Kingston University
British Education Bureau’ya önceki yıllarda İngiltere’de yüksek lisans yapmış ya da en azından bunun için araştırma yapmış arkadaşlarım bana önerileriyle ulaştım. İnternet üzerinden araştırıp, randevu alınca geriye sadece gidip görüşmek kaldı. Ofise geldiğimde beni gayet güler yüzle karşıladılar. Benim için özellikle ailemin aracı kuruma güvenmesi çok önemliydi. BEB, özellikle Sernur Hanım bu güveni sağladı.
BEB’ gelmeden önce ülkeler ve şehirler konusunda araştırma yapmıştım. Bu nedenle başvuracağım üniversiteyi seçmem çok zor olmadı. Okumak istediğim bölümü biliyordum ve bu bölüm tam anlamıyla sadece Kingston Üniversite’sinde vardı.
BEB süreç ve gerekli kişiler ile ilgili bilgiye sahipti bu nedenle aklıma gelen soruların yanıtını hemen bulabildim. Kingston Üniversitesi’ne geç başvurduğum için bu süreç biraz sıkışık geçti fakat Sernur Hanım sayesinde hangi sırayla neyi yapmamız gerektiğini biliyorduk.
Okuldan ve Kingston semtinden biraz bahsetmek gerekirse, Kingston daha modern bir İngiliz kasabası. Londra’nın merkezine tren ile 20-25 dakika mesafede. Kingston’da aradığınız her şeyi bulabileceğiniz gibi Londra merkeze gitmek de çok kolay. Kingston benim beklediğimden
 
çok daha güzeldi. Thames Nehri’nin bir kolunun da buradan geçmesi nedeni ile özellikle yazın ders saatleri dışarıda zaman geçirilebilinecek çok güzel yerler var. Londra ise anlatılamaz. Gelmeden önce sürekli bahsedilen yağmurlu, kasvetli havadan çok korkuyordum. Fakat beklediğim gibi değildi, yerine her yerde size heyecanlandıran, mutlu eden bir şeyler aktivite, dükkan ya da bir şeyler çıkıyor karşınıza. Bu yüzden havaya önem vermiyorsunuz açıkçası.
Sonuç olarak British Education Bureau’yu yurtdışında eğitim görmek isteyen herkese tavsiye ederim.
Nazlı Ceren Kurt
MA Production Design for Film and Television - 2011
Kingston University
 
 
 
Yurtdışı eğitimin Türkiye’de ne demek olduğunu hala görmemiş olan varsa söylemeliyim ki bunu fark etmek için çokta fazla bir zamanınız yok. Çünkü artık İngilizce bilmek gibi bilgisayar kullanmak gibi bir süre sonra yurtdışı eğitimde Türkiye gibi bi ülke için sıradanlaşacak ve önemini yitirecek, ve bence içinde bulunacağımız son 5 belki 10 sene bizim bu yurtdışı eğitim fırsatının büyük faydalarını görebileceğimiz son bir kaç sene. Belki de sırf bu yönümüzle büyük işlere alınacak büyük mevkilerde istediğimiz yerlerde çalışacak son insanlarızdır. Bir an evvel yurt dışı diplomanın ne demek olduğunun farkına varıp bu fırsattan yararlanmak ise birçok kişinin düşünüp cesaret edemediği ve senin yaptığın bişey olarak, seni herkesten 3 adım 5 adım öne atacaktır emin ol. Ben 3. sınıf biter bitmez yurtdışında master yapmaya karar verdim ve bu iş için İngiltere’nin en doğru yer olduğunu anladım, hem 1 sene olması hem de İngiltere’nin zaten bütün dünyaya egemen bi güç olması nedeniyle her anlamda her şeyi burada bulabileceğimi düşündüğümden İngiltere benim için birinci sıradaydı. ve gidilebilecek tek yer vardı oda British Education Bureau'ydu. bir çok fuara katıldım bir çok firmayla konuştum yazıştım, ama hiçbiri Sayın Pınar Güner ve ekibi kadar ince eleyip sık dokuyup bizimle ilgilenmediler. Diğer firmalar okuldan alacağı payı düşünürken British Education Bureau bizim rahatımızla ilgilenmeyi seçti, ailemizle tanışmayı orda eğlenmek için yemek içmek için ne yapmamız gerektiğini daha doğrusu işimizi kolaylaştıracak ne varsa bize onu yapmayı görev bildi. Sayelerinde ne vizede ne de okul dönemimizde her hangi bir sıkıntıyla asla karşılaşmadık. Önemli olduğu kadar zor bir iş olan bu süreçte güvenebileceğimiz bir ekiple çalışmak size, bu işe harcadığınız uzun zaman içinde rahatlık sağlayacaktır.
 
