Coventry University
Coventry Üniversitesi, yüksek kalitede eğitim sunma anlayışıyla geleceğe yatırım yapan ve çok alanlı araştırma olanakları konusunda odak noktası haline gelen modern bir üniversitedir. Aynı zamanda varlığını bölgesel, ulusal ve evrensel olarak sürdüren ve tüm öğrencilerin kendilerini kanıtlayabileceği bir çevre yaratan eğitim kurumudur. 

Coventry Üniversitesi, eğitim alanında uzun bir geçmişe sahiptir. Kökleri 1843’te kurulan Coventry Tasarım Koleji’ne dayanır. Coventry Sanat Koleji, Lanchester Teknoloji Koleji ve Coventry Mühendislik Koleji ile 1970’te birleşmiş ve yeni ortaya çıkan enstitü Lanchester Politeknik adını almıştır: “Lanchester adı Orta İngiltereli otomotiv endüstri girişimcisi Dr. Frederick Lanchester’dan, “Politeknik” ise “birçok bilimde ve sanat dalında beceri” anlamından türemiştir. 

Üniversite, Coventry şehir merkezinin kalbinde, 33 dönümlük özel bir bölgeyi kapsayan bir kampüse sahiptir. Kampüs binaları ve çevresi sürekli olarak gelişmekte ve zenginleştirilmektedir. Bu üniversitenin göze çarpan bir başka özelliği, şehirdeki profiline kayda değer katkı sağlayan kütüphanesidir. Kütüphane, bölge için zengin öğrenim materyalleri ve bilgi servislerine ulaşım sağlamanın yanı sıra, tam öğrenme deneyimini modernleştirme konusunda da kilit rol oynamaktadır. “Online Öğrenme” sistemiyle, elektronik kampüs de oldukça faydalı olmaktadır.

 Coventry, İngiltere’nin 8. büyük kentidir. Ulaşım ve seyahat açısından kolaylıkları bulunan bir öğrenci şehridir. Londra’dan yalnızca bir saat ve Birmingham’dan ise 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrenciler, ilgi alanları ne olursa olsun Coventry’de öğrenciliklerini yaşarken yapacak çok şey bulabilir ve şehir merkezindeki kampüs hayatında, şehrin kalbinde yaşadıklarını hissederler.

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate
IELTS: 6.0
Postgraduate
IELTS: 6.5
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
http://wwwm.coventry.ac.uk/Pages/index.aspx