayesinde, vermiş olduğum kararın doğruluğu konusunda hiç kaygı duymadım ve her an her konudaki soru ve ihtiyaçlarıma hızla aldığım cevaplar sayesinde, kafamda hiçbir soru işareti kalmadan ve güvenle geldiğim Manchester Metropolitan Universitesi'nde MBA programında okuma şansını elde ettim. Her aşamada göstermiş olduğunuz ilgi, yakınlık ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gökçen Çiğdem
MBA - 2008
Manchester Metropolitan University
 
 

Herkesin hayatında önemli kararlar vermesi gerektiği bir an olur ve bazen bu kararların geri dönüşü olmadığı için bunu en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Üniversite eğitimime başlamadan önce, tek karar verebildiğim konu, İngiltere'de eğitim görmek istediğim olmuştu. Ancak İngiltere'de nerede, nasıl, hangi Üniversite'de eğitim görmeliyim en ufak bir fikrim yoktu. British Education Bureau’ya gittikten sonra kafamda bir şeyler oluştu. Benim için en iyi olabilecek programları ve bu programları en iyi şekilde hangi Üniversite'de bitirebileceğimi gösterdiler. Ben de bana sunulan seçenekler arasından bana en uygun olanına karar verdim. Eğer British EducationBureau’ya gitmemiş olsaydım belki şu an bulunduğum Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde bulunmuyor olacaktım.
Daha ilk haftalarım olmasına rağmen, bulunduğum ortamdan ve üniversitenin koşullarından son derece mutluyum. Manchester çok renkli, hareketli ve tamamen üniversite öğrencilerine yönelik bir şehir. Burada öğrenci olduğunuzu söylediğiniz an, önünüze sonsuz seçenekler ve imkânlar sunuluyor. İnsanların tanışması için sayısız aktivite, üniversite programları ve eğlence geceleri var. Bunun haricinde Manchester Metropolitan öğrencisi iseniz biraz daha imkânlarınız artıyor çünkü bu üniversite adını Manchester şehrine kazımış bir üniversite ve her gittiğiniz yerde biliniyor olacaksınız. Eğer öğrenci kenti gibi genç insanların bulunduğu hareketli ve bol aktiviteye yönelik bir yer arıyorsanız, Manchester sizin için iyi bir seçim olabilir.
İnsanların vizyonlarını ve hayat deneyimlerini geliştirmeleri için yurt dışında belli bir süre geçirmeleri gerektiği kaçınılmaz bir gerçek. Ancak üniversite gibi içinde yaşayarak ve eğitim görerek yabancı bir yerde geçirilen zaman insana çok daha derin değerler ve yaşam tecrübesi katıyor. Bu yüzden hayatınızı yönlendirecek bir işe başlamadan önce en doğru kararı verebilmek için en doğru yerden tavsiyeler almalısınız.

Tahsin Aysu
Foundation Diploma in Art & Design - 2008
Manchester Metropolitan University