Brunel University
BEB’e İzmir’de gerçekleşen bir Yurtdışı Eğitim Fuarında rastladım. Gerekli bilgileri aldıktan sonra kendileriyle ofislerinde görüşmek için randevu aldım. Beni çok samimi bir şekilde karşıladılar. BEB’e gelmeden önce yurtdışında eğitim ile ilgili yüzeysel bir araştırma yaptığımdan çok detaylı bilgiye sahip değildim. Sadece eğitim süresi ve ücretler hakkında bilgim vardı. BEB’den önce İzmir'deki diğer yurtdışı eğitim büroları ile görüştüm. Açıkcası bana doğru düzgün yardımcı olmadılar. Sadece yüzeysel bilgiler verdiler. Mesela bir eğitim bürosunun bana tavsiye ettiği okullar, girmemin imkansiz olduğu okullardı; ama BEB’de Pınar Hanım ile tanıştıktan sonra resmen yurtdışında eğitim ile ilgili düşüncelerim çok değişti. Kendisi bana çok sıcak davrandı ve çok yardımcı oldu. Her istediğim zaman kendisine ulaşabildim ve halletmem gereken işleri en kısa zamanda halledebildim. Başvurduğum okulları istediğim bölümlerin derslerini araştırarak bana uygunluklarına göre ve okulun bulunduğu şehiri de göz önünde bulundurarak seçtim. Sonucunda bana en uygun okula yerleştim.
 
Şu anda yüksek lisans yapmamı BEB ve Pınar Hanıma borçluyum. IELTS sınavından yeterli puanı alamamıştım açıkcası artık vazgeçmek üzereydim ama daha sonra BEB'in yönlendirmesiyle Brunel Üniversitesi’nin İngilizce sınavına girdim ve geçtim ve şimdi buradayım.
 
Başvuru süreci BEB 'nin yardımları sayesinde çok verimli ve rahat geçti. Okul başvurusu için ben hiçbir şey yapmadım sadece Pınar Hanım benden benim hazırlamam gereken belgeleri istedi ben de onları topladım tüm başvuru sürecini onlar yaptı, takip etti ve sonuçlandırdı. Daha önce hiç vize başvurusunda bulunmamıştım ve en ufak bir bilgim yoktu. BEB sayesinde evraklarımı eksiksiz bir şekilde kolayca hazırladım.
 
İngiltere’ye geldikten sonra eğitim dönemimin bu kadar yoğun olacağını beklemiyordum yüksek lisans 1 sene olduğu için baya yoğun bir eğitim dönemi geçiyor. Londra şehri tabi ki muhteşem beklentilerimin de üstünde diyebilirim ama tabi ki hayat şartları gerçekten pahalı.
 
Son olarak yurtdışında eğitim görmek isteyenlere BEB’i kesinlikle tavsiye ederim. Yukarıda da bahsettiğim gibi BEB olmasaydı belki şuan yurtdışında değildim. Teşekkürler BEB.
 
Mustafa SARSILMAZER
MSc Sustainable Energy Technologies and Management – 2011
Brunel University

 
 
 
 
Sevgili BEB Ekibi,
  Öncelikle, belki de hayatımızı ülkemize döndüğümüzde temelli değiştirebilecek bir fırsatı yaratmamızda bana ve buradaki tüm arkadaşlarıma sağladığınız “Güvenilir Danışmanlık Hizmeti” için çok teşekkür ederim. Gelişen dünyada, yapılan köklü değişikliklere uyum sağlamada atılması gereken ilk adım; eğitim düzeyimizi gelişmiş toplumlar seviyesindeki insanlarla aynı düzeye çıkarıp, kendimizin ve ülkemizin çıkarlarını en tatminkâr seviyede tutmaktır. Türkiye'de tamamlamış olduğum 4 yıllık akademik eğitimin ardından İngiltere'nin en saygın ve gelişen Üniversitelerinden biri olan  Brunel Üniversitesi’ne beni teşvik edip, artılarını ve eksilerini görmemde yardımcı olduğunuz, tüm okul yazışmalarını, ilgili tüm süreçleri benim adıma tamamlayıp ve hali hazırda burada olmamıza rağmen desteğinizi çekmediğiniz için çok teşekkür ederim. Burada kampüs hayatı ve dostluk ortamı, dünyanın her ülkesinden gelen farklı kültüre mensup insanlarla birleşince, unutulmayacak anıların yaşanmasına dönüşüyor. Tarihiyle iç içe yaşayan gelişmiş bir uygarlığın başkentinde olmak ve alanımda en kaliteli eğitimi alacak olmak çok heyecan verici. Dostluğunuz, sıcaklığınız ve bir aile yapısının içine öğrencilerinizi dâhil edip büyüyen bir güvenin öncüsü olmanızdan dolayı takdire şayan bir iş çıkarmaktasınız.  Eminim bizden sonra bu havayı teneffüs edecek arkadaşlar da aynı duyguyu paylaşacaklardır. Özellikle Hukuk alanında, araştırma kalitesinde 5A derecesine sahip bir okul olmasından dolayı, tüm hukukçu meslektaşlarıma Brunel Üniversitesi’ni göz önünde tutmalarını tavsiye ederim. Ayrıca Brunel Üniversitesi, Londra gibi bir şehirde kampüs yaşamını tadabileceğiniz nadir okullardan birisi. Her şeyin üstesinde British Education Bureau gibi bir şirketin tek temsilcisi olması da en büyük avantajları arasında. BEB ailesinin bir ferdi olmak ve desteklerinizin arkamızda olduğunu bilmek çok güzel. Sizleri şimdiden çok özledik.

