Chester University
 University of Chester, İngiltere’nin kuzeybatısında bulunan  Chester şehrinde yer almaktadır.
Chester, çok kültürlü ve kozmopolit bir şehirdir. Dee Nehri kenarında konumlanan şehir; kano, kürek vb. su sporlarının yapılmasına olanak sağlamaktadır. Hareketli yapısıyla, yıl boyu kültürel ve sanatsal festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Chester Diocesan Training College olarak 1839’da kurulan eğitim kurumu, 2005 yılında University College Chester statüsü kazanmış ve ismini University of Chester olarak değiştirmiştir.

 Chester Üniversitesi, sunduğu foundation (hazırlık), lisans ve yüksek lisans programlarıyla ve araştırma alanında gösterdiği faaliyetlerle, öğrencilerine eğitim alanında geniş bir yelpaze sunmaktadır.
11,655’i lisans, 3,445’i yüksek lisans olmak üzere toplamda 15,095 öğrenciye sahip olan üniversite, kaliteli eğitimi ve uygun yaşam şartlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Üniversite 8 ana fakülte altında bölümlenmiştir. 5 fakülte de kendi içinde departmanlara ayrılmıştır.
Üniversite bünyesinde iki kampüs bulunur. Bunlar; üniversitesinin ana kampüsü olan Chester ve küçük kampüsü Warrington’dır.  Kampüs içinde bulunan yurtlardaki odalar, okul tarafından öncelikli olarak ilk senesine başlayacak lisans öğrencilerine ve uluslararası öğrencilere verilir. Okul, evde konaklamak isteyen öğrencilere de konaklama bulma konusunda yardım etmektedir.

Chester Üniversitesi Student Union (Öğrenci Birliği); sosyal, kültürel, spor alanında birçok topluluk ve kulüple faaliyet göstermektedir. Bu sayede, öğrenciler akademik alanlarında olduğu kadar sosyal yaşamlarında da başarılı ve aktif olma şansını yakalar.