 
Kingston’dan bahsedecek olursam Kingston Üniversitesi Londra’nın en elit en güvenli bölgesi sayılan Kingston-Richmond taraflarında. İlk geldiğimde bende sokakta korkarak yürüyordum geceleri Türkiye’den kalma alışkanlıkla. Fakat insanlar, çevre, sokaklar, muhit o kadar güvenli ki. Tanıdıkça asla korkmamam gerektiğini anladım ve gece hangi saat olursa olsun yurda gelmek çok kolay burada. Herkes çok anlayışlı ve çok sevecen. Hocalardan tutunda market çalışanlarına kadar herkes çok asil ve kibar. Hiç alışık olmadığımız bir kibarlık var burada. Üniversitenin eğitim sistemi genellikle assignment verip belli bir tarihte onu teslim etmen üzerinde yoğunlaşıyor ama çok nadirde olsa arada bazı derslerden sınavlara giriyorsunuz. Okulun imkanları olanakları Türkiye’deki okullarla karşılaştırılamayacak kadar fazla. Kütüphanesi, yurtları, yemekhanesi herşey öğrenci daha fazla rahat etsin diye tasarlanmış. Yurtlar ve kampüsler arası öğrenciler için ücretsiz servisler koymuşlar hem de her 10-15 dakika gibi sürelere. Bu da bizi hem okula hem de merkeze daha kolay ulaşmamızı sağlıyor. Yani şunu diyebilirim ki Kingston tam yaşanılacak bir yer. Londra merkeze sadece bir trenle 20 maksimum 25 dakikada ulaşıyorsunuz ve çok geç saatlere kadar devam ediyor bu trenler, otobüsler ise sabaha kadar hizmet veriyor. İlk gelirken Londra dışı sayıldığı için tereddüt etmiştim ama şuan iyi ki Kingston gibi bir öğrenci yerinde yaşıyorum ve Londra’ya sadece 20 dakika uzaklıktayım diyorum.
Gizem Berikan
MSc Clinical Applications of Psychology – 2011
Kingston University
 

 
Üniversite 4. Sınıfın başlarında gelecek sene için düşünmeye başlamıştım. Bölümüm psikoloji ve klinik alanında çalışmak için yüksek lisans hemen hemen şart. Bu yüzden master programlarını araştırmaya başladım. İngiltere’de masterların 1 sene olduğunu biliyordum, öncelikli olarak İngiltere’deki okulları araştırmaya başladım. Ajanslarla görüştüm, British Education Bureau’yla yaptığım görüşmeden sonra onlarla devam etmeye karar verdim. Ne yapmam gerektiğini açık açık anlattılar, okulları, benim için uygun bölümleri bulduk. Her şeyi sırayla bir sorun olmadan yaptık ve Kingston Universitesi’ne başladım. Şu anda Kingston’da güzel bir yıl geçirmekteyim. Kingston’ı seçmemin nedenlerinden biri hem londraya yakın olması hem de o kalabalıktan uzak olmasıydı. Elit bir semtte ve suç oranı en düşük bölge. Bölüm olarak da klinik alanında bir bölüme gidiyorum, hocalardan ve derslerden de gayet memnunum. Bölümümü, okulumu gerçekten sevdim, herkes çok anlayışlı ve yardımsever. British Education sayesinde mezun olduktan sonra hiçbir sıkıntı çekmeden masterıma başladım. British Education Bureau’ya çok teşekkür ediyorum sıkıntısız bir şekilde bana bu imkanı sağladıkları için.
 
