Brunel University
Brunel Üniversitesi'nin tarihi, Chiswick'de 1910 yılında kurulan Teknik Yüksek Okulun, 1928'de Londra'nın batısına göç etmesiyle başlamıştır. 1928 yılından 1966 yılına kadar teknik eğitim veren okul, göstermiş olduğu kaliteli eğitim, arttırdığı öğrenci ve öğretim görevlisi sayısıyla üniversite statüsüne kavuşma hakkını elde etmiştir.

Brunel Üniversitesi, Londra'da bulunan en popüler üniversitelerden bir tanesidir. Londra şehir merkezine metro ile ulaşım çok kolaydır. Ayrıca Heathrow Havaalanı'na olan yakınlığı ile, öğrencilerine ulaşımda birçok avantaj sağlamaktadır. Üniversite, dinamik ve sürekli gelişen altyapısı ile İngiltere'nin Mühendislik, Bilim, Teknoloji ve Sosyal Bilimler dallarında en iyi eğitimi veren üniversitelerinden bir tanesidir. En popüler bölümleri; Tasarım, MBA, Hukuk, Muhasebe, Bilgisayar, Mühendislik, Biyoloji, Spor Bilimleri'dir. 2001 yılında gerçekleştirilen kalite eğitim araştırmasında  Biyoloji Bilimleri, Hukuk, Sosyal Bilimler, Politika, Motor Mühendisliği, Matematik Bilimleri, İletişim ve Bilgisayar Bilimleri, Tasarım, İşletme ve Yönetim, Ekonomi ve Finans, Spor bölümleri en yüksek derece olan 5 üzerinden 4 ve 5 derecesini almaya hak kazanmıştır.

 Üniversite nüfusunun büyük çoğunluğunu 110 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversitenin ana kampüsü Uxbridge’de diğer kampüsleri ise Osterley, Twickenham ve Runnymede’de bulunmaktadır. Kampüs içinde, öğrencinin ihtiyacı olan her şeyi karşılayabileceği alışveriş noktaları, kütüphane, Sağlık Ocağı, 24 saat hizmet veren bilgisayar laboratuarları ve spor salonları bulunmaktadır.

Uluslararası öğrenciye sunulan bir başka avantaj ise, yabancı öğrenciler için düzenlenmiş olan özel otobüs servisinin, her yıl yeni başlayan öğrenciyi, Heathrow Havaalanında karşılayıp, okulun kampüsüne getirecek şekilde organize edilmiş olmasıdır. Üniversite, ayrıca her dönemin başında 'İngiltere’de yaşam' adlı, öğrencinin İngiltere'ye uyum sağlamasında yardımcı olacak bir program sunmaktadır. Öğrenciye sunulan çeşitli danışmanlık servisleri arasında yer alan kariyer danışmalık servisi, öğrencinin part-time iş bulmasında yardımcı olmaktadır.

Brunel Üniversitesi'nin öğrencilerine sağladığı bir diğer avantaj ise, London International College of Business and Technology ile iş birliği içinde olduğu LIBT Foundation ve diploma programıdır. Bu program, öğrencilere İşletme ve Bilgisayar bölümlerinde bir yıllık diploma eğitimi sunmaktadır. Diploma sahibi olan öğrenci, Foundation (üniversiteye hazırlık) programından muaf olarak Brunel Üniversitesinin İşletme ya da Bilgisayar bölümlerinin ikinci senesinden başlama imkânını elde etmektedir.

Üniversite, uluslararası öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında okulun yurdunda kalmayı garanti etmektedir. Tek kişilik odalarda ikamet eden öğrenci, seçeceği oda özelliğine göre banyo, tuvalet, özel telefon ve internet hattını kullanma imkânına sahiptir.
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
 
Undergraduate
IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS: 6.0-6.5
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
http://www.brunel.ac.uk/