DİL OKULU
İngilizce öğrenimi, hayatınızın tüm evresinde size büyük avantajlar sağlar. İngilizceyi, anavatanı olan İngiltere’de öğrenmeniz ise dili her gün aralıksız kullanma şansını verir. Bu nedenle İngilizce dil eğitiminin ilk ve tek adresi İngiltere’dir. İngiltere, her yıl 600.000 dil öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır.

Temsilciliğini yaptığımız kuruluşların hepsi British Council tarafından akredite edilmektedir. Bunun anlamı; onaylanmış bir okul seçtiğiniz zaman doğru eğitim almış öğretmenler tarafından doğru şekilde işletilen ve güvenli bir yerde eğitim alacağınızdır.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen bireyler, haftada en az 15 saatlik eğitim programlarına katılmalıdır. Dersliklerdeki kişi sayıları, okuldan okula değişiklik göstermektedir. Dil okullarının sunduğu çeşitli programlardan en popülerleri arasında; Genel İngilizce, Bireysel İngilizce, Yoğun İngilizce, Ticaret İngilizcesi, IELTS/TOEFL Hazırlık İngilizcesi yer alır.

Genel programlara katılmak isteyen öğrencilerden genellikle resmi bir nitelik beklenmez. Tüm dil kursları, dilin ezberleyerek değil, pratik yapılarak öğrenileceğinin üzerinde durur. Kurs süreleri, bir haftadan bir yıla kadar değişiklik gösterir. Değerlendirme yöntemleri, sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar sürer. Üniversite ve Kolejlerin bünyelerinde bu tip ayrı alınabilen kursların yanı sıra lisans ya da lisansüstü eğitim gibi akademik programlarla alabileceğiniz "in-sessional" olarak adlandırılan dil destek kursları da vardır.