Anglia Ruskin University
Anglia Ruskin Üniversitesi 1992’de üniversite statüsüne erişmiştir. Bugün 30,000 toplam öğrenci nüfusuyla, ülkedeki en büyük üniversitelerden biridir ve 16,000 yarı zamanlı öğrenci nüfusuyla Open Üniversitesi’nden sonra ülkede yüksek kalitede yarı zamanlı eğitim veren en önemli üniversitedir.

Öğrenciler mesleki niteliklerin yanı sıra lisans ve lisansüstü diplomaları almalarını sağlayan kurslara yönelmektedir. Hemşire ve öğretmenleri mesleki hayata hazırlayan en önemli eğitim kurumlarından biri olmanın yanı sıra bireylerin ihtiyaçlarını ve bilgi bazlı ekonominin gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış geniş kapsamlı çağdaş kurs imkânları sunulmaktadır.

Cambridge ve Chelmsford’daki ana kampüsler sadece İngiltere’nin güneyindeki öğrencilere hitap etmekle kalmayıp, giderek artan sayıda, tüm Avrupa Kıtası'ndan ve diğer ülkelerden gelen öğrencilere kapılarını açmaktadır. Tüm dünyadan insanlar, Londra’dan yalnızca 50 dakika uzaklıktaki Cambridge’de üniversite hayatı yaşamak için bu üniversiteyi tercih ediyorlar. İngiltere’nin güzel bir sahil şeridinde konumlanmış Cambridge, gerçekten mükemmel bir öğrenci şehridir. Müzik, sanat, spor, egzersiz, alışveriş ve arkadaşlık, ilgi alanınız ne olursa olsun Cambridge öğrencilere bunların hepsini sunuyor!

 Anglia Ruskin, Londra’dan yalnızca 30 dakika uzaklıkta, büyüleyici bir kırsal alanda konumlanan Chelmsford’un geleneksel İngiliz kasabasında bir kampüse sahiptir. Chelmsford işlek kasaba merkezinden on dakika uzaklıktaki yeni bina edilmiş bir kampüsün eşit derecede geniş imkânlarını sunmakla gurur duyar.    
 Kampüste kalacak yer sağlanabilir ama kampüs dışında da yerleşim imkânları bulunmaktadır. Anglia Ruskin, öğrencilerine özel kalacak yer bulmalarında yardım etmek için Studentpad web sayfasını sunmaktadır. Kısa süreli İngilizce kurslarına katılan öğrenciler için aile yanı yerleşim imkânı da mevcuttur.
Gerekli olan İngilizce seviyesi

Undergraduate
IELTS:6.0
Postgraduate
IELTS:6.5
Programlar için istenilen İngilizce seviyesi seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir.
 
http://www.anglia.ac.uk/ruskin/en/home/study/international/country_info/turkish_students.html

http://www.anglia.ac.uk/ruskin/en/home/your_university/anglia_ruskin_campuses.html