Goldsmiths University of London
1843 yılında Royal Deniz Okulu olarak açılan kurum, 1904 yılında Üniversite unvanına kavuşmuştur. Dünyanın 117 farklı ülkesinden eğitim amaçlı gelen öğrencilere Londra’da ev sahipliği yapan Üniversite, 100 yıldır ‘University of London’ çatısı altında eğitim veren bir kuruluştur. Bu yüzden, itibarı dünya çapında tanınmakta ve öğrencileri henüz okurken dahi kariyer basamaklarını tırmanabilmektedir. Üniversite, İngiltere üniversiteleri arasında 9. Sırada yer almaktadır. (Research Assessment Exercise 2008).

15 akademik departmanı bulunan Üniversite’de; sanat, sosyal bilimler ve bilgisayar bilimleri popüler bölümler arasındadır. Antony Gormley, Mary Quant, Damien Hirst, Bridget Riley, Sam Taylor-Wood, Graham Coxon and Malcolm McLaren gibi önemli isimler Goldsmiths Üniversitesinden mezun olmuşlardır.

Her dönem çeşitli etkinlikler düzenleyen Öğrenci Birliği, çok sayıda ödül almıştır. Ayrıca, Üniversite bünyesinde bulunan “ Öğrenci Hizmetleri” departmanı; kayıt, akademik destek, sağlık hizmetleri, ücret konularında aklınıza takılan tüm sorulara yanıt vermektedir.