Liverpool John Moores University
Aslen 1825’te küçük bir mekanik enstitüsü (Liverpool Mekanik Sanat Okulu) olarak kurulan bu enstitü, yüzyıllar boyunca farklı kolejlerle birleşerek ve kaynaşarak gelişmiş, sonunda Liverpool Politeknik olmuştur. 1992’de Politeknik,  İngiltere’nin yeni nesil üniversitelerinden biri haline gelmiş ve Liverpool John Moores adını almıştır. Üniversitenin adı, 1923’ten bu yana Liverpool’la bütünleşen Littlewoods imparatorluğunun kurucusu Sir John Moores’dan gelmektedir. Sir John, LJMU’nun her yaş grubundan ve farklı geçmişlere sahip insanlar için eğitim rotası sağlamada, ahlaki değerlerini biçimlendirmede fırsat yaratılabileceğine inanan biriydi.
LJMU dünyanın çeşitli ülkelerinden 24,000 öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite, Liverpool’un kültürel devriminde önemli bir role sahip olup, şehrin yeniden canlandırılmasında aktif bir görev üstlenmiştir.
LJMU dünyadaki en ünlü şehirlerden birinde konumlanmış olan çağdaş bir üniversitedir. İnsanlara canlandırıcı, tatmin edici ve heyecan verici bir ortamda, potansiyellerini maksimum seviyeye çıkarmaları için fırsat vermeyi ve aynı zamanda kişisel gelişimlerini tamamlamaları konusunda ilgi ve destek sunmayı hedeflemektedir. Bir üniversite eğitiminin her zaman geçerli tek yol olarak görülmediği, geçmiş tecrübelere sahip yetenekli insanlar için fırsatlar sunmayı amaç olarak belirlemiştir.
Üniversite başta İş ve Hukuk olmak üzere, Eğitim, Toplum ve Eğlence; Sağlık ve Uygulamalı Sosyal Bilimler; Medya, Sanat ve Sosyal Bilimler; Bilim, Teknoloji ve Çevre olmak üzere altı fakülteye ayrılmaktadır.
 Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate
IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS: 6.0-6.5
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
http://www.ljmu.ac.uk/