Sevgiyle kalmanız dileğiyle…
Şahin Cihangir Akgül
LLM - European and İnternational Commercial Law  - 2008

Brunel University
 

 
British Education Bureau'ya
Türkiye'de üniversiteden mezun olduktan sonra, yüksek lisansımızı yurtdışında yapmak isteği ile gittiğimiz bir fuarda tanıştık sizlerle. İstediğimiz bölüm ve okullar ile ilgili her türlü bilgi ve deneyiminizi bizimle paylaşıp, bizim iyiliğimiz ve geleceğimiz için tüm içtenliğiniz ile çaba sarf ettiniz. Bizi en uygun ve en başarılı okullara gönderebilmek için bizim kadar heyecanlandınız, emek verdiniz. Şu anda sizin yardımlarınız ve emekleriniz ile buradayız ve burada olduğumuz için de çok mutluyuz.
Hayatımız boyunca bize çok yardımcı olacak bu eğitimi, alabilmemizde emeği geçen tüm British Education Bureau çalışanlarına en içten sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Sevgilerimizle,
Turgut Özgüç Özgün
LLM - European and International Commercial Law  - 2008
Brunel University
 

 
 
 
2006–2007 öğretim yılında Brunel Üniversitesi’nde MSc International Business alanında Master eğitimi aldım. Benim için İngiltere'de master eğitimi almak ve orada yaşamak hayatımda yaşadığım en büyük tecrübelerden biri oldu. Öncelikle bana yardım ve desteklerinden dolayı British Education Bureau'ya çok teşekkür etmek isterim. İngiltere'de okumak ve orada yaşamak en büyük hayalimdi ve bu hayalimin gerçekleşmesinde tabii ki British Education Bureau'nun katkılarını unutamam. Ben özellikle Londra gibi bir metropolde ve belki de dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşamak istediğim için okul tercihi olarak  Brunel'i seçtim. Eğitim kalitesi, sosyal etkinlikleri ve de kampüs yaşamı olarak çok memnun kaldığımı söylemek isterim. Özellikle hem Uluslararası öğrencilere gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesi, hem de sıcak bir kampüs ortamının olması nedeniyle, yeni bir ülkeye adapte sorunu ve yabancılık çekmedim. Üniversitenin bulunduğu Uxbridge çok şirin bir kasaba görünümünde, Londra'nın merkezine  yaklaşık bir saat uzaklıkta olması ve metro gibi hızlı ve rahat bir ulaşım imkanının bulunması  burada yaşayanlar için önemli bir avantaj. Brunel Üniversitesi’nde okumaktan  ve de Londra'da yaşamaktan hiçbir zaman pişman olmayacağım. Çok güzel deneyimler kazandım ve tabii her şeyden önemlisi çok güzel arkadaşlıklar edindim. İngiltere'de eğitim görmeyi planlayanlar Brunel Üniversitesi’ni seçerlerse eminim ki pişman olmayacaklardır. Hayatlarına her yönden katkı sağlayan tecrübe ve anıların sahibi olacaklardır.

