King's College London
King's College London, 1829'da İngiltere Kilisesi geleneğine uygun bir üniversite koleji olarak, Kral George IV ve Duke of Wellington tarafından kurulmuştur. Bugün tüm inançtan ve mezhepten öğrencileri ve personeli ağırlamaktadır. King’s College’in profesörleri, kadınlara ve işçi sınıfına yüksek eğitim sağlayarak ve akşam sınıflarında ders vererek on dokuzuncu yüzyıl bilim alanında büyük bir rol oynamıştır. Kolej, kendine özgü geçmişleri olan birçok enstitü ile birleşerek büyümüş ve gelişmiştir. Bunlar arasında Guy’s Birleşik Tıp ve Hekim Okulları ve St. Thomas Hastaneleri, Chelsea Koleji, Kraliçe Elizabeth Koleji ve Psikiyatri Enstitüsü bulunmaktadır. King's College London, dünyadaki en iyi 25 üniversiteden biridir ve İngiltere'deki en eski üniversiteler arasında dördüncü sırada yer almaktadır. 6,200 lisansüstü öğrencisiyle, 19,700 öğrenci nüfusuna sahiptir ve 5,400 çalışanı bulunmaktadır. Londra'nın merkezinde yer alan çok-fakülteli ve araştırma odaklı bir üniversite kolejidir. Kolej, araştırma kazançları bakımından İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasındadır ve yıllık geliri yaklaşık £ 450 milyonu bulmaktadır. Malvarlığının gelişimi için yapılan yatırım £ 500 milyon kadardır. 200 lisans programı, 230’dan fazla lisansüstü eğitim programı ve geniş çapta araştırma imkânı sunan dokuz fakültesi bulunmaktadır. 

 King's College; beşeri bilimler, hukuk, sosyal bilimler, sağlık bilimleri, doğa bilimleri ve mühendislik alanında özellikle seçkin bir konuma sahip olup, DNA'nın ne tür bir yapıya sahip olduğunun keşfi gibi, modern hayatı biçimlendiren birçok ilerlemede önemli bir rol oynamıştır. Sağlık uzmanlarının eğitimi konusunda Avrupa’daki en büyük merkezdir ve diğer herhangi bir üniversiteden tamamen farklı olarak, 5 Tıp Araştırma Konseyi Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bugün Avrupa’daki doktorlar, diş hekimleri ve diğer sağlık uzmanlarına eğitim veren en büyük merkezdir ve Tıp Araştırmaları Konseyi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

 King's, Londra'nın güneyinde bulunan Denmark Hill'deki King’s Denmark Hill Kampüsü ile birlikte, Londra'nın merkezindeki King's Reach üzerinde, dört taraftan tarihi Thames nehrini gören bir kampüse sahiptir. Kolej yaklaşık iki yüz yılın üzerinde bir zamandır, başkentte bulunan kültürel, mesleki ve siyasal enstitülerle arasında güçlendirdiği ilişkilerini pekiştirmek için eşsiz bir konuma sahiptir.

King’s College’ın ana kampüsü olan Strand, Somerset House yakınlarına bulunan bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Kampus bugün Beşeri Bilimler, Hukuk ve Sağlık Araştırmaları & Mühendislik Okullarına ve Kamu Politikası Okulu’nun bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. King’s Waterloo Kampusu, üç binadan oluşmaktadır. James Clerk Maxwell Binası; Merkez Bürosu’na, merkezi yönetim bürolarına ve Hemşirelik & Ebelik okullarının bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Franklin-Wilkins Binası da Sağlık & Hayat Bilimleri, Eğitim Departmanı ve Hemşirelik & Ebelik okullarının bir kısmını içinde barındırmaktadır. Stamford Sokağı Apartmanları 550’nin üzerinde öğrenciye yerleşim imkânı sunmaktadır. Guy’s Kampüsü, bünyesinde Diş Hekimliği, Tıp ve Biyotıp & Sağlık Bilimi’ndeki programları bulundurmaktadır. Öğrenciler ve aynı derecede personel için büyük bir sosyal ortam barındıran merkezi, Memorial Gardens ile tarihi ve modern binaları bulunmaktadır. Waterloo Bridge doğrudan Strand ve Waterloo kampüslerine bağlanmaktadır ve St. Thomas ve Guy’s manzaralarına sahiptir. Londra’nın güneyindeki King’s Denmark Hill Kampüsünde Psikiyatri, sürekli tıp ve diş hekimliği eğitimi verilmektedir.        

 King’s College’in dokuz fakültesi arasında Biyotıp & Sağlık Bilimleri Diş Hekimliği Enstitüsü, Beşeri Bilimler, Hukuk, Tıp, Florence Nightingale Hemşirelik & Ebelik Okulu, Doğa Bilimleri & Mühendislik, Psikiyatri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler & Kamu Politikası bulunmaktadır.

King's College, öğrencilerinin değişik ihtiyaçlarına göre çeşitli yerleşim imkânları sunmaktadır. İlk yılını geçiren öğrencilerin çoğu Kolej yurtlarında ya da Londra'nın üniversiteler arası yurtlarında kalırken, diğerleri paylaşımlı öğrenci evlerinde ya da kiralık dairelerde kalmayı tercih edebilirler. King’s yerleşim yerlerinin çoğu Londra’nın merkezinde yer alır ve King's eğitim kampüslerine çok yakın bir konuma sahiptir. Hepsi Londra'nın seyahat bölgeleri olan Zone 1 ve Zone 2 kapsamı içindedir. 

Kolejdeki iki ya da daha fazla yıllık programlara katılan tam zamanlı lisansüstü öğrencileri bir yıl boyunca üniversite yurdunda ya da üniversitelerarası bir yurtta kalmaya (ilk yıllarında kalma zorunluluğu yoktur) hak kazanırlar. Üniversitenin programlarından birine yerleştirilmeye hak kazanan öğrencilere, King’s College tarafından,  yerleşimle ilgili ayrıntıların yer aldığını bir broşür de gönderilmektedir. 
 Gerekli olan İngilizce seviyesi

Undergraduate 
IELTS 6,5 
 Postgraduate 
IELTS 6,5- 7
 
www.kcl.ac.uk