İrem Özalan
MSc Clinical Applications of Psychology - 2011
Kingston University
 

 
2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra akademik kariyerime yurtdışında devam etmeye karar verdim. İngiltere'yi seçmemdeki sebep, Türkiye'ye yakın olması ve master programlarının ağır olmasına rağmen bir yıl gibi kısa bir zaman sürmesiydi. Katıldığım bir fuar sırasında British Education Bureau ile tanışmam tamamen büyük şanstı, zaten daha önceden kafamda oluşturduğum listeme büyük bir profesyonellik içinde gereken değişiklikleri yaparak, bana büyük yardımlarda bulundular. BEB’e beni doğru yönlendirdikleri için sonsuz teşekkürlerimi tekrar sunmak isterim.
Kingston Üniversitesi’ni seçmemde birkaç önemli neden bulunmaktaydı. Kingston Üniversitesi’nin son yıllarda üst üste İngiltere’deki  üniversiteler arasında yükselen bir grafiği bulunması, mezun olan öğrencilerinin sonraki iş bulma ya da akademik kariyere devam etme oranları açısından yüksek olması benim ilk tercih nedenim oldu. İkincisi Kingston Üniversitesi hem Londra’nın içinde hem de dışında diyebileceğimiz bir yerde olması (trenle 15 dk otobüsle 45 dk‘da şehirde olunması) ayrıca Londra’daki en düşük suç işlenme oranına sahip bölge olması da (bu ailem için de bir kriterdi) tercih nedenlerimden biri oldu.
Yurdumun, eğitim gördüğüm kampüse yürüyerek 10 dk, okulun sağladığı servis hizmeti ile 2 dk kadar bir mesafede olması, kütüphanenin günün 24 saati hizmete açık olması, aklıma takılan bir soru için attığım elektronik postaya aynı gün ya da en geç ertesi gün dönülmesi, hocaların yaklaşımları, tek kişilik odamda 24 saat internet bağlantısı, kişiye özel banyomun odada olması gibi özellikler çok iyi bir tercih yaptığımı bana gösterdi.
 Kingston Üniversitesi’ni hem lisans hem de yüksek lisans için büyük bir memnuniyetle önerebilirim. Lisans eğitimini birebir tecrübe etmesem de burada tecrübe eden arkadaşlarımın olumlu izlenimleri, lisans eğitiminin de yüksek lisans eğitimi gibi büyük bir tecrübe sağlayacağını düşünüyorum. Kingston Üniversitesi’ndeki eğitimin size sunduğu uluslararası fırsatlar ve şanslar, ileride kariyerinizi ve yaşam standardınızı yükseltmede yardımcı olacaktır.
Celal Sarı
MSc International Relations – 2007 Kingston University 
 BEB benim için muhtemelen olması imkânsıza yakın ve stresle dolu bir yolculukta bana sabırla ve itiraf etmeliyim ki, tecrübeyle refakat etti, çekinmeden sorduğum tonla soruya uzman bir şekilde kiloyla cevap verdi ve umarım siz de görebiliyorsunuzdur gönderdiğim resimlerden, artık stresten biraz uzağım.
 