Sezgi Özkul
MSc International Business – 2006
Brunel University

 

Sabancı Üniversitesi Biyoloji Bilimleri - Bio Mühendisliği bölümünü geçen sene bitirdikten sonra akademik kariyerime yurtdışında devam etmeye karar verdim. İngiltere'yi seçmemdeki sebep, Türkiye'ye yakın olması ve master programlarının ağır olmasına rağmen, bir yıl gibi kısa bir zamanda sonuçlanmasıydı. British Council'in organize ettiği etkinliklerden bir tanesinde, Brunel Üniversitesi ve Türkiye'deki resmi temsilcisi British Education Bureau ile tanışmam tamamen büyük şanstı, çünkü aradığım üniversiteyi bulmuştum.
Brunel  Üniversitesi'nde Tıbbi Genetik ve İmmünoloji Yüksek Lisans programını seçmemin iki nedeni bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, daha önce bu üniversite ve bölümden mezun olan insanları tanıyor olmamdır. Mezun olduğum üniversitede iki Profesörümüz ve birkaç yıl birlikte çalıştığım süpervizörüm bu bölümden mezun olmuştur. Bu insanların akademik kariyerlerindeki başarılarına tanık olduktan sonra Brunel Üniversitesi benim için ilk tercih oldu. İkinci neden ise Brunel Üniversitesi'nin Londra'da olmasıdır. Böylece sadece mükemmel bir eğitim almış olmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın en mükemmel şehirlerinden bir tanesinde bulunma şansı elde edecektim. Öğrenci yurdunda bana tahsis edilen odam; dersliklere, kütüphaneye ve yemekhaneye sadece üç dakikalık bir mesafede bulunmakta. Ayrıca odamda 24 saat kesintisiz  internet bağlantım ve özel banyom mevcut.
Eski üniversitem şehrin dışında idi, kampüste de yapılacak çok şey yoktu, Brunel'e gelmiş olmam, bana sert geçen birkaç yıldan sonra kampüs yaşamının ne kadar eğlenceli olabileceğini gösterdi. Arkadaşlarımla buluşabiliyor, eğlence mekânlarını ziyaret edebiliyorum. Şunu söylemeliyim ki, Brunel'e gelmek, bana tüm eğitim hayatımın en güzel zamanını geçirmemi sağladı. Dünya'nın farklı yerlerinden gelen insanlarla edindiğim dostluklar, farklı kültürlerden, farklı insanları tanıma fırsatı verdi. Kültür ve bilgi alışverişinin gerçekleştiği güzel dostluklar kurmamı sağladı.
Brunel Üniversitesi'ni hem Lisans, hem de Yüksek Lisans eğitimi için kesinlikle önermek isterim. Lisans Eğitimi ile ilgili çok fazla tecrübem yok ancak Yüksek Lisans Eğitiminin kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Brunel'de okumanın en güzel yanı, sunulan uluslararası fırsatların yanı sıra, eğitiminiz esnasında Brunel öğrencisi olarak size sağlanan ve şüphesiz ki gelecek kariyerinizi olumlu etkileyen çalışma imkânıdır.
Doğru üniversiteyi seçmemde ve tüm başvuru sürecinde bana destek olan BEB ekibine sonsuz teşekkürler.
 
Cansın Türkaslan
MSc Medical Genetics with Immunology – 2005
Brunel University
 

 
 
 
İstanbul’da enerji sektöründe 5,5 yıllık iş tecrübesinden sonra, yurt dışında akademik kariyerime MBA yaparak devam etmeye karar verdim.  Bu yolda ilk adımı yurtdışı eğitim fuarına giderek attım ve British Education Bureau ile ilk burada tanıştım. Sonrasında değerli yetkilileri danışmanım oldular ve halen rahatlıkla ihtiyaç duyduğumda kendilerinden destek alabiliyorum. Hem doğru okula karar verme, başvuru ve kabul aşamaları, hem de vize başvurusu aşamalarında desteklerini bir an olsun eksik etmeyen, beni bu anlamda sonuna kadar doğru yönlendiren ve destekleyen British Education Bureau yetkililerinden özellikle Pınar Güner'e sonsuz teşekkür etmek isterim. MBA yapmak için Brunel Üniversitesini seçmek, geldikten sonra bir kez daha anladım ki, hayatımla ilgili verdiğim en önemli kararlardan biridir.
Umarım benim gibi İngiltere'de eğitim düşünen ve doğru danışmana ihtiyacı olan öğrencilere en kısa zamanda ulaşırsınız, tekrar teşekkürler.
 
