Aston University
1895 yılında kurulmuş ve 1966’dan sonra üniversite olarak hizmet vermeye başlamış olan Aston University, dünya standartlarındaki eğitim kalitesi ve endüstri, hükümet, ticaretle kurduğu güçlü bağ ile araştırma alanında öncü bir üniversite olmuştur. Aston University, Avrupa’nın en canlı ve en cana yakın kentlerinden biri olan Birmingham şehrinde kurulmuş olup, 50,000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Britanya’nın ikinci büyük şehri olan Birmingham, özellikle son yıllarda eğlence, iş, alışveriş, endüstri ve spor alanlarında uluslararası platformda kendini lider konuma getirmeyi başarmıştır. Şehir merkezi; göz alıcı meydanlar, modern alışveriş pasajları, çeşitli barlar, kulüpler - restoranlar, sanat müzeleri, tiyatrolar ve sanat galerileriyle gerçek bir Dünya Şehridir. Samimi ve güvenli bir kampüse sahip olan Aston Üniversitesi; akademik, sosyal ve yerleşim imkânlarını içinde barındırmaktadır.  
 2010 İyi Üniversiteler Rehberi tarafından İngiltere'deki en iyi 12. üniversite seçilerek, İngiltere'nin elit üniversiteleri arasındaki yerini garantilemiş bulunmaktadır.  Aynı zamanda mezunlarının iyi işler bulmasına da büyük ölçüde yardım etmektedirler. Mezunlar, mezuniyetlerinden sonraki altı ay içerisinde iş bulabilmekte ve bu da ulusal ortalamanın %71’ine denk gelmektedir.

Aston University, geniş çapta lisans ve lisansüstü diploma programları sunmakta ve ayrıca Devamlı Mesleki Gelişim ve Temel Diploma programlarını geliştirmek için kamusal ve özel sektörle birlikte çalışmaktadır. 

Gerekli olan İngilizce seviyesi
Undergraduate 
IELTS: 6,0 – 6,5
Postgraduate 
IELTS: 6,5
 
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
http://www1.aston.ac.uk/