İrlanda'nın En İyi Üniversitesinden Lisans ve Master Bursları


İrlanda’nın en iyi üniversitesi Trinity College Dublin’de (QS World University Rankings 2021) 2021 yılı Global Excellence Bursu başvuruları başladı. Eğitim ücretinde €5,000’a kadar indirim sağlayacak, lisans ve yüksek lisans programları için geçerli olacak burs programından uluslararası öğrenciler faydalanabilecek. Trinity College Dublin Global Excellence lisans ve yüksek lisans burslarının miktarları, burslara kimlerin başvuru yapabileceği, başvuru süreci ve başvuru için gerekli belgelerin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Trinity College Dublin Lisans Bursu

Trinity College Dublin’deki 2021 yılı başlangıçlı lisans programlarına başvuru yapan tüm uluslararası öğrenciler Trinity College Dublin Global Excellence Undergraduate bursuna da başvuru gerçekleştirebilecek. Avrupa vatandaşı olmayan ve uluslararası öğrenci statütüsünde yer alarak uluslararası öğrenim ücretine tabii olan tüm öğrencilerin başvuruları burs kapsamında değerlendirmeye alınabilecek.

Trinity College Dublin Global Excellence bursuna başvuru yapabilmeniz için üniversitede başvuru yaptığınız veya yapacağınız öğrenim programından (lisans veya yüksek lisans) kabulünüzün olması gerekmektedir. Başvuru gerçekleştirdiğiniz lisans veya yüksek lisans bölümü için başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda burs başvurunuzu da aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Burs başvurusu değerlendirmeleri ve bursu almaya hak kazanan öğrencilerin seçimi öğrencilerin genel akademik başarılarına ve Trinity College Dublin topluluğuna sağlayabilecekleri potansiyel katkılara göre yapılacaktır.

Burs miktarı: 5000 Euro’ya kadar burs verilmekte ve bu burs tam zamanlı lisans programlarındaki eğitim ücretlerinde indirim şeklinde uygulanmaktadır.

Burs kapsamına giren lisans programları: Trinity College Dublin Global Excellence lisans bursundan Trinity College Dublin’de tam zamanlı lisans öğrenimi görecek öğrenciler faydalanabilmektedir (Tıp, Dişçilik ve Oyunculuk bölümleri burs kapsamına dahil değildir).

Kimler başvuru yapabilir: Avrupa vatandaşı olmayan ve uluslararası öğrenim ücretine tabii olan öğrencilerin burs başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır.

Değerlendirme ve seçim kriterleri: Burs başvurusu değerlendirmeleri öğrencilerin genel akademik başarısı ve Trinity College Dublin topluluğuna sağlayabilecekleri potansiyel katkılara göre yapılmaktadır.

Başvuru süreci: Burs başvurusu aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir.

1. Öncelikle Trinity College Dublin Türkiye yetkilisine mailin konu kısmına İsim Soyisminiz + Trinity başvuru ID numaranız + Global Excellence Undergraduate Scholarship şeklinde oluşturarak mail göndermeniz gerekmektedir. Burs başvurusu yapabilmeniz için Trinity College Dublin’deki lisans programından kabulünüz olduğu için lisans programı başvurunuz öncesinde Trinity College Dublin resmi temsilcisi BEB (British Education Bureau) ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Trinity College Dublin Türkiye yetkilisine ileteceğiniz burs başvuru mailine aşağıdaki burs başvuru belgelerini eklemeniz gerekmektedir. Başvuru dökümanların hepsinde isminiz ve soyisminizle birlikte Trinity başvuru ID numarınızın da yer alması gerekmektedir. Burs başvurusu için gerekli belgeler:
  • Trinity College Dublin lisans bölümü kabul mektubunuz (Trinity lisans bölümü başvurunuz sonucunda aldığınız şartlı veya şartsız kabul mektubunuz)
  • “Trinity College Dubline topluluğuna nasıl katkı sağlayacağım?” sorusuna yanıtlarınızın yer aldığı, 200 kelimelik ve Microsoft Word veya PDF formatında hazırlanmış niyet mektubu
  • CV/Özgeçmiş
3. Başvuruyu tamamlamanızın ardından burs başvurusunun okula ulaştığıyla ilgili bilgi maili mail adresinize iletilecektir.

