London South Bank University
1892 yılında Borough Polytechnic Institute olarak kurulan okul, Londra’da merkezde bulunan en eski eğitim kurumlarından  birisidir.  1992 yılında okul,  South Bank üniversitesi unvanını alır. London South Bank, Londra’nın en büyük üniversitelerinden biri olarak eğitim vermektedir.  Üniversite’nin 4 ana fakültesi bulunmaktadır. Bunlar; Health and Social Care (Sağlık ve Sosyal Hizmetler), Business (İşletme), Arts and Human Sciences (Sanat ve İnsan Bilimleri), Engineering, Science and the Built Environment (Mühendislik Fakültesi).SBU kuruluşundan bu yana iş dünyasıyla kurduğu güçlü ilişkilerle, İngiltere’de mezunlarının yüksek ücretlerle işe başlamalarını sağlayan üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Mezunlarının arasında ünlü İngiliz kriket  oyuncusu Umer Rashid, ünlü Amerikalı matematikçi David Breyer Singmaster, Saleem Inamdar, ünlü İrlandalı komedyen Jimeoin gibi isimler yer almaktadır.
London South Bank Üniversitesi’nin ana kampüsü, Londra’nın ünlü noktalarına ve turistik merkezlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Londra’nın merkez semtlerinden Waterloo yakınlarında bulunan kampüsü, yaklaşık 1400 kişi kapasiteli yurtlara sahiptir. Yurtlar, kampüsteki binalara yürüyüş uzaklığında konumlandırılmıştır.

 Üniversite, yabancı öğrencilerin yurtlarda yer bulmasına öncelik tanımaktadır. Bunun yanı sıra, yabancı öğrencilerin LSBU’da danışmanları bulunmaktadır. Danışmanın görevi; akademik konularda olduğu gibi, vize, kültür v.b konularda da öğrenciye yardımcı olmaktır. LSU Student Union (Öğrenci Birliği) altında bulunan yüzlerce kulüp ve topluluk, sosyo-kültürel anlamda faaliyet göstermektedir.  Ayrıca, okulun spor kulüpleri öğrencilerine, açık ve kapalı spor alanlarında futbol, rugby, kriket, yüzme gibi çeşitli dallarda spor yapma imkânı sağlar.
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi   
 Undergraduate:
IELTS: 6.0 veya TOEFL IBT 80
IELTS: 6.5*

Postgraduate:
IELTS: 6.5 veya TOEFL IBT 90
IELTS: 7.0*
 
*Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
www.lsbu.ac.uk