Manchester Metropolitan University
Manchester Metropolitan Üniversitesi, İngiltere’de en yüksek kalitede eğitim veren kampüsler arasındadır ve Avrupa’daki en kapsamlı eğitim merkezlerinden biridir. 150 yıl öncesine dayanan tarihiyle MMU’yu benzerlerinden ayıran ve farklı bir karakter kazandıran, geleneksel ve çağdaş anlayışın bir karışımıdır.

Üniversite, Manchester’da beş ve Cheshire’da iki siteye sahiptir ve sekiz fakülteye ayrılmıştır. MMU, yaklaşık 34,000 öğrenci nüfusu, 1,500’ü tam zamanlı, 700’ü yarı zamanlı eğitim kadrosu ve 2,200’ü destek personeli olmak üzere 4,400 personele sahiptir.  800,000’den fazla kitabı ve 13,000’den  fazla dergiye online olarak erişimi de mevcut kılan 7 kütüphanesi bulunmaktadır. Üniversite, ülkenin en geniş öğrenci konseylerinden birine sahiptir.

  Hizmet endüstrisi, ticaret ve meslekler için alanlar sunan üniversite, işverenlerin aradıkları çalışmaya hazır mezunlar yetiştirmesi bakımından imrenilecek bir ün elde etmiştir. Mezunlarının neredeyse yüzde 92’si mezuniyetlerinden sonraki altı ay içerisinde iş bulabilmekte ya da ileri akademik çalışmalar yürütebilmektedir.   Curry Mile olarak da bilinen şehir, Avrupa’daki yemek kuruluşlarının en yoğun bulunduğu bölgedir.

Şehirde dünya çapında müzeler ve ünlü komedi kulüpleri, bale ve operalar, tiyatrolar ve uluslararası sinemalar bulunur.
 İngiltere’nin diğer şehirlerine, otobüs ya da trenle mükemmel ulaşım sağlandığı için, şehirde seyahat etmek kolay ve ucuzdur. Ana hat demiryolu istasyonlarını, alışveriş merkezleri ve Manchester’daki anahtar noktalara bağlayan şehir içi ücretsiz otobüsler de bulunmaktadır.
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate

IELTS: 6.0

Postgraduate
IELTS: 6.5

Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
www.mmu.ac.uk