Bath Spa University
Bath Spa; “öğretimde öncü” en büyük üniversitelerden biridir. Başka deyişle, hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için, öğretim kalitesinde en yüksek imkânlara sahip ve öğrencileri aktivitelerinin merkezine getiren bir üniversitedir.

Önemli işverenler ve sanayi patronları ile güçlü bağlar kuran, yenilikçi eğitim ve öğretimdeki gelişmeler sayesinde, Merkezin yeni eğitim modellerini desteklemekte ve Bath Spa Üniversitesi’ndeki öğrencileri için iş imkânlarını artırmaktadır.      
                          
 Moda Tasarımı’ndan Gıda’ya, temel derecelerden onursal derecelere kadar seçebileceğiniz pek çok sayıda program bulabilirsiniz ve esnek modüler bir programdan, birden fazla modül seçerek kendi ilgi alanlarınıza ve amaçlarınıza göre diplomanızı şekillendirebilirsiniz.

Üniversite, daha çok öğrenciye hitap edebilmek için kabul şartlarını uygun hale getirmiştir. Ancak popüler programlara kabul edilmek için rekabet etmeniz gerekebilir. Üniversiteye kayıtlı birçok öğrenci, bizim beklediğimiz dereceden çok daha üstün UCAS puanlarına sahiptir.

Bath Spa Üniversitesi'nin, Newton Park ve Sion Hill olmak üzere 2 ana kampüsü bulunmaktadır. Newton Park’ta “Art & Design” dışında, tüm alanlarda eğitim verilmektedir. Art&Design, Sion Hill’de Bath şehrinin biraz dışında konumlanmış olup, otobüs ile şehre bağlantının çok kolay olduğu bir yerdir.  Bath, muhteşem tarihi  hamamlarıyla meşhur bir yer olup Bristol’a sadece 9 mil, Londra’ya ise 90 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
 
Gerekli olan İngilizce seviyesi
 Undergraduate
IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS:6.5
IELTS:7.5 (MA in Creative Writing) + mülakat
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
http://www.bathspa.ac.uk/