Birckbeck University of London
Birkbeck; University of London bünyesinde, 1823 yılında, güneydoğuda kurulan bir Üniversitedir. Uluslararası öğrencisine sunduğu tam zamanlı programlarının yanı sıra online eğitimleri de mevcuttur.  Her yıl, 19.000’in üzerinde öğrenci bu kaliteli eğitim veren Üniversite’ye kayıt yaptırır. Üniversite çatısı altında Sanat Fakültesi, Hatayboyu Öğrenim Fakültesi, Bilim Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi olmak üzere 4 ayrı fakülte vardır. Lisans ve yükseklisans derecelerinin yanı sıra, öğrencilere dil eğitimi imkanı da sunulmaktadır.Yüksek lisans için, Türk öğrencilerin mezuniyet ortalamalarının 2.8’in üzerinde olmasını ister.

 Birkbeck, Times’ın 2010 yılında yaptığı araştırmada, dünyada ilk 200 en iyi uluslararası üniversite arasına girmiştir. Üniversite, her yıl dünyanın 120 farklı ülkesinden gelen öğrencilerine ev sahipliği yapmakta, Londra merkezde bulunan kampüsü ile öğrencilerinin gözdesi olmaktadır. Yurt konaklamasının yanı sıra öğrencisine farklı konaklama seçenekleri de sunmaktadır.  Ödeme seçenekleri arasında taksit olanağı olması da öğrencilere cazip gelmektedir.
Üniversite’de doktora yapmak isteyen öğrenciler ise, yalnızca doktora derecesini almakla kalmaz, ayrıca alanlarında uzman olan eğitmenler ile birlikte çalışma fırsatı bulurlar.