Berrak Büyükavcı  
English @ Brunel - 2008
MBA - 2009
Brunel University
 

 
 
 
 Lisans eğitimimin son yılında, mühendislik eğitimimin ardından, işletme alanında master yapmaya karar verdim. Ülke olarak İngiltere'yi seçmemdeki neden ise master programlarının bir yıl gibi kısa bir sürede bitiyor olmasının yanı sıra, Avrupa'da olmasından dolayı, istediğim zaman Avrupa'yı gezme imkânımın bulunması, dilimi geliştirmem için çok güzel bir fırsat olması gibi sebepler de yer aldı. Bunun üzerine British Education Bureau ile iletişime geçtim. Onların sayesinde kendime en uygun üniversiteyi, Brunel Üniversitesi'ni buldum.
Brunel Üniversitesi tam bir kampüs üniversitesi. İçinde market, yemekhane, eğlence mekânları, ders aralarında nefes almanız için yeşil alanlar, kısacası eğitiminiz sırasında ihtiyacınız olan her şey var. Londra'nın merkezine de çok yakın. Ayrıca birçok fakültesi iyi derecelere sahip ve her gittiğiniz binada sıcak, nitelikli çalışanları bulabiliyor ve dilediğinizi çekinmeden sorabiliyorsunuz.
Brunel Üniversitesi'ne başvuru ve kabul sürecimde, burs başvurumda yanımda olduğu, her zaman moral ve desteğini esirgemediği için British Education Bureau ekibine çok teşekkür ediyorum.
İngiltere'de eğitim almayı düşünenler, BEB ekibi ile tanışın. Onların destek ve yardımlarıyla, bu sürecin nasıl çabuk geçtiğine inanamayacaksınız. Bol şanslar...
 
Pelin Onur
MSc Global Supply Chain Management - 2008
Brunel University
 

 
 
 
 Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, işletme veya iş yönetimi konusunda master yapmam gerektiğini düşündüm. Master konusunda yurtdışında, özellikle İngiltere gibi saygın bir ülkedeki bir üniversitenin, hem akademik birikim, hem de perspektif olarak beni en üst düzeyde geliştirebileceğini gördüm. Bu konuda profesyonel yardım almak amacıyla katıldığım bir fuarda BEB ile tanıştım ve tek başıma çok zorlanabileceğim bir süreci, BEB çalışanları inanılmaz derecede kolaylaştırdı.
Şu anda Brunel Üniversitesi'nde International Business üzerine MSc derecesi için çalışmaktayım. Brunel Üniversitesi'ni seçmemdeki temel sebepler, üniversitenin İngiltere'de oldukça iyi bir yere sahip olması ve Londra'da bulunmasıydı. Burada, farklı ülkelerden, kültürlerden farklı insanlarla bir arada olmanın çok sıradan olduğu bir ortamda, büyük bir rahatlık ve kolaylık içinde eğitim görme fırsatı buldum.
Yurtdışı eğitimimi hayalden gerçeğe dönüştürdükleri için BEB çalışanlarına gerçekten minnettarım. Tüm samimiyetimle kendilerine teşekkür ederim. Bana bu teşekkürü geç de olsa iletebilme fırsatını sundukları için de ayrıca teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,
Doğa Kolçalar
MSc International Business - 2008
Brunel University

 
 Yeditepe Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmama yaklaşık 10 ay kala, hocalarımın tavsiyesi ve benim araştırmalarım doğrultusunda yurtdışında master yapmaya karar verdim. İngiltere, iyi eğitim sisteminden dolayı her zaman eğitim almak istediğim bir ülke idi. Herhangi bir eğitim danışmanlığından ziyade, alanında uzman bir ekiple çalışmak istiyordum. British Education Bureau Eğitim tamamen İngiltere odaklı bir hizmet sağlayan danışmanlık firması olduğundan ve daha önceki öğrencilerin yapmış oldukları güzel yorumlardan dolayı BEB ile bu süreci paylaşmak istedim. BEB bana okul seçiminden, vize başvurusuna, okul yetkilileriyle Türkiye'de yüz yüze görüşme sağlamaktan, psikolojik desteğe varana kadar birçok konuda destek verdi. Şu anda Brunel Üniversitesi'nde eğitimime başlamış bulunmaktayım. İngiltere'de, özellikle Londra'da farklı kültürlerle birlikte yaşamak çok ilginç ve çok güzel bir deneyim. Burada yaşayacağım deneyimler ve alacağım eğitimin kariyerimde faydası olacağına inanıyorum. İngiltere'de eğitim görmek isteyen öğrencilere şiddetle BEB'i öneriyor ve bana bu süreçte yardımcı olan deneyimli BEB ailesine teşekkür ediyorum.
 
Galip Emre Güney
MSc in Marketing – 2008
Brunel University

 
 
Yurt dışı eğitimi deyince akla gelen ilk şeyler tereddütlerdir. Bir de daha önceden tecrübe sahibi değilseniz ve birilerinden profesyonel anlamda yardım almaya ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız. Öğrencilik hayatım boyunca karşıma çıkan ve bunun yanında isimlerinden her zaman ve her yerde söz ettiren, British Education Bureau'dan bahsetmek istiyorum sizlere.
 
