Bournemouth University
Bournemouth University, 130 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere'nin güneyinde, Dorset bölgesinde ve Londra'ya yaklaşık 170 km uzaklıkta yer alan Bournemouth; genellikle sahili, gece kulüpleri, alışveriş imkânları ve dil okullarıyla bilinir. Kentin 8 km kuzeyinde, Bournemouth Uluslararası Havaalanı yer almaktadır. Üniversite, Güneybatı İngiltere’nin ekonomik ve kültürel hayatında önemli bir konuma sahiptir ve bölgenin 2012 Olimpiyatları ile ilgili gerçekleştirecek olduğu hazırlıkta önemli roller üstlenmektedir.
Mezunlarının %91’i mezuniyetlerinden sonraki altı ay içerisinde iş bulmaktadırlar. Üniversite bünyesindeki National Centre for Computer Animation bölümü mezunları; Lord of the Rings, Gladiator, Star Wars, Madagascar ve King Kong gibi Hollywood yapımlarında görev almışlardır.

Üniversite, öğrencilerinin deneyimlerini artırmak adına Bilgi ve Komünikasyon Teknolojileri ile ilgili olarak 1,5 milyon GBP’un üzerinde yatırım yapmıştır. Araştırma alanında ülke genelinde kalite bazında en çok gelişme gösteren dördüncü üniversite olmuştur (Research Assessment Exercise, 2008). 2008 yılında, Engineering & Physical Sciences Research Council (EPSRC) tarafından sağlanan 6 Milyon GBP değerinde üç yıllık bir araştırma ödülü kazanmıştır.