Dünya Devi Sanat Okulundan Türkiye’de İki Büyük Organizasyon

University of the Arts London adına, akademik kariyerlerine sanat alanında devam etmeyi hedefleyen öğrenciler için eşsiz bir fırsat olacağını düşündüğümüz ve üniversitenin resmi temsilciliğini yaptığımız için sadece British Education Bureau’da (BEB) gerçekleşecek ‘Portfolio Advisory Session’ ve ‘Interview Session’ organizasyonlarını sizlere bildirmekten mutluluk duyarız.

Birleşik Krallık’ta resmi temsilciliğini yaptığımız üniversitelerimizden University of the Arts London (UAL) her sene olduğu gibi bu sene de sanat alanında akademik kariyer hedefleyen Türk öğrencilerimize özel, ‘Portfolio Review ve Interview Session’ (Spot Offer) organizasyonunu bizlerle birlikte Türkiye ofislerimizde hayata geçiriyor.

University of the Arts London Öğretim Görevlisi Sayın Ms. Val Palmer, 28 Ekim 2020 tarihinde online platformda, University of Arts London’a başvuru yapmış ya da yapmaya hazırlanan öğrencilerimizin portfolyolarını kontrol edip bir dahaki mülakatlarında kabul alabilecekleri bir portfolyo sunabilmeleri amacıyla öğrencilere bire bir yorum yapacaktır.

10 -11 Aralık 2020 tarihinde ise portfolyosu olumlu değerlendirilen ve bu tarihe kadar resmi başvurusunu gerçekleştirmiş olan öğrencilerimize offer vermek amacıyla BEB İstanbul ve İzmir ofislerinde online platformda mülakat yapılacaktır.

Her sene gerçekleşen ve sadece sınırlı sayıda öğrenci ile yapılacak ‘Interview Session’ (Spot Offer) organizasyonumuz için detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir. Öğrencilerimizin en geç Kasım sonuna kadar University of Arts London’a başvuru yapmış olması gerekmektedir. Üniversiteye başvurular ücretsizdir ve başvuru sürecinde BEB olarak öğrencilerimize ücretsiz olarak ayrıca destek olmaktayız.

  • Mülakatta her öğrenciye 30 dakika süre tanınmaktadır.
  • Sadece Bachelor’s Degree (Lisans) ve Foundation (Lisans öncesi hazırlık) öğrencileri için gerçekleşecek bir organizasyondur.
  • Sadece halihazırda portfolyo sunabilecek öğrenciler için geçerlidir.
  • Katılım imkanı sınırlı sayıda öğrenciye tanınmaktadır. Katılımdan önce muhakkak öğrenci başvuru numarasıyla birlikte BEB (British Education Bureau) ile bilgi paylaşılmalıdır. Katılımcı listesinde adı olmayan öğrenciler maalesef değerlendirmeye alınmayacaktır.

Organizasyonun detayları ve toplantının gerçekleşeceği dijital platformun link ve giriş bilgileri için bize nihal@britisheducation.com.tr mail adresinden veya 0530 967 1617 numaralı iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.


University of the Arts London Hakkında

University of the Arts London, en son yayımlanan QS World University Rankings 2020’ye göre sanat ve tasarım alanında dünyanın en iyi 5 üniversitesi arasında yer almakta, Avrupa’nın ise en büyük sanat ve tasarım üniversitesi unvanını korumaktadır.

Her yıl 130 farklı ülkeden 18,000 öğrenci Avrupa’nın en büyük sanat okulu University of Arts London’da üniversitenin sanat ve tasarım alanında sunduğu birçok farklı programda öğrenim görmektedir. Üniversite bünyesinde güçlü bir uluslararası tanınırlığa sahip Camberwell College of Arts, Central Saint Martins, Chelsea College of Arts, London College of Communication, London College of Fashion ve Wimbledon College of Arts kolejleri yer almaktadır.

University of the Arts London mimarlık, moda tasarımı, güzel sanatlar, grafik tasarım ve animasyon gibi 18 farklı alanda öğrencilerine 200’den fazla lisans öncesi hazırlık, lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

Üniversitenin diğer önemli özellikleri ise aşağıda yer almaktadır. 

  • Sanat alanındaki dünya çapındaki önemli ödüllerden biri olan Turner Prize 2016 ve 2017 adayları ve kazananlarının yarısı University of the Arts London mezunu olarak dikkat çekmektedir. University of the Arts London 1984 yılından bu yana Turner Prize kazananlarının yarısını kendi bünyesinde yetiştirmektedir.
  • Birleşik Krallık’taki 77 üst düzey akademisyenin (Royal Academician) 36’sı University of the Arts London mezunudur.
  • Yılın Britanyalı Tasarımcısı (British Designer of the Year) ödülünü kazananların üçte ikisinden fazlası University of the Arts London mezunudur.
  • Londra Moda Haftası 2018’de (London Fashion Week 2018) yer alan moda tasarımcılarının yarısından fazlası Univeristy of the Arts London mezunudur.
  • Üniversite mezunları aynı zamanda şu ana kadar sanat ve tasarım alanındaki diğer en prestijli ödüllerden BP Portrait Award, Jerwood Prize, Taylor Wessing Photographic Portrait Prize, Queen Elizabeth II Award for British Design, Minerva Medal, BAFTAs, Golden Globes ve Oscar ödüllerine de sahip olmuşlardır.
İSTANBUL 
İstiklal Cd. Kallavi Sk. Leon Apt. No:1/3-4 Beyoğlu
Tel : 0212 244 4000
        0531 376 3074
turkeyist@britisheducation.com.tr
ANKARA
Ufuk Üniversitesi Cad. The Paragon No:3/23 Çukurambar
Tel : 0312 258 6323
        0541 776 0709
turkeyank@britisheducation.com.tr
İZMİR
Manas Bulv. Folkart Towers B No:34/08 Bayraklı
Tel : 0232 323 1010
        0532 540 4037
turkeyizm@britisheducation.com.tr
KIBRIS
Muharrem Çalay Sk. Çanakçı Apt. No:20/4 Taşkınköy
Tel : +44 203 82 42 431 
        0533 860 10 55
cyprus@britisheducation.com.tr
LONDON
Suite LP28855, 20-22 Wenlock Road, N17GU
Tel : +44 203 82 42 431 
        +44 203 82 42 431
mbudd@britisheducation.com.tr

Image