İlkut Terzioğlu
MA in Digital & Creative Economy – 2008
Kingston University
 

 
 Anadolu Üniversitesi'nden 2002 yılında mezun olduktan sonra, İngiltere'ye dil eğitimi almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı yapan aracı bir firma ile gitmiştim. Ancak hiçbir şey umduğum gibi olmamıştı. Beni İngiltere'ye gönderen acentenin bana karşı ilgisiz olması, dil bilmemenin verdiği sıkıntılar derken tam 3 sene geçip gitmiş ve Türkiye'ye geri dönmüştüm. Ancak aklımda hep master yapma düşüncesi kalmıştı ve kime nasıl güveneceğime bir türlü karar veremiyordum. Bu durumdayken Sevda Hanım ile tanıştım. Bana verdiği pozitif enerji ile işe koyulduk. Önce eğitim almak istediğim okulu kararlaştırdık. Kingston Üniversitesi hakkında araştırma yaptık. Uzun süren başvuru aşamasında ne Sevda Hanım ne de Pınar Hanım beni hiç yalnız bırakmadılar. Yurtdışında eğitim almak konusunda bilgili ve deneyimli oldukları için benim gözümde büyüyen konuları çok çabuk hallettik. 2 sene sonunda İngiltere'ye döndüm ve Kingston Üniversitesi'nde Uluslararası ilişkiler Master’ına başladım. BEB'i seçtiğim için hiç bir zaman pişmanlık duymadım çünkü İngiltere'ye geldikten sonra bile benimle iletişimlerini kesmediler. Gerek mail gerekse telefon aracılığı ile görüşmeye devam ediyoruz. Okul tabi ki harika gidiyor. Üniversite tecrübesi kazanmak daha farklı bir durum. Kingston Üniversitesi'nin uluslararası ilişkiler konusundaki başarısı, tecrübeli öğretmenleri ve kampüs hayatının renkliliği bu tecrübeyi daha da muhteşem kılıyor. Kingston Üniversitesi'ni tavsiye ettikleri için Sevda Hanım’a ve beni yalnızca hazırlık aşamasında değil İngiltere'ye geldikten sonra dahi yalnız bırakmayan Pınar Hanım ve Şefika Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Daha önceden yaşadığım kötü tecrübenin izlerini sildiler. Eğer siz de yurtdışında eğitim alarak kendinizi geliştirmek, hayata farklı bir perspektiften bakmak istiyorsanız British Education Bureau aradığınız tüm imkânları size sunacak ve size ciddi anlamda hizmet verecek tek yerdir. Ben de bana yardım ettikleri ve tecrübeleri ile beni yönlendirerek bana bu fırsatı yakalamamı sağladıkları  için BEB ailesine yürekten teşekkür ediyorum.
Evrim Uğurlu
MSc International Relations – 2008
Kingston University 
 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. 3 yıllık profesyonel iş hayatından sonra yönetim alanında kendimi geliştirmek amacıyla yurt dışında yüksek lisans eğitimi almaya karar verdim. British Education Bureau bana beklentilerim konusunda gerçekçi açıklamalar yaparak, kariyerim için en iyi okulu seçmem konusunda yardımcı oldu.  Kingston Üniversitesi hakkında yaptığım kişisel araştırmalarımda, üniversitenin akademik, fiziki ve sosyal yapısı aradığım özelliklere uygun görünüyordu, ancak edindiğim bu bilgilerin; konusunda uzman, tecrübeli British Education Bureau çalışanları tarafından ayrıntısıyla verilmesi Kingston Üniversitesi’ni seçmemde büyük rol oynadı. Sevda Öncel, burs başvurum konusunda bana tam d estek verirken Kingston Üniversitesinden kazandığım £3000 burs benim için çok büyük bir motivasyon oluşturdu. BEB’in bana desteği ve aldığım değerli eğitim sonrasında yeni bir vizyon edinerek kariyerimde çok önemli bir adım attığımı düşünüyorum. British Education Bureau'ya ve Sevda Öncel'e başarımda üstlenmiş oldukları büyük rol ve profesyonel destekleri için çok teşekkür ederim.  
Dolunay Dincel
MA International Business Management
Kingston University