Ben de her öğrenci gibi ilk kez yurtdışı ve İngiltere düşündüğümde yapacak çok fazla bir şeyimin olmadığını ve yanlış bilgilendirmeler sonucu yanıldığımı söylemeliyim. Çünkü etrafta bu kadar çok danışmalık kurumu varken ve hepsi de sizlere birbirinden güzel vaatlerde bulunurken, insan gerçekten seçimlerinde biraz zorlanıyor. İşte ben tam bu esnada, bir arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda BEB ile tanıştım. Daha önce birçok danışmalık kurumuyla görüşmüş ve fikirlerini almış biri olarak size tek kelimeyle şunu söyleyebilirim ki, British Education Bureau gerçek bir profesyonel. Gerek cana yakın ve sıcakkanlı personelleri, gerekse sizin problemlerinizi istekleriniz çerçevesinde çözmek uğruna her yolu denemeleri, girişken ve hızlı olmaları onları gerçekten bu konunun en iyisi yapıyor.
 
BEB, İngiltere'nin kaliteli ve Business Management konusunda ilk sıralarda yer alan Brunel Üniversitesi'ne başlamam aşamasında gerçekten çok önemli ve büyük bir rol oynadılar. Okullarla yapmış oldukları direk temaslar ve vize konularındaki ince hassasiyetleri de British Education Bureau’nun bu konuda ne kadar kaliteli bir kurum olduğunu açıklıyor olsa gerek.
 
Orçun Resimoğlu
Diploma of Business and Management - 2008
LIBT - Brunel University

 
 
 
 
British Education Bureau’ya
Merhaba,
 2004 yılında Doğuş Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra aile şirketimizde çalışmaya başladım. Çalışma hayatının değişik zorluklarıyla karşılaştıkça yönetim konusunda kendimi geliştirmem gerektiğine karar verdim. Bunu sağlamanın en güzel yolu yurtdışında yüksek lisans yapmaktı.
Bunun üzerine, şehrimize gelen yurtdışı eğitim fuarına gittim. Fuarda hepsi birbirinin kopyası gibi olan çeşitli danışmanlık şirketleriyle görüşüp, bu şirketlerin amatörlüklerini ve iş ahlakından ne kadar yoksun olduklarını kendi gözlerimle gördüm. Tam fuarı terk etmek üzereyken British Education Bureau standında Sevda Hanım'la karşılaştım. Orada sadece 5 dakika konuşmamıza rağmen Sevda Hanım'ın sergilediği dürüstlük ve samimiyeti gördükten sonra kendilerini bürolarında da ziyaret ettim. Daha sonra British Education Bureau'nun değerli uzmanlarının katkıları ve benim isteklerime öncelik veren yaklaşımları sayesinde listemin en üstünde olan Brunel Üniversitesi MBA bölümüne kabul aldım. Heyecan ve çok değerli tecrübelerle geçen bir yılsonunda ne kadar doğru bir karar verdiğimi tekrar gördüm. İngiltere ve Brunel MBA’ de geçirdiğim bir yıl benim için çok güzel bir kazanç ve deneyim oldu. Yaptığım maddi-manevi yatırımın uzun vadede bana ne kadar büyük getirileri olacağını görmekten çok mutluyum. Bunun gerçekleşmesinde British Education Bureau'nun rolü çok büyüktü ve onlar olmasa muhtemelen vasat bir okulda bir yılımı ve ciddi miktarda paramı boşa harcamış olacaktım.
Şunu açıkça söyleyebilirim ki, benim tecrübelerime göre British Education Bureau ciddiyet, profesyonellik, samimiyet ve hizmet kalitesi açısından Ankara'da açık ara birinci ve eminim ki Türkiye'de de yine en üst sıralardadır. Yurtdışında eğitim düşünen bütün arkadaşlara tavsiyem: British Education Bureau ile görüşmeden sakın hiçbir danışmanlık şirketiyle çalışmayın. Ayrıca British Education Bureau’ya gelmeden önce kendi dersinizi çalışıp okulları ve programları öğrenmekten çekinmeyin; çünkü British Education Bureau'da bütün sorularınızı cevaplayacak donanım ve dürüstlük fazlasıyla mevcut.
 
Teşekkürler Sevda Hanım, Teşekkürler British Education Bureau!
 
Mustafa Zati
MBA
Brunel University