4. Trinity College Dublin Türkiye yetkilisi sizi bursu kazanan öğrencilerden biri olmanız durumunda bilgilendirecek ve burs kabul sürecinizle ilgili detayları aktaracaktır.

Trinity College Dublin Master Bursu

Burs miktarı: 5000 Euro’ya kadar burs verilmekte ve bu burs tam zamanlı yüksek lisans programlarındaki eğitim ücretlerinde indirim şeklinde uygulanmaktadır.

Burs kapsamına giren yüksek lisans programları: Trinity College Dublin Global Excellence yüksek lisans bursundan Trinity College Dublin’de tam zamanlı yüksek lisans öğrenimi görecek öğrenciler faydalanabilmektedir (İşletme Fakültesi bölümlerine başvuru yapacak veya yapmış olan öğrenciler ise School of Business bursuna başvuru yapabilirler).

Kimler başvuru yapabilir: Avrupa vatandaşı olmayan ve uluslararası öğrenim ücretine tabii olan öğrencilerin burs başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır.

Değerlendirme ve seçim kriterleri: Burs başvurusu değerlendirmeleri öğrencilerin genel akademik başarısı ve Trinity College Dublin topluluğuna sağlayabilecekleri potansiyel katkılara göre yapılmaktadır.

Başvuru süreci: Trinity College Dublin Master Bursu’na aşağıdaki süreçleri izleyerek başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

1. Öncelikle Trinity College Dublin Türkiye yetkilisine mailin konu kısmına İsminiz Soyisminiz + Trinity başvuru ID numaranız + Global Excellence Postgraduate Scholarship şeklinde oluşturarak mail göndermeniz gerekmektedir. Trinity College Dublin Global Excellence Yüksek Lisans Bursu’na başvuru yapabilmeniz için Trinity College Dublin’deki yüksek lisans programından kabulünüzün olması gerekmektedir. Bu doğrultuda, yüksek lisans programı başvurunuz öncesinde Trinity College Dublin resmi temsilcisi BEB (British Education Bureau) ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Trinity College Dublin Türkiye yetkilisine ileteceğiniz burs başvuru mailine aşağıdaki burs başvuru belgelerini eklemeniz gerekmektedir. Başvuru dökümanların hepsinde isminiz ve soyisminizle birlikte Trinity başvuru ID numarınızın da yer alması gerekmektedir.
  • Trinity College Dublin yüksek lisans bölümü kabul mektubunuz (Trinity College Dublin yüksek lisans bölümü başvurunuz sonucunda aldığınız şartlı veya şartsız kabul mektubunuz)
  • “Trinity College Dubline topluluğuna nasıl katkı sağlayacağım?” sorusuna yanıtlarınızın yer aldığı, 200 kelimelik ve Microsoft Word veya PDF formatında hazırlanmış niyet mektubu.
  • CV/Özgeçmiş
3. Başvuruyu tamamlamanızın ardından burs başvurusunun okula ulaştığıyla ilgili bilgi maili mail adresinize iletilecektir.

4. Trinity College Dublin Türkiye yetkilisi sizi bursu kazanan öğrencilerden biri olmanız durumunda bilgilendirecek ve burs kabul sürecinizle ilgili detayları aktaracaktır.

Trinity College Dublin Hakkında

İrlanda’nın dünyadaki en başarılı üniversitesi olarak ön plana çıkan ve dünya çapındaki güçlü tanınırlığıyla uluslararası anlamda her yıl pek çok öğrencinin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için tercih ettiği Trinity College Dublin’in birçok dikkat çekici özelliği bulunmaktadır. Dünya sıralamalarında önemli bir konuma ve uluslararası anlamda üst düzey bir akademik itibara sahip Trinity College Dublin’in önemli özellikleri aşağıda yer almaktadır.

Connect with British Education Bureau BEB

İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image